Pandemijos iššūkiai darbo rinkoje – proga persikvalifikuoti

Praėjo jau metai, kai pasaulis pradėjo kovą su naujai atsiradusiu koronavirusu, kuris tapo našta ne tik sveikatos sistemai, bet ir ekonomikai. Koronaviruso poveikį netruko pajusti ir Lietuvos darbo rinka. Kovo pradžioje darbo neturėjo kas septintas Lietuvos gyventojas. „Sodra“ skelbia, kad labiausiai per karantiną nukentėjo moterys, tai galėjo sąlygoti pasirinktos profesijos: kelionių palydovai (68 proc. moterų), kelionių konsultantai (70 proc. moterų), virėjai (88 proc. moterų), viešbučių administratoriai (85 proc. moterų).

Asmeninės savybės – svarbiau nei diplomas
Kadangi kai kurių veiklos sektorių atsigavimo galimybės yra miglotos, o valstybės siūloma parama netekus darbo – ribota, daugelis žmonių svarsto persikvalifikavimo galimybę. Viena iš paklausių persikvalifikavimui profesijų – finansų konsultanto. Ši profesija daugelį patraukia dėl galimybės įsidarbinti net ir mažuose Lietuvos miesteliuose, įgaunamų finansų srities žinių.
„Praėjusių metų kovo-gruodžio mėnesiais prie „Aviva Lietuva“ prisijungė 90 naujų finansų konsultantų ir jų asistentų visoje Lietuvoje – ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir mažesniuose miesteliuose: Kaišiadoryse, Telšiuose, Plungėje, Jonavoje, Utenoje ir kt. Didžiąją dalį, 76 proc., jų sudarė moterys. Paaštrėjo jau anksčiau pastebėta tendencija, kad ši profesija yra paklausi tarp moterų regionuose, kurios kartais ne savo noru iškrenta iš darbo rinkos po vaiko priežiūros atostogų arba negali dirbti įprasto darbo pilnu etatu, nes darbas tampa nesuderinamas su šeimos poreikiais. Matome daugybę sėkmės istorijų, kaip žmonės praradę darbą ir pajamas arba grįžę iš emigracijos, atranda save finansų konsultanto darbe ir tampa savimi pasitikinčiais, klientų pasitikėjimą užsitarnaujančiais profesionalais“, – sako „Aviva Lietuva“ pardavimų vadovas Voitech Petkevič.
Anot V. Petkevič, renkantis finansų konsultantus, asmeninės žmogaus savybės yra svarbesnės nei kandidato išsilavinimas ar žinios, nes visi finansų konsultantai nuolat ir intensyviai mokosi. „Šiame darbe tobulėjimas ir augimas yra būtinas. Per metus kiekvienas naujas finansų konsultantas vidutiniškai virš 100 valandų praleidžia tobulindamas savo žinias finansinių paslaugų, investavimo, psichologijos srityse. Daugelis dalykų yra išmokstami, bet svarbu, kad kandidatas būtų žingeidus, užsispyręs, disciplinuotas“, – reikalingas asmenines savybes vardina V. Petkevič.
Iš Norvegijos – atgal į gimtuosius Šiaulius
Vienas iš sėkmingų naują pašaukimą atradusių žmonių karjeros pavyzdžių – „Aviva Lietuva“ Panevėžio skyriuje dirbanti grupės vadovė Kristina Juodrienė. Anot Kristinos, finansų konsultanto darbas ją iš pradžių patraukė dėl patrauklaus uždarbio ir galimybės pačiai planuoti savo darbo laiką. „Septynerius metus gyvenau Norvegijoje, kol galiausiai su šeima nusprendėme grįžti gyventi į mano gimtąjį miestą – Šiaulius. Kurį laiką dirbau konsultante telekomunikacijos paslaugų salone, tačiau nenorėjau į antrą planą nustumti šeimos poreikių, todėl ieškojau tokio darbo, kuris leistų prie jų prisiderinti. Dabar vadovauju finansų konsultantų grupei Panevėžyje. Esu laiminga galėdama dalyvauti mokymuose, tobulėti, o atstumas man tikrai ne problema, nes daug bendraujame nuotoliniu būdu“, – sako K. Juodrienė.
K. Juodrienė tarp didžiausių savo darbo privalumų pamini ir moralinį aspektą, emocinį pasitenkinimą padėjus klientui. „Man labai svarbu, kad darbas, kurį dirbu, būtų naudingas ne tik mano darbdaviui, bet ir mano klientams. Darbas užima didžiąją dalį mūsų gyvenimo, todėl norisi kad jis būtų prasmingas ir kurtų vertę kuo platesniam žmonių ratui. Būnant finansų konsultante, klientų ateitis yra mano rankose – kartais tenka net išgelbėti šeimą nelaimės ar tragiško scenarijaus atveju, o koronaviruso pandemijos akivaizdoje gyvybės draudimo ir finansų konsultanto profesijos prasmė dar labiau išryškėjo“, – teigia K. Juodrienė.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Indraja

Įvairenybės

Jaunimas