Vaikams linkėjo vasarą praleisti saugiai
JaunimasVaikams linkėjo vasarą praleisti saugiai
2019 gegužės 24, Penktadienis 09:30

Vaikams linkėjo vasarą praleisti saugiai

Vaikams linkėjo vasarą praleisti saugiai

Gegužės 22 dieną Utenoje, prie Vyžuonaičio ežero pakrantės, vyko prevencinis renginys „Būk saugus atostogų metu“, skirtas mūsų rajono švietimo įstaigų trečių–ketvirtų klasių mokiniams. Šį renginį organizavo Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai kartu su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Utenos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Aplinkos apsaugos departamento Utenos valdybos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnais, Utenos kolegijos medicinos fakulteto lektoriais, Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovais.

Šio renginio tikslas – prieš prasidedant vasaros atostogų metui suteikti Utenos rajono mokiniams žinių saugaus eismo tema, priminti pagrindinius kelių eismo taisyklių reikalavimus pėstiesiems, dviratininkams, vesti mokymus apie saugų žmogaus elgesį poilsiavietėse prie vandens, miškuose, stovyklavietėse, paaiškinti, kaip tinkamai suteikti pirmąją medicininę pagalbą nukentėjusiajam. Taip pat buvo akcentuojama į tai, kad vaikai vasaros metu būtų saugūs, saugotų save ir kitus, įvykus nelaimingam atsitikimui žinotų pirminius būtinus atlikti veiksmus, kad galėtų padėti tiek sau tiek šalia esančiajam, kad išvengti Utenos rajone žuvusiųjų vaikų kelyje, nelaimingų atsitikimų prie vandens, poilsiavietėse.

Renginio metu gaisrininkai gelbėtojai vedė mokymus tema „Saugus elgesys vandenyje, gelbėjimo būdai". Praktiškai demonstravo pirminius veiksmus gelbėjant skęstantį vandenyje. Pristatė transporto priemones ir jose esančią įrangą, pasakojo apie savo darbo kasdienybę ir funkcijas, atsakė į rūpimus klausimus.
Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai pasakojo vaikams, kaip reikia saugiai ir tinkamai elgtis poilsiavietėse prie vandens, miškuose, stovyklose, kad nepadaryti žalos gamtai, nesusižaloti patiems. Demonstravo priemones, su kuriomis vykdo tarnybines funkcijas: transportą, katerį, akinius, žiūronus, vaizdo stebėjimo kameras, racijas, leido vaikams patiems išbandyti praktiškai.
Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai kartu su Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstove vaikams vedė pamokas saugaus eismo tema. Vaikai prisiminė kelių eismo taisyklių reikalavimus dviratininkams, pėstiesiems, keleiviams, kartu su policijos bičiuliu Amsiu dalyvavo viktorinoje.
Utenos kolegijos Medicinos fakulteto lektoriai mokiniams aiškino, kaip suteikti pirmąją medicininę pagalbą prie vandens. Vaikai mokėsi tinkamai atlikti skęstančiojo žmogaus gaivinimą, atlikti dirbtinį kvėpavimą, atgaivinti žmogų.
Renginio metu uteniškiai aktyviai klausėsi ir sėmėsi žinių, atlikinėjo praktines užduotis, stengėsi padėti vieni kitiems ir gerai įsisavinti teikiamas žinias.
Utenos AVPK Veiklos skyriaus bendruomenės pareigūnė Daiva Maselskienė įteikė dovanas – prevencines priemones dviračių žibintus ir dviratininkų petnešas, kurios buvo įgytos Utenos rajono savivaldybės lėšomis projekto metu.

Utenos AVPK inf.

Paveikslėlių galerija

 • Click to enlarge image 1.jpg
 • Click to enlarge image DSC_0125.jpg
 • Click to enlarge image DSC_0140.jpg
 • Click to enlarge image DSC_0166.jpg
 •  

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Vaikų stovyklos: nuo statybų iki maisto paieškų gamtoje

  Virusas kone tris mėnesius namuose įkalino ne tik suaugusiuosius, bet ir vaikus. Vyresniųjų klasių mokiniams mokslo metai jau beveik baigėsi, todėl jų tėvams klausimų išlieka gerokai daugiau nei atsakymų. Kur jų atžalos praleis šią vasarą? Kaip protingai susidėlioti visos vasaros planus? Kol tėvai svarsto, kuo užimti vaikus, stovyklų organizatoriai jau dėlioja vaikų užimtumo planus ir žada pasiūlyti įsimintinų įspūdžių puokštę: vieni vaikai mokysis statyti namus iš medienos ir šiaudų, kiti panirs į sportinę veiklą ar gamtos teikiamus malonumus.

 • Vilniaus vasaros programa kviečia keliauti į Indiją

  Vilniuje vasaros sezoną atidaręs pirmasis „Atostogų Vilniuje" savaitgalis, skirtas Italijai, ne tik įpūtė stilingos itališkos dvasios, bet ir daugelį atviliojo į Vilnių. Sėkmingai startavęs projektas jau šį savaitgalį – birželio 19–21 dienomis – pakvies toliau keliauti po pasaulį ir atostogauti su Indijos ritmais, spalvomis ir skoniais.

