Utenos švč. Mergelės Marijos, Kankinių Karalienės koplyčia tikinčiuosius pasitiks atsinaujinusi
ĮvairenybėsUtenos švč. Mergelės Marijos, Kankinių Karalienės koplyčia tikinčiuosius pasitiks atsinaujinusi
2015 liepos 24, Penktadienis 10:29

Utenos švč. Mergelės Marijos, Kankinių Karalienės koplyčia tikinčiuosius pasitiks atsinaujinusi

Utenos švč. Mergelės Marijos, Kankinių Karalienės koplyčia tikinčiuosius pasitiks atsinaujinusi

Įspūdingos architektūros Utenos švč. Mergelės Marijos, Kankinių Karalienės koplyčia savo grožiu traukia ne vieną į Uteną atvykstantį turistą ar svečią. Kertinis koplyčios akmuo buvo padėtas 1992 metų gegužės 14 dieną. Teritorijoje aplink koplyčią, vadinamame partizanų kalnelyje, yra palaidota partizanų, kurie žuvo kovodami už Lietuvos laisvę, jiems atminti pastatyta daug kryžių.

Tačiau ilgus metus ji nebuvo tvarkoma, sienos pradėjo luptis, nubluko, tad reikėjo būtinai atnaujinti šią miesto įžymybę bei simbolį. Šiuo metu yra dažoma koplyčios išorė, buvo pakeistos pagrindinės ir išorinės durys. Kaip portalui udiena.lt teigė Utenos Kristaus Žengimo į dangų parapijos administratorius kun. Kęstutis Palešys, atnaujinti statinį išties reikėjo. „Jau seniai buvo jaučiamas aplinkos poveikis: nubyrėjo dažai. Be to, ir jaunimo darbeliai buvo akivaizdūs – pripiešė ant sienų. Kadangi koplyčia stovi atokioje vietoje, tad jaunimėlis ten ir buriasi. O po susibūrimo nukenčia sienos", – sakė K. Palepšys. Trejus metus Utenos Kristaus Žengimo į dangų parapijos administratoriumi dirbančio kun. K. Palepšio teigimu, per šį laikotarpį koplyčia nebuvo remontuojama nė karto.
Utenos švč. Mergelės Marijos, Kankinių Karalienės koplyčios atnaujinimo projektui apie 5,8 tūkstančius eurų skyrė Utenos rajono savivaldybė. Maždaug prieš mėnesį pradėti remonto darbai turėtų užsibaigti kitą savaitę.

udiena.lt inf. ir nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Prireiks kantrybės: darbai Aušros gatvėje dar tik įpusėjo

    Dėl vykdomų projekto „Paviršinių nuotekų tinklų ir jiems priklausančios infrastruktūros rekonstrukcija ir plėtra Utenos mieste“ veiklų jau tris mėnesius – nuo gegužės 21 dienos – draudžiamas transporto priemonių eismas dalyje Aušros gatvės, tad vairuotojai priversti apsišarvuoti kantrybe ir atidžiau planuoti savo maršrutą.

  • Prasidėjo S. Dariaus ir S. Girėno gatvės rekonstrukcija – eismas draudžiamas

    Prasti rajonų keliai ir duobėtos miestų gatvės yra kiekvienos savivaldybės galvos skausmas. Utenos rajono kelių būklė – taip pat neideali. Dar praėjusiais metais vykusiame Utenos rajono savivaldybės administracijos atstovų susitikime su Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktoriumi Egidijumi Skrodeniu buvo aptarti klausimai dėl miesto gatvių, kurioms tvarkyti yra parengti techniniai projektai, asfaltavimo. Praėjusią savaitę prasidėjo vienos iš jų – S. Dariaus ir S. Girėno gatvės – rekonstrukcijos darbai, kuriuos planuojama baigti dar šiais metais.

  • Savavališki kapitaliniai butų remontai kelia grėsmę visam namui

    Šylant orams, prasideda butų remontų sezonas ir ima gausėti daugiabučių gyventojų skundų Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai prie Aplinkos ministerijos (VTPSI), kad jų kaimynai, remontuodami butą, jame savavališkai griauna sienas ir taip kelia grėsmę viso namo konstrukcijoms.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1396
Vakar apsilankė:6438
Šią savaitę apsilankė:41790
Šį mėnesį apsilankė:166559
Viso (nuo 2015-02-16):10920454
Šiuo metu naršo:
68
2019-08-25
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!