Remiantis naujausiomis portalo lrytas.lt žiniomis, penktadalis Lietuvos miestų ir rajonų sutiko priimti ir apgyvendinti pabėgėlius. Tačiau tarp jų tėra tik vienas didmiestis, o Utena visai nepateko į šį sąrašą. Po rugpjūčio mėnesį Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės kreipimosi į šalies savivaldybes su prašymu „pagal poreikius ir galimybes” priimti pabėgėlius ir apie tai informuoti ministeriją, šią instituciją pasiekė Utenos rajono savivaldybės atsakymas, kuriame teigiama, kad Utena tokios galimybės neturinti ir pabėgėlių priimti negalinti.
Apie tai portalą udiena.lt informavo LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Lygių galimybių skyriaus vyriausioji specialistė Lina Charašauskaitė. Ji teigė, kad vykdant tokią užklausą daugelis šalies rajonų savivaldybių veikiausiai nesuprato klausimo esmės. „Nebūtinai reikia turėti laisvų socialinių būstų. Užtenka ir nereikalingų laisvų patalpų, kuriose galėtų būtų apgyvendinti pabėgėliai”, – akcentavo L. Charašauskaitė.
Iš Lietuvoje esančių 60 savivaldybių pabėgėlius sutiko priimti Akmenės, Kauno, Kelmės, Klaipėdos, Pakruojo, Raseinių, Šiaulių, Skuodo rajonai. Pabėgėlius tikrai priimti rengiasi ir Birštonas, Šiauliai bei Alytus.
Laikraščio „Utenos diena“ inf.