Utenoje viešėjo Švietimo ir mokslo ministrė
JaunimasUtenoje viešėjo Švietimo ir mokslo ministrė
2015 spalio 19, Pirmadienis 13:00

Utenoje viešėjo Švietimo ir mokslo ministrė

Utenoje viešėjo Švietimo ir mokslo ministrė
 • 24 foto

Spalio 16–18 dienomis Utenoje vyko Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) Rudens forumas, į kurį sugužėjo daugiau nei 300 šalies mokinių, aktyviai savanoriaujančių savo miestų LMS padaliniuose. Šiuo metu LMS vienija 30 šalies miestų, kuriuose įsteigti mokinių savivaldų informavimo centrai arba mokinių tarybos. Utenoje susirinkę jaunuoliai visą savaitgalį paskyrė atviroms diskusijoms su įvairiais svečiais, sėmėsi rinkodaros ir komunikacijos žinių, reikalingų norint tinkamai atstovauti savo mokyklos interesams.

Penktadienio vakarą Utenos kultūros centre vykęs renginio atidarymas, kaip ir dera, prasidėjo iškilmingai – LMS himno, kurį atliko Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos pučiamųjų orkestras, giedojimu. Uteniškė LMS prezidentė Akvilė Burneikaitė, pasveikinusi susirinkusiuosius ir palinkėjusi jiems gerų akimirkų, vieną po kito ant scenos kvietė žmones, aktyviai prisidėjusius prie Rudens forumo organizavimo.

Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjas Romualdas Kraulišas džiaugėsi Utenoje matydamas tiek daug gražaus visos Lietuvos jaunimo. Pasveikinęs aktyvius mokinius ir palinkėjęs jiems prasmingų darbų, naujų idėjų bei gero laiko, R. Kraulišas teigė, jog didžiuojasi LMS Utenos mokinių savivaldų informavimo centro veikla ir darbais. „Visi mes didžiuojamės ir tuo, kad LMS vadovauja uteniškė prezidentė A. Burneikaitė. Dėkojame jai už paramą, pagalbą, įkvėpimą, už visas idėjas, skirtas ne tik uteniškiams, bet ir visos Lietuvos mokiniams", – kalbėjo R. Kraulišas, įteikęs simbolinių dovanų A. Burneikaitei ir Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LIJOT) prezidentui Mantui Zakarkai.

M. Zakarka pristatė tai, kad LIJOT yra didžiausia jaunimo nevyriausybinių organizacijų sąjunga Lietuvoje, vienijanti 66 organizacijas, tarp jų ir LMS. „Jūs esate vieni didžiausių ir aktyviausių. Nei mokykloje, nei universitete, nei darbe neišmoksite tokių dalykų, kurių galite gauti jaunimo organizacijoje. Niekada nesustokite ir eikite tvirtais žingsniais tik į priekį", – į Rudens forumo dalyvius kreipėsi LIJOT prezidentas, vėliau pristatęs regioninę jaunimo politiką.

Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus jaunimo reikalų koordinatorė Justė Rudokienė negailėjo gerų žodžių LMS Utenos mokinių savivaldų informavimo centrui, kuris, jos nuomone, nuveikia išties labai daug naudingų darbų. „Būkite aktyvūs, bendruomeniški ir nepamirškite, kad pagrindinis tikslas yra atstovauti ne savo, o mokyklos interesams", – kalbėjo A. Burneikaitės padėkos sulaukusi J. Rudokienė.

Rudens forumo atidarymo renginį vainikavo Švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės vizitas. Garsiais plojimais sutikta ministrė tikino palaikanti gerus santykius su LMS atstovais, mėgstanti diskutuoti su mokiniais, nes, esą tik jie gali pasidalyti nepagražinta informacija apie savo mokyklas. Aktyvūs mokiniai vieną po kito uždavinėjo A. Pitrėnienei jiems rūpimus klausimus, į kuriuos ji privalėjo rasti atsakymus. Ministrė įteikė visiems dovanų – 2016-ųjų metų mokinių kalendorius.

Gausus būrys mokinių, apsirūpinusių miegmaišiais, pagalvėmis ir antklodėmis, apsistojo Dauniškio gimnazijoje, kur turėjo puikią progą susipažinti, žaisti įvairius žaidimus, sportuoti.

Laikraščio „Utenos diena" inf., Deimantės Kazokaitės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Užsuk į Atvirą jaunimo centrą!

  Utenoje, Lauko g. 19A, veikia Atviras jaunimo centras (AJC). Čia jau trejus metus darbo dienomis lankytojai priimami nuo 13 val. iki 20 val. Miesto gyventojams jaunimo centras gali būti geriau žinomas Atviros jaunimo erdvės (AJE) vardu arba gali būti girdėtas Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centro pavadinimas. 2014 metais  tuometinėje Jaunimo mokykloje buvo įkurta Atvira jaunimo erdvė. Po poros metų Jaunimo mokykla tapo Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centru, o AJE – AJC.

