Molėtuose – meningokokinė infekcija
AktualijosMolėtuose – meningokokinė infekcija
2015 kovo 09, Pirmadienis 15:27

Molėtuose – meningokokinė infekcija

Molėtuose – meningokokinė infekcija

Molėtų rajone registruotas meningokokinės infekcijos atvejis. Apie tai informavo Utenos visuomenės sveikatos centro Molėtų skyrius. Meningokokine infekcija susirgo 6 metų berniukas.

Švenčionėliuose meningokokinė infekcija nusinešė gyvybę

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, vidutiniškai Lietuvoje kasmet užregistruojama apie 70 meningokokinės infekcijos atvejų. 2014 šalyje registruoti 5 mirties atvejai nuo šios ligos. Praėjusią savaitę šešiametės mirtis nuo žaibiškos meningokoko infekcijos pasėjo nerimą Švenčionėlių miestelyje. Tėvai puolė skiepyti vaikus, bijo juos vesti į darželį. Švenčionių regione per savaitę – tai antrasis meningokoko infekcijos atvejis. Šiuo klastinga liga susirgo ir 7 metų mergaitė – į Švenčionių ligoninę buvo atvežta 7-erių mergaitė.
Kas yra meningokokinė infekcija?

Medikų teigimu, meningokokinė infekcija – tai ūmi bakterinė infekcija, kurios sunkiausios klinikinės formos – žaibinis sepsis (kraujo užkrėtimas) ar pūlingas meningitas (galvos ir nugaros smegenų dangalų uždegimas). Šios ligos sukėlėjas – Neisseria meningitidis, gramneigiama bakterija. Užsikrečiama nuo sergančio asmens ar bakterijų nešiotojo per kvėpavimo takus (kosint, čiaudint, kalbant).
Ankstyvieji meningokokinės ligos požymiai panašūs į peršalimo ligų. Ligai progresuojant jos eiga sunkėja – išryškėja odos bėrimas. Šia liga serga įvairaus amžiaus asmenys, bet daugiausiai atvejų registruota iki 5 metų.

Ką daryti?

Inkubacinis ligos periodas svyruoja 1-10 dienų (vidutiniškai 4 dienos), todėl asmenis, turėjusius kontaktą su sergančiuoju, reikia stebėti 10 dienų. Jei per tą laiką pasireiškia ligos simptomai (karščiavimas, galvos skausmas, šaltkrėtis, sprando raumenų sustingimas, sąnarių ir raumenų skausmas, mieguistumas, vėmimas, hemoraginis bėrimas), reikia kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą:

• kreipkitės į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, nesvarbu, ar tai būtų diena, ar naktis;
•  papasakokite apie simptomus, kuriuos pajutote Jūs pats ar Jūsų vaikas;
. gydytojui pasiūlius, atlikite visus tyrimus, siekiant išsiaiškinti Jūsų ar Jūsų vaiko negalavimo priežastį;
•  jei po apžiūros Jūs ar Jūsų vaikas buvo išleistas į namus, stebėkite savo ar savo vaiko būklę, esant būklės pablogėjimui, nedelsiant bet kuriuo paros metu pakartotinai kreipkitės į gydymo įstaigą.

Labai svarbu ankstyvas meningokokinės infekcijos gydymas, kuris gali išgelbėti gyvybę. Todėl pajutus bent kelis iš minėtų simptomų medikai ragina nedelsti, o imtis skubių veiksmų.
Profilaktika

Meningokokinės infekcijos profilaktika:

•   reguliariai plauti rankas;
•   laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo (kosint ar čiaudint prisidengti nosį ir burną vienkartinėmis servetėlėmis, panaudotas – išmesti į šiukšliadėžę);
•   reguliariai vėdinti ir valyti patalpas;
•   svarbu užtikrinti kuo mažesnį sergančio asmens kontaktavimą su sveikais asmenimis;
•   skiepyti keliautojus, vykstančius į užsienio šalis, kuriose yra didelė rizika užsikrėsti.

„Utenos dienos" ir Utenos visuomenės sveikatos centro inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenos apskrityje – meningokokinės infekcijos atvejis

  Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (toliau – Centras) praneša, kad kovo 13 dieną iš gydymo įstaigos gavo pranešimą apie registruotą meningokokinės infekcijos atvejį. Susirgo Ignalinos gimnazijos mokinė. Centro specialistai skubiai ėmėsi visų šios užkrečiamosios ligos valdymo priemonių.

