BIOVELA-UTENOS MĖSA paminėjo Tarptautinę dešrainių dieną ir dalijasi patarimais, kaip pagaminti tobulą dešrainį

Liepos 23-ią visame pasaulyje švenčiama Tarptautinė dešrainių diena. BIOVELA-UTENOS MĖSA kviečia prisiminti, kokia yra šio patiekalo atsiradimo istorija, ir dalijasi patarimais norintiems pasigaminti tobulą dešrainį.


BIOVELA-UTENOS MĖSA, per metus pagaminanti apie 7 561 toną dešrelių, Tarptautinę dešrainių dieną nusprendė švęsti kartu su kolegomis ir suorganizavo Dešrainių festivalį

Karštų šunų“ atsiradimo istorija

Kaip atsirado dešrainis ir jo pavadinimas, kulinarijos istorikai iki šiol neturi vieningos nuomonės. Viena versijų teigia, kad 1904 m. bavaras Antonas Feuchtwangeris Luizianoje vykusioje prekybos parodoje pardavinėjo karštas dešreles ir, kad turtingi pirkėjai nenusidegintų ir neišsiteptų rankų, kartu su dešrele duodavo baltas pirštines – kad jas mūvėtų valgydami. Kadangi dauguma pirštinių taip ir nebūdavo grąžinamos, A. Feuchtwangeris ėmė jų trūkti. Jis paprašė savo pusbrolio kepėjo pagalbos – iškepti pailgas bandeles, į kurias būtų galima dešreles įdėti – taip atsirado dešrainio pirmtakas.

Antroji versija skelbia visai kitą dešrainio atsiradimo istoriją: „hot dog“ terminas jau buvo vartojamas 1894 m. Jeilyje, kur prie studentų bendrabučių stovėdavo vadinamieji pailgi „šunų vagonėliai“, o iš jų buvo pardavinėjamos karštos dešrelės. Tačiau kiti šaltiniai rodo dar ankstesnį „karštų šunų“ termino atsiradimą – teigiama, kad „dachshund“ dešreles į Ameriką atvežė vokiečių emigrantai, kurių atsivežti taksų veislės šuniukai sulaukė pašaipų ir palyginimų su dešrelėmis. Šis pavadinimas vėliau prilipo ir vokiečių mėgstamoms Frankfurto dešrelėms – „mažiems šunims“. Dar vėliau terminas transformavosi į visiems žinomą „hot dog“.


Suburti apie 1 600 darbuotojų buvo iššūkis, todėl renginį teko kruopščiai planuoti iš anksto

Dešrainių festivalis

BIOVELA-UTENOS MĖSA, per metus pagaminanti apie 7 561 toną dešrelių, šią dieną nusprendė švęsti kartu su kolegomis ir suorganizavo Dešrainių festivalį. Utenos gamykloje visiems darbuotojams buvo gaminami specialiai šiai šventei sukurti dešrainiai su „Bratwurst“ kepamosiomis dešrelėmis ir įvairiais pagardais. Festivalyje vyko ir konkursas, jo metu buvo siekiama išsiaiškinti, kuris darbuotojas gali greičiausiai suvalgyti dešrainį. Geriausias užfiksuotas laikas – 28 sek.! Taip pat šventės erdvėje visi buvo vaišinami „biovelišku“ mėlynu punšu, grojo muzika, buvo įrengta poilsio erdvė, restoranas ant ratų „Cloud Kitchen Catering“ rūpinosi, kad visi darbuotojai mėgautųsi tobulais dešrainiais.

„Visuomet smagu susiburti minint šventes, o dar smagiau, kai tos šventės susijusios su mūsų aistra – maistu. Suburti apie 1 600 darbuotojų buvo iššūkis, todėl renginį kruopščiai planavome iš anksto. Kaip didžiausias Utenos regiono darbdavys, esame atsakingi už visus savo darbuotojus, tad džiaugiamės būdami kartu ne tik dirbdami, siekdami bendrų tikslų, bet ir pramogaudami“, – šventės nuotaika dalijosi Žmogiškųjų išteklių departamento direktorė Ieva Ragauskaitė.

BIOVELA-UTENOS MĖSA inf.

„Biovela-Utenos mėsa“ nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Indraja

Įvairenybės

Jaunimas