 • Tarp draugiškų jaunimui savivaldybių Utena nepaminėta

  Kokia yra draugiška jaunimui aplinka ir kas ją kuria? Kas paverstų regionus draugiškesniais jaunimui ir sudarytų sąlygas jauniems žmonėms grįžti į juos? Lapkričio 23 dieną Socialinės apsaugos ir darbo ministerija įteikia apdovanojimus draugiškoms jaunimui savivaldybėms ir verslo įmonėms, savo pavyzdžiu rodančioms, kaip viešojo ir privataus sektoriaus atstovai jau dabar prisideda prie jaunimo situacijos gerinimo Lietuvoje.

 • Utena prisipildė jaunimo: kolegija pradėjo naujus akademinius metus

  Rugsėjo 4 dieną neišsigandusi iš ryto nušniokštusio lietaus ir plaukiančių debesų, Utenos kolegijos bendruomenė ir svečiai gausiai susirinko į Utenio aikštę, kur šventiškai pasitiko naujus akademinius metus.

 • Alinantis karštis nesutrukdė jaunimo šventės

  Karštą rugpjūčio 11-os popietę Utenos kultūros centro kieme susirinko saujelė aktyvaus ir nuotaikingo jaunimo – trečius metus iš eilės mūsų mieste buvo švenčiama Tarptautinė jaunimo diena. Šią dieną, kuri jau bemaž 20 metų minima visame pasaulyje, siekiama skirti daugiau dėmesio jaunų žmonių problemoms, skatinti jų dalyvavimą visuomeninėje veikloje. Šventėje netrūko šypsenų, draugiškų pašnekesių ir gyvos muzikos.

 • Ant Europos sparnų

  Eina į pabaigą dvejų metų trukmės „Erasmus+" – tai 2014–2020 m. Europos Sąjungos švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto programa, kurios veikloje siekėme dalyvauti. Finansavimas buvo skirtas programos „Erasmus+" antro pagrindinio veiksmo KA2 – bendradarbiavimo inovacijų ir dalijimosi gerąja patirtimi tikslais – bendrojo ugdymo sektoriaus tarpmokyklinės strateginės partnerystės projektui „On the wings of Europe" („Ant Europos sparnų").

 • Darbdaviai pirmumo teisę teikia pilnamečiams mokiniams

  Mokiniai vasaros atostogas leidžia ne tik poilsiaudami ir bet ir laisvalaikį derindami su laikina galimybe užsidirbti. Tačiau ne visi jaunuoliai turi išsvajotąjį darbą, mat daugelis darbdavių nenori savo įmonėse įdarbinti nepilnamečių.

 • Verslas skatinamas prisidėti prie studentų ugdymo

  Siekiant gerinti studentų ugdymo kokybę, darbdaviai skatinami aktyviai organizuoti praktikas įmonėse ir daugiau dėmesio skirti studentų verslumo bei kūrybiškumo ugdymui. Studentų praktikų organizavimo ir verslumo ugdymo projektams numatyta skirti beveik 3,5 mln. eurų ES struktūrinių fondų investicijų.

 • Utenoje viešėjo mokiniai iš Makedonijos

  Gegužės 1–17 dienomis Utenoje viešėjo mokiniai iš Makedonijos, Skopjė miesto. Jų viešnagė susijusi su ekonominio projekto NETMAC, kuris vykdomas kartu su Adolfo Šapokos gimnazija, veiklomis. Sudeikių daugiafunkciame centre apsistoję svečios šalies jaunuoliai, lydimi dviejų mokytojų, džiaugėsi, kad gali keistis patirtimi su uteniškiais, pažinti kitą kultūrą, šalį ir žmones.

 • Savanoriai Utenoje akcentavo pagalbos jaunimui svarbą

  Praėjusią savaitę į Uteną atvyko „Jaunimo linijos" savanoriai Vilius ir Liepa. Svečiai lankėsi Utenos „Saulės", Dauniškio bei Adolfo Šapokos gimnazijose. Gimnazistai turėjo puikią galimybę sužinoti pagrindinę organizacijos misiją ir kodėl verta tapti savanoriu bei kaip tai padaryti. Mūsų šalyje savižudybių skaičius vis dar išlieka gana aukštas, būtent dėl to pirmoji pagalba ir žmogaus nukreipimas tinkama linkme yra labai svarbūs.

 • Paminėta Jaunimo solidarumo diena

  Balandžio 22 dieną Sudeikiuose paminėta Tarptautinė jaunimo solidarumo diena. Svečiuose buvo leliūniškiai – popgrupė „Aušra", vadovaujama Aušros ir Edmundo Gutauskų, dovanojo koncertą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8
Vakar apsilankė:12178
Šią savaitę apsilankė:12186
Šį mėnesį apsilankė:100597
Viso (nuo 2015-02-16):14124589
Šiuo metu naršo:
111
2020-07-14
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!