JaunimasArtėjančios Kalėdos pakvipo menu
2017 gruodžio 15, Penktadienis 12:54

Artėjančios Kalėdos pakvipo menu

Artėjančios Kalėdos pakvipo menu
 • Karolina RUPLĖNAITĖ
 • 6 foto

Artėjant didžiosioms metų šventėms bei šalies bibliotekoms švenčiant „Knygų Kalėdas“, gruodžio 8 dieną, Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekoje mokiniams buvo surengtos dvi šventinės pamokos, kurių metu gimnazijoje svečiavosi ir su mokiniais susitiko poetas Rimvydas Stankevičius ir tautodailininkė Rasa Slesoriūnienė.

Renginį organizavo lietuvių kalbos mokytojas Romualdas Baura ir Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekos vedėja Vida Gudelienė, jiems talkino ir dvyliktos klasės mokiniai: Agnė Jasaitytė bei Gediminas Kazokas, sutikę pabūti šio renginio vedėjais. Susitikime dalyvavo 1–4 klasių gimnazistai ir kitų rajono mokyklų bibliotekininkai bei lietuvių kalbos mokytojai.

Pirmosios šventinės pamokos metu vyko susitikimas su lietuvių poetu, žurnalistu bei eseistu Rimvydu Stankevičiumi. Pirmoji netradicinė pamoka mokyklos skaitykloje prasidėjo gimnazijos direktoriui įžiebus kalėdinę eglutę ir tarus šventinį įžanginį žodį. Rimvydas Stankevičius pristatė savo poezijos knygą „Šermuonėlių mantija“, 2017-aisias nominuotą geriausiu metų poezijos leidinio rinkimuose, o atsakinėdamas į gimnazistų užduodamus klausimus, samprotavo mokiniams aktualiausiomis temomis.
Rašytojas papasakojo kaip ir kada pasirinko savo, kaip humanitaro, gyvenimo kelią bei pabrėžė vaizduotės bei kūrybiškumo svarbą kiekvieno žmogaus gyvenime.

Autorius nepamiršo ir knygų svarbos, jo paties teigimu, knyga – tai galimybė gyventi kito žmogaus gyvenimą, o kiekvienas iš tų gyvenimų skaitytojui suteikia neįkainojamą patirtį, kurios jis niekuomet neįgis beviltiškai egzistuodamas savo kasdienėje rutinoje. Tad kuo daugiau gyvenimų, tuo daugiau ir patirčių. Renginio metu Rimvydas Stankevičius taip pat samprotavo ir religine tema: pripažino Dievo įtaką savo kūryboje bei savaip interpretavo pragaro sampratą, teigdamas, jog „pragaras –tai vieta, kurioje nėra vilties", o vos tik jai atsiradus, bet koks pragaras išnyks. Renginiui įpusėjus, vienas muzikaliausių Adolfo Šapokos gimnazijos gimnazistų Eligijus Šinkūnas atliko dainą. Svečias pripažino jaunuolio talentą ir negailėdamas pagyrų teigė, jog tai pirmasis jo eilėraštis iš rinkinio „Šermuonėlių mantija" virtęs daina. Renginio pabaigoje Rimvydas Stankevičius išsakė savo požiūrį į lietuvių kalbos valstybinio brandos egzamino pataisas ir bendravo su kitais mokiniais.

Antrosios specialiai dvyliktokams surengtos šventinės pamokos metu poetas Rimvydas Stankevičius vedė pamoką skaitykloje buvusiems mokiniams, o Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekoje vyko tautodailininkės Rasos Slesoriūnienės karpinių bei atvirukų parodos pristatymas. Pati menininkė ne tik pristatė savo parodą bei aptarė didžiąją dalį savo kūrinių, bet ir atsakinėjo į įvairiausius abiturientų klausimus bei papasakojo savo naujosios karjeros atsiradimo istoriją. Tautodailininkė, visą savo gyvenimą siejusi su menu, įvairių ornamentų karpymu pradėjo užsiimti tik įžengusi į septintąją dešimtį. Jos teigimu, karpymas padėjo jai pabėgti nuo blankios realybės bei pasyvios, į pensiją išėjusio žmogaus rutinos. Menininkė, visą savo gyvenimą buvusi veikli asmenybė, sulaukusi pensinio amžiaus tiesiog negalėjo nieko neveikti, tad karpymas jai tapo tarsi naujo gyvenimo pradžia. Kiekviena karpinio detalė jai atspindėjo jos pačios esybę, mąstyseną bei jausmus, ir, autorės teigimu, karpant svarbiausi dalykai yra pats procesas bei filosofinis mąstymas, tačiau jausmai išlieka kaip pagrindinis jos kūrybos elementas. Renginio pabaigoje tautodailininkė mokinius supažindino su savo darbo įrankiais, eiga ir nupiešė mokinių ir poeto Rimvydo Stankevičiaus portretus.

Pirmieji šventiniai renginiai Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekoje buvo skirti filologijai ir menui, tačiau net ir fizinius mokslus ateityje studijuoti planuojantys abiturientai mėgavosi šių menininkų mintimis, darbais ir samprotavimais.

Vidos Gudelienės nuotr.

Paveikslėlių galerija

 • Click to enlarge image IMG_4072.JPG
 • Click to enlarge image IMG_4077.JPG
 • Click to enlarge image IMG_4094.JPG
 • Click to enlarge image IMG_4107.JPG
 • Click to enlarge image IMG_4166.JPG
 • Click to enlarge image IMG_4199.JPG
 •  

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Dovana meno mylėtojams – dailininko Justino Krasucko paroda

  Sausio 11-ą (ketvirtadienį) 17.30 val. Utenos kultūros centro dailės galerijoje vyks dailininko Justino Krasucko parodos „Praeitties istorijų beieškant“ atidarymas. Renginyje dalyvaus autorius. Paroda veiks iki vasario 14 dienos (trečiadienio).

 • Kaip uteniškiai Kalėdas gaudė...

  Gruodžio 5 dieną Utenos daugiafunkciame centre Utenos rajono priešmokyklinukai, aštuntų klasių mokiniai, tėveliai, globėjai ir jų globotiniai gaudė... Kalėdas! Jau tradicine tapusią šventę kasmet organizuoja VO ,,Gelbėkit vaikus“ Utenos struktūrinis padalinys drauge su Utenos rajono savivaldybe.

 • Utenoje jau juntama Kalėdų dvasia

  Nors iki didžiųjų metų švenčių liko gerokai daugiau nei mėnuo, Utena jau pasirūpino kalėdine egle. Šiandien, penktadienį, 15–16 metrų žaliaskarė paprastoji eglė, daugelį metų savo stulbinančiu grožiu traukusi uteniškių akį, jau nukirsta ir išvežta prie Utenos kultūros centro – čia ji džiugins miestelėnus visą šventinį laikotarpį.

 • Regioninėje liaudies meno parodoje – uteniškių gausa

  Nuo praėjusios savaitės Zarasų krašto muziejuje veikia Lietuvos nacionalinio kultūros centro rengiamos respublikinės konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas" regioninis turas.

 • Seni drabužiai uteniškės rankose tampa meno kūriniais

  Liubovė Volkova, kurią visi įpratę vadinti Liuba, gimė ir augo Utenoje. Būdama penkiolikos išvyko į sostinę, kur tuomečiame Vilniaus statybos technikume (dabar – technologijų ir dizaino kolegija) mokėsi statybos amato. Baigusi mokslus uteniškė pagal specialybę dirbo neilgai. Paskutinė jos darbovietė – Utenos pieno kombinatas. Prieš bemaž 15 metų L. Volkova susidomėjo odininkyste – pradėjo kurti iš odos vazas, paveikslus. „Tapyti" oda, kūrėjos teigimu, nėra paprasta, mat norimų spalvų kartais tenka išlaukti.

 • Kalėdinės mugės prekeiviai dėl taupesnių pirkėjų nesiskundžia

  Gruodžio 16–22 dienomis uteniškiai turėjo galimybę dalyvauti prekybos centro „Aušra" ir Utenos kolegijos dovanotoje „Kalėdinėje šventėje", kurioje gražiausių metų švenčių laukimą praskaidrino smagūs edukaciniai užsiėmimai, studentų muzikinės popietės, žaidimai, viktorinos. „Aušroje" šiomis dienomis veikė studentų kūrybos darbų paroda-mugė, fotografijų paroda „Kaip pasaulis švenčia Kalėdas", slapčiausius norus pildė „Kalėdinių norų išsipildymo medis". Iki gruodžio 24 dienos pasirūpinti dovanomis padės savo gaminius siūlantys prekeiviai.

 • Utenoje – futbolo Kalėdos

  Utenos „Utenio" jaunieji futbolininkai ir jų tėveliai gruodžio 16 dieną vykusioje kalėdinėje šventėje patyrė puikių emocijų.
  Kalėdinis renginys prasidėjo futbolo turnyru, kuriame varžėsi jaunieji „Utenio" futbolininkai, suskirstyti į devynias komandas. Į kiekvieną ekipą pasidalinti patarimais buvo pakviesta po vieną tėvelį.

 • Uolūs katalikai nepamiršta ir užsienyje gyvenančių tautiečių

  Anot dvasininkų, pagrindinis Kūčių stalo atributas – kalėdaitis – turi sakralinę reikšmę: tai santarvės su Dievu simbolis, o kiekviena katalikiška šeima jį privalo turėti ant savo šventinio stalo. Kalėdaičio laužymas simbolizuoja šeimos vienybę ir tvirtybę.

  Iš anksto pasirūpinę paplotėliais, uteniškiai jų nuperka ir užsienyje gyvenantiems saviškiams. Juos gražiai įriša ir kartu su kitomis kalėdinėmis dovanomis siunčia į tolimas šalis tam, kad artimųjų šeimos narių Kūčių stalas neliktų be pagrindinio šios šventės simbolio.

 • Uteniškės kūrė saldžius kalėdinius šedevrus

  Būsimos konditerės uteniškės Akvilė ir Justina dalyvavo šalies profesinio mokymo įstaigų konditerių profesinio meistriškumo konkurse Klaipėdoje. Nors prizinių vietų nelaimėjo, merginos atsivežė naują patirtį, o konkursą pagyvino aukštaitiška dvasia.

 • Pakuojant dovanas siūloma atsigręžti į gamtą

  Kalėdos atskuba devynmyliais žingsniais. O prieš šventes vienas didžiausių iššūkių – išrinkti dovanas brangiems žmonėms. Tačiau neretai tenka pasukti galvą ir dėl to, kaip tas dovanas gražiai supakuoti. Juk po Kalėdų eglute visuomet smagu rasti gražiai ir originaliai įpakuotą dovaną.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3717
Vakar apsilankė:11506
Šią savaitę apsilankė:24168
Šį mėnesį apsilankė:180815
Viso (nuo 2015-02-16):8571959
Šiuo metu naršo:
142
2018-06-20
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!