V. Baltraitienė: „Žemės ūkio politiką rajonuose įgyvendina savivaldybės"
KaimasV. Baltraitienė: „Žemės ūkio politiką rajonuose įgyvendina savivaldybės"
2014 spalio 13, Pirmadienis 09:33

V. Baltraitienė: „Žemės ūkio politiką rajonuose įgyvendina savivaldybės"

V. Baltraitienė: „Žemės ūkio politiką rajonuose įgyvendina savivaldybės"

Švenčiant Lietuvos vietos savivaldos dieną jau devintus metus iš eilės Lietuvos savivaldybių asociacija kartu su ministerijomis rengia savivaldybių darbų įvertinimo šventę – „Auksinės krivūlės" apdovanojimais Lietuvos savivaldybės pagerbiamos už ryškiausias iniciatyvas ir darbus. Iš viso šiemet apdovanotos 16 savivaldybių.

 

„Auksinės krivūlės 2014" apdovanojimų ceremonijoje žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė nominacijai pristatė Kelmės rajono savivaldybę „Už gyvulininkystės vystymą". „Tik iš savivaldybių susideda valstybė. Nuo to, kaip dirba savivaldybės, kiek jos yra stiprios, kiek įgyvendina projektų, kiek atlieka funkcijų, tiek stipri yra mūsų valstybė. Žemės ūkio ministerija nori padėkoti visoms savivaldybėms, administracijoms, Žemės ūkio skyriams, kurie padeda įgyvendinti žemės ūkio politiką rajonuose. Mūsų Vyriausybės programoje prioritetas teikiamas gyvulininkystei, kuri kuria pridėtinę vertę ir darbo vietas. Kelmės rajone nuo seno vyrauja gyvulininkystė. Čia labai gražios kalvotos vietovės, kurios nėra itin palankios augalininkystei, bet labai tinka gyvuliams auginti. Ši sritis labai imli darbui, o žmonės čia darbštūs, todėl gyvulininkystė plėtojama labai sėkmingai", – kalbėjo žemės ūkio ministrė
Iš viso Kelmės rajone yra 3 114 gyvulių laikytojų, kurie augina 31 607 galvijus, iš jų – 13 185 melžiamos karvės. Kaip sakė šio rajono savivaldybės Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėjas Juozas Rimkus, rajone vyrauja 5–10 karvių pieno ūkiai. Stambiausias ūkis, kuriame laikomos 264 melžiamos karvės, priklauso Liudvikui Jonušauskui, 180 melžiamų karvių pieno ūkis priklauso broliams Vitalijui ir Albertui Brazams. Vidutinis mėsinių galvijų ūkis – 10–70 galvijų.
Nenuostabu, kad rajono konkurso „Metų ūkis 2014" pirmųjų trijų vietų laimėtojai yra gyvulininkystės ūkiai. I vieta teko Eugenijai ir Povilui Minčinauskams, laikantiems 50 melžiamų karvių, II vieta – Irenai ir Juozui Spūdžiams, kurie augina 125 mėsinius galvijus, 97 melžiamas karves ir dar 47 smulkesnius gyvulius. III vietą pelnė Irenos ir Kęstučio Levickų šeimos ūkis, kuriame laikomos 28 melžiamos karvės. Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė spalio 21 d. ketina lankytis Kelmės rajone ir planuoja aplankyti Irenos ir Kęstučio Levickų ūkį.

Žemės ūkio ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Uteniškiai parsivežė šeštąją „Auksinę krivūlę“

  Praėjusį penktadienį minint Vietos savivaldos dieną sostinėje „Auksinės krivūlės“ apdovanojimais už ryškiausias iniciatyvas ir darbus pagerbtos Lietuvos savivaldybės, tarp kurių – ir Utenos rajono savivaldybė, apdovanojimą pelniusi už aukštus ugdymo rezultatus siekiant mokinių pasiekimų tolygumo. Uteniškiams šį garbingą apdovanojimą įsteigė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

 • Zarasiškiui – „Auksinės krivūlės riterio“ apdovanojimas

  Sostinėje minint Lietuvos vietos savivaldos dieną „Auksinės krivūlės“ apdovanojimais už ryškiausias iniciatyvas ir darbus pagerbtos Lietuvos savivaldybės. Tryliktus metus rengiamų „Auksinės krivūlės“ apdovanojimų metu visos 14 šalies ministerijų, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Lietuvos verslo konfederacija bei Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba paskelbė savo įsteigtų nominacijų laureatus ir įteikė joms apdovanojimus.

 • „Auksinė krivūlė 2016“ Utenai – už mobilizacijos pratybų organizavimą

  Vilniuje „Auksinėmis krivūlėmis" apdovanotos geriausios Lietuvos savivaldybės, tarp jų pateko ir Utena. Tai jau penktoji „Auksinė krivūlė", kurią yra gavusi Utenos rajono savivaldybė.

 • „Auksinę krivūlę“ aplinkosaugininkai skyrė Utenos rajono savivaldybei

  Švenčiant Lietuvos vietos savivaldos dieną spalio 23 dieną Vilniuje jau dešimtą kartą Lietuvos savivaldybėms įteikti „Auksinių krivūlių" apdovanojimai už ryškiausias iniciatyvas ir darbus. Aplinkos viceministras Linas Jonauskas per apdovanojimų ceremoniją paskelbė Aplinkos ministerijos nominuotą laureatą – Utenos rajono savivaldybę. Apdovanojimas įteiktas šio rajono merui Alvydui Katinui.

 • Gyventojai raginami suskubti įteisinti asmeninio ūkio žemės naudojimą

  Pagal 2015 m. liepos 1 d. būklę Lietuvoje 9,93 tūkst. asmeninio ūkio žemės naudotojų dar liko įteisinti 15,15 tūkst. ha asmeninio ūkio žemės.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1991
Vakar apsilankė:16330
Šią savaitę apsilankė:58547
Šį mėnesį apsilankė:126757
Viso (nuo 2015-02-16):13200922
Šiuo metu naršo:
88
2020-04-10
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!