Atkaklūs Molėtų verslininkai įveikia ir sezoniškumą

Sąlygos nuosavam verslui pradėti – puikios. Tačiau ar kiekvienas jo ėmęsis sulauks sėkmės? Kokios aplinkybės ar asmeninės savybės lemia verslininko pasisekimą? Apie tai – trys „patys sau” dirbantys jauni verslininkai, kurių vienas – molėtiškis, įrodantis, kad ir gimtajame krašte galima kurti verslą.
Utenos apskrityje pramonė sukuria 34,5 proc. pridėtinės vertės, 10,3 proc. viršija šalies vidurkį ir yra antra didžiausia apskritis pagal pramonės sukuriamą santykinę pridėtinę vertę.

Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro direktorės Daivos Kulienės teigimu, Utena – stiprus apskrities centras, o Molėtuose daugiausiai teikiamos turizmo paslaugos. Molėtuose plačiai išvystytas paslaugų sektorius, tačiau jaunimas jame dar randa neužpildytų nišų.
Pernai Molėtų rajone įregistruota 6,3 proc. daugiau įmonių negu 2013 m., o šių metų pradžioje tūkstančiui gyventojų teko 14,7 įmonės, veikiančios smulkaus ir vidutinio verslo sektoriuje.
Molėtų verslininkas, UAB „Verslo vaikis” savininkas Donatas Plieskis dalinasi savo asmenine patirtimi kuriant verslą.
„Verslo idėją sugalvojau būdamas paauglys – viskas prasidėjo nuo to, kad su draugais važiuodavome į Uteną kebabų valgyti. Kadangi prieš devynerius metus Molėtuose nieko panašaus nebuvo. Kai suėjo18 metų, nusprendžiau atidaryti kebabinę. Vėliau turėjau jaunimui orientuotą kavinę, o dabar ruošiuosi naujai veiklai”, – pasakojo jaunas verslininkas. – Jeigu turiu svajonę, tai sieksiu jos bet kokia kaina, tačiau tam reikia labai daug ryžto, valios ir nenuleisti rankų pusiaukelėje. Svarbu tai, kad pirmai negandai ištikus nemesti verslo ir nepatraukti šalin.”
D. Plieskio teigimu, įkurti verslą nėra sunku, kur kas sunkiau jį išlaikyti ir dirbti tol, kol veikla ims nešti pelną. Tai nėra lengva, ypač Molėtuose, kuriuose labai jaučiamas sezoniškumas. Vasarą čia – didžiausi pravažiuojančių poilsiautojų bei atostogoms sugrįžusių vietinių srautai, o žiemą būna tuščia. Galbūt tai ir yra esminė priežastis, kodėl nedaugelis vietinių drįsta kažko imtis.
Muzikantas, sportininkas Vytautas Medineckas-Ironvytas, prekių ženklų „MPP Clothing” ir „Muscleshop.lt” įkūrėjas, įsitikinęs, kad verslininku galima tapti, jei žmogus tobulina ir puoselėja tam tikras savybes tarsi talentą. „Nors dauguma teigia, kad verslininku gimstama, manau, kad juo galima ir tapti. Tačiau kaip ir su bet kokiu nepuoselėjamu talentu, taip ir su verslu: jeigu kraujyje yra verslumo genas, jį būtina skatinti bei auginti, kitaip jis pražus”, – sakė V. Medineckas.
Ironvyto teigimu, verslininkui būdingos savybės – lyderystė, atkaklumas, veiklumas, tikslo siekimas, didelių ambicijų turėjimas. O „versli” aplinka žmogui didelės įtakos neturi. Štai niekas iš muzikanto šeimos verslu neužsiėmė, vadinamosios „verslumo gyslelės” neturėjo, tačiau visko išmokti jam teko pačiam.
„Esu tikras, kad viskas prasideda nuo svajonės, – su šypsena pridūrė V. Medineckas-Ironvytas. – Kad turi tiksliai suvokti, ko nori, ir tai – pats pirmasis žingsnis verslo link. Pasvajojęs, ką gali padaryti: atidaryti parduotuvę ar sukurti prekės ženklą – ir apčiuopęs pagrindinį norą, žinok – tai jau yra pati pradžia. Verslas prasideda nuo idėjos, nuo galvoje įsikūrusios mažos svajonės, o toliau laukia kelias įkalnėn”.
Vytauto Medinecko-Ironvyto, Mariaus Repšio, Donato Plieskio bei Juliaus Pauliukevičiaus ir Simo Jaskutėlio, „GoHisto” pranešimus bus galima išgirsti Všį „Versli Lietuva” organizuojamame verslumo skatinimo renginyje „Verslas veža”, kuris vyks balandžio 23 dieną Molėtų gimnazijoje.

„Versli Lietuva” inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Indraja

Įvairenybės

Jaunimas