Geriausiais šokėjais pripažinti ir apdovanoti uteniškiai šokėjai
JaunimasGeriausiais šokėjais pripažinti ir apdovanoti uteniškiai šokėjai
2019 gegužės 13, Pirmadienis 11:41

Geriausiais šokėjais pripažinti ir apdovanoti uteniškiai šokėjai

Geriausiais šokėjais pripažinti ir apdovanoti uteniškiai šokėjai

Praėjusį savaitgalį Lietuvos mokinius į šokio sūkurį įtraukęs sceninių liaudies šokių konkursas „Šoka Lietuva“ išrinko geriausius. Jaunieji konkurso dalyviai varžėsi ne tik dėl laureatų vardų, bet ir dėl išskirtinės galimybės šventiniame koncerte pasirodyti kartu su valstybiniu dainų ir šokių ansambliu „Lietuva“.

Gegužės 11 dieną nuo pat ankstyvo ryto Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre varžėsi net 13 moksleivių šokių grupių iš visos Lietuvos. Geriausiais šokėjais pripažinti ir apdovanoti trys liaudies šokių kolektyvai, nepriekaištingai parengtais pasirodymais pelnę komisijos palankumą.
Jaunučių šokių grupių kategorijoje pagrindinį prizą iškovojo ir laureatu tapo Vilniaus Palaiminto Teofiliaus Matulionio gimnazijos šokių kolektyvas „Versmė", jaunių šokių grupių kategorijoje geriausiu pripažinta Šakių „Varpo" mokyklos liaudiškų šokių grupė „Pynė", jaunuolių kategorijoje – Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansamblis „Vieversa".
Trumpai pasidžiaugę laimėjimais, vaikai išskubėjo ruoštis ypatingam koncertui – vakare nugalėtojų laukė atsakingas pasirodymas kartu su dainų ir šokių ansambliu „Lietuva", skirtas žymaus Lietuvos choreografo, sceninio liaudies šokio pradininko, dainų švenčių baletmeisterio Juozo Lingio 100-mečiui paminėti.
Konkursą „Šoka Lietuva", kviečiantį mokytis ir šokti sceninius lietuvių liaudies šokius, ugdantį jaunųjų atlikėjų meninius gebėjimus, skatinantį vadovų entuziazmą bei pastangas, rengia valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva" ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Roberta Macelienė: „Lietuvis turi mokėti šokti tautinius šokius“

  „Utenos diena“ tęsia straipsnių ciklą „Politikas iš arti“, suteikiantį skaitytojams galimybę iš ar­čiau susipažinti su Utenos rajono savivaldybės ta­rybos nariais. Atskleidžiame nematomą politikų pusę: kaip pasikeičia jų gyvenimas po darbo grį­žus į namus, kur jie leidžia atostogas, kokių turi pomėgių ir pan. Šiame laikraščio numeryje – in­terviu su Utenos šokių ir dainų ansamblio „Vie­versa“ vadove Roberta Maceliene.

 • Apkabinkim žemę vieversos sparnais

  Lapkričio 26 dieną 18 valandą Utenos kultūros centre vyks Šokių ir dainų ansamblio „Vieversa" jubiliejinis koncertas „Apkabinkim žemę vieversos sparnais".

 • Jautrus „Vieversos“ koncertas graudino žiūrovus

  Gegužės 3 dieną Utenos kultūros centre šokių ir dainų ansamblis „Vieversa" (vadovė Roberta Macelienė) dovanojo uteniškiamas koncertą „Iš visos širdies". Salė buvo pilnutėlė – žiūrovams neužteko vietos atsisėsti. Taip nutiko ne tik dėl ypatingos dienos – sekmadienį buvo sveikinamos mamos, bet ir dėl to, kad „Vieversa" išleido vyriausius šokėjus.

 • „Šoktinyje“ uteniškiai demonstravo originalumą su puodais, šaukštais ir suoleliais

  Etnografinių regionų metus Plungės kultūros centras pradėjo respublikiniu liaudiškos muzikos ir šokio konkursu „Šoktinis 2015", kuriame šalies vaikų ir jaunimo šokių kolektyvai turėjo parengti savo regioną pristatančią programą. Pirmą kartą surengtame konkurse dalyvavo 7 vaikų ir jaunimo šokių kolektyvai iš visos Lietuvos. Kiekvienas kolektyvas savo programą parengė kuo autentiškiau ir originaliau.
  Ypač originaliai savo kraštą pristatęs Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansamblis ,,Vieversa" ne tik sužavėjo komisijos narius, bet ir savo atliekamais pasirodymais aplenkė kitus kolektyvus ir pelnė pirmąją vietą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2641
Vakar apsilankė:11826
Šią savaitę apsilankė:26645
Šį mėnesį apsilankė:115056
Viso (nuo 2015-02-16):14139048
Šiuo metu naršo:
144
2020-07-15
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!