 • Šigelioze dažniausiai užsikrečiama svetur

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, lapkričio mėnesį Lietuvoje užregistruoti du įvežtiniai šigeliozės atvejai. Įtariama, kad abu susirgę asmenys užsikrėtė keliaudami po Izraelį. Rizikos veiksniais galėjo būti kelionės metu valgytos jūros gėrybės, gatvėje gertos šviežiai spaustos granatų sultys.

 • Lietuvoje vaikai bus skiepijami nuo meningokokinės infekcijos

  Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad nuo kitų metų Lietuvoje planuojama pradėti skiepyti vaikus nuo meningokoko. Toks sprendimas priimtas siekiant apsaugoti vaikus nuo šios pavojingos ligos, kuria sergamumas Lietuvoje itin didelis.

 • Ligų prevencijos paradoksai: žino, bet nesitikrina

  Naujausiais visuomenės nuomonės tyrimo duomenimis, net 80 procentų nustatyto amžiaus žmonių žino, kad gali nemokamai dalyvauti prevencinėse programose, tačiau pasitikrina tik kas antras ar kas trečias (priklauso nuo prevencinės programos) apie tai žinančiųjų. Situacija paradoksali – juk, jei žmogus yra atsakingas už savo sveikatą ir žino apie galimybę nemokamai pasitikrinti sveikatą – jis neturėtų delsti, suprasdamas, kad tai ligos neatitolina, sako specialistai.

 • Enterobiozė – labiausiai paplitusi kirmėlinė liga Lietuvoje

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, 2016 m. buvo užregistruoti 1428 kirmėliniai susirgimai. Beveik 80 proc. visų kirmėlinių susirgimų sudarė enterobiozė. Ši kirmėlinė liga dažniau nustatoma kaimo gyventojams. Per aštuonis šių metų mėnesius užregistruota daugiau nei 600 enterobiozės atvejų.

 • Lietuvoje padaugėjo susirgimų leptospiroze, kurią platina graužikai

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, šiais metais Lietuvoje padaugėjo susirgimų leptospiroze. Iki spalio 17 dienos susirgo 12 asmenų, praėjusiais metais per tą patį laikotarpį – keturi.

 • Profesinės ligos nustatomos per vėlai

  Per pastaruosius penkerius metus nustatytų profesinių ligų atvejų skaičius mažai keičiasi, tai rodo Higienos instituto statistiniai duomenys.
  Tarptautinės darbo organizacijos iniciatyva balandžio 28-a yra paskelbta Pasauline darbuotojų saugos ir sveikatos diena. Šios dienos tikslas – visame pasaulyje skatinti kurti saugias, sveikas ir tinkamas darbo sąlygas. Darbuotojų saugos ir sveikatos gerinimas yra nuolatinis procesas ir reikalauja ne tik darbdavio dėmesio, bet ir darbuotojų iniciatyvos.

 • Gydytoja atsakė į klausimus apie meningokokinę infekciją

  Kokie meningokokinės infekcijos simptomai, kokios yra apsaugos nuo šios infekcijos priemonės ir skiepų galimybė – šiuos ir daugybę kitų pedagogų ir tėvų klausimų Pabradės mokyklose atsakė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) Imunoprofilaktikos skyriaus vedėja Daiva Razmuvienė. Į susitikimus su gydytoja atėjo daug sunerimusių tėvų, nes prieš savaitę Pabradėje nuo meningokokinės infekcijos mirė du vaikai.

 • Panevėžietei įtariama sunki liga – botulizmas

  Lietuvoje kasmet pasitaiko apsinuodijimų, kuriuos sukelia namų gamybos konservuoti grybai, mėsos konservai, rūkyti ar vytinti mėsos gaminiai. Panevėžio visuomenės sveikatos centro (Centras) duomenimis, Panevėžio apskrityje pastaraisiais metais (2014 m.) botulizmo atvejis buvo registruotas Panevėžio rajone. Šiais metais ši reta liga įtariama Panevėžio miesto gyventojai.

 • Širdies nepakankamumu sergantiems asmenims padės specialiosios slaugytojos

  Siekdama užtikrinti kokybiškų asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą sergantiems širdies nepakankamumu, sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė patvirtino Gydytojo kardiologo ir slaugytojo konsultacijų aprašą. Jame nustatomos  reikalavimų gairės slaugytojoms, kurios pradės teikti širdies nepakankamumu sergančio paciento sveikatos būklės ir priežiūros efektyvumo vertinimo, konsultavimo bei mokymo paslaugas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3747
Vakar apsilankė:10094
Šią savaitę apsilankė:30328
Šį mėnesį apsilankė:30328
Viso (nuo 2015-02-16):13831890
Šiuo metu naršo:
218
2020-06-04
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!