Pirmieji „Misija Sibiras“ įspūdžiai – tarp savų

„Misija Sibiras” yra Lietuvos jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projektas, kurį rengia labdaros ir paramos fondas „Jauniems”. Nuo „Misija Sibiras” pradžios į lietuvių tremties ir įkalinimo vietas Rusijoje, Kazachstane bei Tadžikistane dalyviai jau grįžo iš vienuoliktos ekspedicijos. Šiųmetinės ekspedicijos dalyviai, praleidę dvi savaites už poliarinio rato esančioje Igarkoje, sugrįžo į Lietuvą ir jau dalijasi pirmaisiais įspūdžiais.

Kaip „Utenos dienai” aiškino ekspedicijos dalyviai, šių metų išvyka buvo sėsli, nes tvarkė vienas iš didžiausių Rusijoje esančių lietuvių kapines. Jų plotas – per 1 ha. Pasiekę Igarką, joje dalyviai ir praleido visą laiką. Tremties metais į Igarką buvo ištremta tūkstančiai lietuvių, todėl palaidojimų buvo daug, o kapinėms sutvarkyti, kaip aiškino patys dalyviai, prireikė nemažai laiko ir daug fizinių bei psichologinių jėgų.
Igarkos kapinėse „Misija Sibiras” komanda tvarkė aplinką ir rūpinosi kryžiais. Pirmą dieną atvykus į kapines jos buvo sunkiai įžengiamos. Prireikė kelių dienų, kol pavyko erdvę atlaisvinti: teko pjauti krūmynus, išvilkti išvirtusius ir apgenėti išsikerojusius medžius. Sutvarkius aplinką, laukė dar atsakingesnė užduotis – darbas su kryžiais, kurių statybai mediena vėlavo. Komanda ne tik tiesino ir tvirtino senuosius kryžius, bet ir pastatė devynis naujus lietuviškai puoštus, kurie į Igarką 1 750 km buvo plukdyti iš Krasnojarsko. Nauji kryžiai pagrindinėse Igarkos lietuvių kapinių erdvėse iškilo per mažiau nei 48 valandas.
Pirmas etapas, kapinių Igarkoje tvarkymas – baigtas, kuriam laikui prikelti dar vienų kapinių kryžiai, tačiau projektas, kaip sakė dalyviai, dar tik prasideda. Ekspedicija yra tik viena iš projekto dalių. Nuo rudens prasidės intensyvūs susitikimai su mokiniais, tremtiniais, bendruomenėmis ir visais, kuriems įdomi „Misija Sibiras” projekto veikla. Kaip aiškino šios idėjos vienas iš aktyvių dalyvių ambasadorius Vygaudas Ušackas, vienas iš projekto tikslų – pilietiškumo idėjų sklaida. Gal todėl po išvykos jau keletą metų ekspedicijų dalyviai renkasi Utenos rajone Loretos ir Vygaudo Ušackų sodyboje, kur po tradicinio tinklinio ekspedicijų dalyviai dalijasi patirtais nuotykiais ir nuveiktais darbais. Taip nutiko ir šiemet.
Rugsėjo 2 dieną (penktadienį), 15 val., šių metų ekspedicijos dalyviai su uteniškiais susitiks Utenos laisvės kovų muziejuje (senojoje geležinkelio stotyje, Kupiškio g.).

Laikraščio „Utenos diena” inf., Vytauto Ridiko nuotr. ir video

{youtube}DNMQa1y32vk&feature{/youtube}

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Indraja

Įvairenybės

Jaunimas