 • Užklupti tropinių karščių žmonės skundžiasi darbo sąlygomis ir šluoja parduotuvių lentynas

  Sinoptikai žadėjo, jog šiais metais itin anksti prasidėjusi vasara bus karšta ir ilga. Akivaizdu, kad jų prognozės pildosi su kaupu, mat Lietuvą nuo pat gegužės mėnesio vis pasiekia tropinių karščių bangos. Gyventojai apgulė vandens telkinių pakrantes, iš parduotuvių šluote šluoja kondicionavimo ir vėsinimo įrangą, ledus, vandenį, gaiviuosius gėrimus. Prekybininkai pastebi, kad išaugo ir gėrybėms šaldyti skirtų indelių bei laisvalaikio prekių – žaislų, turizmo inventoriaus, grilio reikmenų – pardavimai. Alinantys karščiai sudavė smūgį jautriausiems šalies gyventojams – ligoninės perpildytos, o medikams tenka dirbti pasiraitojus rankoves. Valstybinę darbo inspekciją užvertė žmonių skundai dėl per aukštos temperatūros, juntamo oro trūkumo biuruose, prekybos centruose bei su tuo susijusios kasdienės blogos savijautos.

 • Žvilgsnis pro objektyvą: Ignalina

  Ignalina – nedidelis šiaurės rytų Lietuvos miestas. Šioje vietovėje maždaug XIII a. buvo keturios gyvenvietės – du palivarkai ir du kaimai, vienas iš palivarkų turėjo Ignalinos pavadinimą. Pati pagrindinė gyvenvietė pradėjo augti 1862 metais, kai buvo nutiestas Sankt Peterburgo–Varšuvos geležinkelis. Čia iškilo medinė geležinkelio stotis, o aplink ją pradėti statyti mediniai namai. 1950 metais Ignalinos miestelis tapo miestu, jis plėtotas kaip turizmo centras.

 • Linksmybės Biliakiemyje – vasarą vainikuojanti šventė

  Praėjusį šeštadienį Utenos seniūnijos gyventojai skubėjo į Biliakiemį – čia vyko Žolinė – kaimynų šventė. Bendruomeniškumu pasižyminčios seniūnijos žmonės po šv. Mišių Biliakiemio Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčioje rinkosi kieme prie laisvalaikio salės. Čia parapijos administratorius kun. Povilas Klezys susirinkusiuosius vaišino ledais, buvo pagerbti garbingo amžiaus sulaukę senoliai, seniūnijos sportininkai, vyko kitos veiklos.

 • Vasarą gyvūnams reikia ypatingo dėmesio

  Kai karšta ūkiuose laikomiems gyvūnams reikia skirti kur kas daugiau dėmesio nei šaltuoju metų laiku. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba rekomenduoja pasirūpinti tiek paukštidėse, kiaulidėse, kituose pastatuose laikomais, tiek lauke besiganančiais gyvūnais.

 • Uteniškių vasaros stilius

  Pastaruoju metu vyraujant itin dideliam karščiui, uteniškiai ir miesto svečiai renkasi šviesius, laisvai krentančius drabužius, leidžia laiką pavėsyje prie ežero ir gaivinasi fontanų pursluose.

 • Vasaromis Utenos kraštą užplūsta tūkstančiai užsieniečių

  Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisari­ato Migracijos skyriaus viršininkas Petras Kun­čiūnas „Utenos dienai" sakė, kad pastaraisiais me­tais mūsų kraštas sulaukia vis didesnio užsienio šalių gyventojų dėmesio. Atvyksta ir ilgesniam ar trumpesniam laikui apsistoja tūkstančiai turistų, poilsiautojų, taip pat sportininkai, su užsieniu tu­rinčių ryšių bendrovių, bankų darbuotojai ir sve­čiai. Kaip gerą migracijos bruožą P. Kunčiūnas vertino tai, kad norintys ilgesniam laikui Lietuvo ­je įsikurti imigrantai gerbia mūsų kalbą, kultūrą, įstatymus.

 • Nardymas: sveikatai ir gyvybei pavojingi šuoliai į pražūtį

  Meteorologų pranešimai apie artėjančius šiltus ir karštus orus yra gera žinia mėgstantiesiems maudytis atviruose vandens telkiniuose. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro specialistai primena apie saugų ir atsakingą poilsį prie vandens, pabrėždami, kad skaičiai traumų ir sužalojimų suvestinėse labiausiai priklauso ne nuo medikų ar saugos specialistų darbo, o nuo pačių poilsiautojų elgsenos.
  Lietuvoje kasmet labai sunkiai susižaloja net kelios dešimtys jaunų žmonių, kurie nardė maudynių metu. Ypač skaudžios kaklo slankstelių lūžimų pasekmės. Kojų lūžiai ir kiti sužeidimai, patirti šokant į vandenį „kareivėliu", vasaros maudynių traumų sąraše yra antroje vietoje. Stipriai susipjaustyti kojas galima ir į dygius, aštrius augalus ar užlipus ant stiklo šukių, skardinių. Visų šių traumų galima išvengti.

 • Ignalina atvers vartus vasarai

  Gegužės 30 dieną nuo 13 val. Ignalinos laisvės aikštėje vyks Tarptautinės vaikų gynimo dienos ir vasaros pradžios šventiniai renginiai. Svarbiausias šventės akcentas – tradicinis simbolinių pasų įteikimas patiems jauniausiems ignaliniečiams. Vaikų lauks pramogos ir konkursai. Ignalinos visuomenės sveikatos biuras pristatys „Zumbos" aerobikos treniruotes. Vyks rajono mokinių dainų ir šokių šventė, koncertuos svečiai iš Utenos, Zarasų, Visagino. Vakare ignaliniečiai ir miesto svečiai kviečiami į Ovidijaus Vyšniausko, grupės „Alibi" ir Aistės Pilvelytės koncertą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3460
Vakar apsilankė:8622
Šią savaitę apsilankė:35020
Šį mėnesį apsilankė:45834
Viso (nuo 2015-02-16):14312994
Šiuo metu naršo:
82
2020-08-07
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!