Kiek laiko galima laikyti vakuumuotus produktus?

Maisto švaistymas – šiuolaikiniame pasaulyje itin opi problema, stipriai prisidedanti prie aplinkos taršos. Būtent dėl to pastaruoju metu vis daugiau ir daugiau kalbama apie tai, kaip reikėtų maistą pirkti protingai bei kaip galima prailginti maisto produktų galiojimo laiką. Vienas tokių būdų yra ne kas kita, o produktų vakuumavimas. Jei jo dar neteko išbandyti, ne bėda! Šiame straipsnyje detaliau aptarsime, kas tai yra, kokiais privalumais jis pasižymi bei ar tai yra vienintelis būdas, kaip galima ilgiau išlaikyti maisto produktus tinkamus vartoti. 

Asociatyvioji nuotrauka

Kas yra maisto produktų vakuumavimas?

Maisto produktų vakuumavimas – tai maisto ruošimo būdas, kuris leidžia net iki 5 kartų prailginti maisto galiojimo trukmę, o taip pat ir išsaugoti jo skonį, aromatą bei maistingąsias savybes. Tam yra naudojami specialūs prietaisai, vakuumatoriai, kurie sandariai supakuoja maisto produktus į specialius vakuumavimo maišelius, pašalindami iš jų orą. Vakuumuoti galima daugybę maisto produktų, nuo mėsos, žuvies iki daržovių ar vaisių, todėl šiuo įrenginiu rekomenduojama pasirūpinti kiekvienam, kuriam svarbu sumažinti maisto švaistymą. Tai leis ne tik prisidėti prie tvaresnio gyvenimo, bet ir nemažai sutaupyti. 

Maisto produktų vakuumavimo privalumai

Kaip jau minėjome, maisto produktų vakuumavimas leidžia prailginti jų galiojimo trukmę net iki 5 kartų, išsaugojant visas skonio savybes ir kokybę. Tai reiškia – jei tam tikras vaisius šaldytuve išsilaiko iki 4 dienų, vakuumuotas jis gali neprarasti savo savybių net virš 2 savaičių. Taip yra todėl, nes maisto produktai vakuumavimo būdu yra apsaugomi nuo oksidacijos ir bakterijų dauginimosi, pelėsio, dėl ko įprastomis sąlygomis jie ima gesti gana greitai ir kas gali sukelti net apsinuodijimą. Negana to, vakuumuoti produktai užima kur kas mažiau vietos šaldytuve ar šaldiklyje, todėl juos galima lengviau organizuoti, paprasčiau palaikyti tvarką virtuvėje. Vakuumavimo būdu gali būti išsaugomi net ir maisto likučiai, vėliau juos panaudojant ruošiant įvairius patiekalus.

Vakuumatoriai – kaip išsirinkti teisingai?

Vakuumatorių pasirinkimas yra išties nemažas, tad gali būti sudėtinga apsispręsti, kuris iš jų geriausiai tiktų jums. Kad visas rinkimosi procesas būtų bent kiek lengvesnis, siūloma atkreipti dėmesį į keletą esminių aspektų:

  • Siurbimo galia. Pasidomėkite, kokia yra prietaiso siurbimo galia. Būtent ji nusako, kaip efektyviai vakuumatorius pašalins orą iš maišelio. Kuo didesnė galia, tuo bus užtikrinamas geresnis produktų išsilaikymas. 
  • Slėgis. Ne tik galia lemia tai, kaip steriliai ir saugiai bus supakuojamas maistas. Labai svarbus ir vakuumavimo slėgis. Pirmenybę teikite tokiems prietaisams, kurių slėgis yra mažesnis. 
  • Dydis. Atkreipkite dėmesį, koks yra vakuumatoriaus dydis. Jei jūsų virtuvė maža, ieškokite prietaiso, kuris būtų kompaktiškas. 
  • Maišelių suderinamumas. Atsižvelkite, ar vakuumatoriai veikia tik su tam tikro gamintojo maišeliais ar tam gali būti naudojami ir universalūs, įvairaus dydžio maišeliai. 
  • Priežiūra. Ieškokite vakuumatorių, kuriuos lengva valyti ir prižiūrėti. Išimamos dalys, kurias galima plauti indaplovėje, itin palengvina šio įrenginio priežiūrą. 
  • Kaina. Galiausiai, nusistatykite biudžetą, kurį galėtumėte skirti vakuumatoriui. Jų kaina skiriasi, priklausomai nuo to, kokia yra prietaiso galia, slėgis, kokiomis papildomomis funkcijomis jis pasižymi, kas yra jo gamintojas bei kita. 

Kiti maisto konservavimo būdai

Ne paslaptis, jog vakuumavimas tikrai nėra vienintelis maisto konservavimo būdas. Jei susidomėjote bei norėtumėte susipažinti su kitais metodais ir tokiu būdu išsirinkti sau tinkamiausią, gera žinia – čia apžvelgsime kiekvieną iš jų ir pateiksime pagrindines savybes, kuriomis jie pasižymi.  

Džiovinimas

Džiovinti vaisiai, daržovės, grybai, uogos ar vytinta mėsa yra dar vienas būdas, kaip galima prailginti šių maisto produktų galiojimo laiką. Džiovinimas gali būti atliekamas specialių džiovyklių arba orkaitės pagalba. Visa tokio konservavimo esmė – iš produktų yra pašalinamas vanduo, tačiau išsaugomas natūralus kvapas, skonis ir maistinė vertė. Kadangi visa drėgmė yra pašalinama, tokiu būdu yra užkertamas kelias daugintis bakterijoms ar pelėsiui. 

Šaldymas

Šaldymas – tai itin paprastas konservavimo būdas, leidžiantis išsaugoti daugiausia maistinių savybių. Šaldyti galima bene viską – mėsą, daržoves, vaisius, uogas, sriubas bei kita. Priklausomai nuo užšaldyto maisto produkto, jis savo kokybę, maistines ir skonines savybes gali išlaikyti iki metų ar net dar daugiau. Visgi, turėkite omenyje, jog šaldant vaisius, daržoves bei uogas, būtina pirmiausia jas gerai nuplauti, nusausinti, o tik tuomet šaldyti. Jei manote, jog šis konservavimo būdas jums priimtiniausias, tačiau neturite reikiamo dydžio šaldiklio – jį galite įsigyti iš pigu.lt geru kainos bei kokybės santykiu. 

Marinavimas

Galiausiai, paskutinis konservavimo būdas – marinavimas. Dažniausiai šiuo metodu yra konservuojami agurkai, pomidorai, paprikos, moliūgai, burokėliai, cukinijos, svogūnai bei kiti panašūs produktai. Marinavimui įprastai naudojama druska, vanduo, įvairūs prieskoniai ir actas. Tokiu būdu užtikrinama, jog daržovių galiojimo laikas bus tikrai ilgas, o taip pat joms suteikiamas pikantiškas skonis. Jei nežinote, kur laikyti marinuotas daržoves, lentynos garažui, sandėliukui ar rūsiui gali būti išties puikus sprendimas.  

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas