Lietuvos liaudies kultūros centras jau antrą kartą rengia tautinio kostiumo konkursą „Išausta tapatybė” ir kviečia visuomenę parodyti lietuvių tautinių kostiumų įvairovę ir grožį, pasidalinti savo įgytomis žiniomis, kūryba ir atradimais, kuriuos patiria kiekvienas, besisiūdinantis tautos istoriją atspindinčius rūbus.
Žengdami į 2017-uosius, Tautinio kostiumo metus, organizatoriai kviečia visuomenę – suaugusiuosius, vaikus, šeimas, folkloro ansamblius, tautinių šokių grupes ir kitus mėgėjų meno kolektyvus – dalyvauti konkurse bei puoštis nacionaliniais rūbais liepos 6-ąją, kuri skelbiama Tautinio kostiumo diena.
Konkurso rengėjai siekia, kad visuomenė, ypač jaunimas, domėtųsi tautiniu kostiumu – tautos ir valstybės simboliu, jo prigimtimi, kultūrine bei menine verte, kartu pažintų savo kultūrą, ragintų ir kitus įsigyti asmeninius, su savo kilmės vieta susijusius, drabužius, jais vilkėtų valstybės, šeimos, bendruomenės, kitų tradicinių švenčių proga.
Baigiamasis konkurso „Išausta tapatybė” turas bus filmuojamas birželio 26 dieną, sekmadienį, Bernardinų sode Vilniuje – renginį turės galimybę pamatyti kiekvienas, ypač kviečiami pasipuošę tautiniais kostiumais. Vaizdo įrašą LRT „Televizija” numato parodyti Valstybės dienos išvakarėse.
Nugalėtojai bus renkami keliose kategorijose: „Geriausi šeimos tautiniai kostiumai”, „Geriausias asmeninis tautinis kostiumas”, „Asmeninis vaikiškas tautinis kostiumas”, „Geriausias bendrijos tautinis kostiumas”, „Geriausi mėgėjų meno kolektyvo tautiniai kostiumai” ir „Geriausi folkloro kolektyvo tautiniais kostiumai”. Dalyvių pristatyti drabužiai bus vertinami pagal tai, kaip jie atspindi vieną ar kitą istorinį laikotarpį, regioną, kokia jų dalių – audinių, rankdarbių ir siuvinių – kokybė. Laimėtojų lauks vertingi prizai.
Organizatoriai džiaugiasi, kad 2015 m. pirmą kartą surengtame konkurse dalyvavo, skirtingų etnografinių regionų, kraštų, vietovių kostiumus demonstravo per 200 finalininkų.
Lietuvos liaudies kultūros centro inf.