Gegužės 26 dieną ugniagesiai gelbėtojai, valstybinių institucijų specialistai skubėjo į Sudeikius – miestelyje esančioje ugdymo įstaigoje vyko civilinės saugos pratybos, kurių metu buvo aptiktas imituotas radinys – išsiliejusi į gyvsidabrį panaši medžiaga.
Utenos rajono Sudeikių miestelyje, Sudeikių mokykloje-daugiafunkciniame centre, vyko civilinės saugos funkcinės pratybos „Mokyklos darbuotojų ir moksleivių veiksmai cheminio užteršimo atveju”. Jas rengė Sudeikių mokyklos-daugiafunkcinio centro administracija kartu su Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriumi. Pratybas vertino Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vyresnysis specialistas Arūnas Telksnys, Aplinkos apsaugos ir civilinės saugos skyriaus vyriausioji specialistė Zita Jasiunavičienė. Pratybose dalyvavo Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos budinčios pamainos ugniagesiai gelbėtojai.
Pratybų metu pastato administracinėje dalyje buvo aptiktas imituotas radinys – išsiliejusi į gyvsidabrį panaši medžiaga. Įstaigos direktorė Vilma Petrulienė apie tariamą pavojų nedelsdama pranešė bendruoju pagalbos telefonu, perspėjo darbuotojus ir organizavo skubią evakuaciją iš įstaigos patalpų. Pastate esantys žmonės apie įvykį buvo perspėti mokyklos civilinės saugos dokumentuose nustatytu signalu, perduodamu elektros skambučiu. Visi mokyklos mokiniai, mokytojai bei kiti darbuotojai pagal mokyklos-daugiafunkcinio centro Ekstremaliųjų situacijų valdymo planą organizuotai, drausmingai, be panikos, saugiai paliko centro patalpas. Imituoto įvykio metu gelbėjimo ir padarinių likvidavimo darbus vykdė Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos budinčios pamainos pareigūnai.
Šios pratybos susilaukė didelio mokyklos bendruomenės susidomėjimo. Tikimasi, kad jos atnešė naudos ne tik mokiniams, bet ir visam mokyklos personalui, dar kartą primindamos civilinės saugos žinias bei kaip reikia elgtis evakuacijos metu. Po pratybų mažiausi jų dalyviai turėjo puikią progą pabendrauti su ugniagesiais gelbėtojais, susipažinti su gaisrine įranga ir technika, apžiūrėti jų specialiuosius kostiumus, gaisrinį automobilį iš vidaus. Mokiniams bei mokyklos darbuotojams dar kartą priminta gyventojų perspėjimo sistemos svarba, pagalbos telefono numeris 112, kuriuo paskambinus iškviečiama pagalba nelaimės atveju.
Mokyklos administracijos veiksmai – perspėjimas ir informavimas, evakuacijos organizavimas parodė tinkamą mokymo įstaigos pasirengimą vykdyti nustatytas funkcijas susidariusių pavojingų situacijų metu. Atlikti praktiniai veiksmai leido įtvirtinti žinias, reikalingas organizuojant žmonių apsaugą cheminio incidento metu. Tačiau svarbiausia – renginys prisidėjo prie pamatinio civilinės saugos organizavimo tikslo – atkreipti dėmesį į žmogaus saugos svarbą, skatinti iniciatyvą šioje srityje.
udiena.lt inf.