Šiųmetėje rajono abiturientų kraitėje – ir išskirtinis šimtukas

Šiųmetėje mūsų rajono kraitėje – šeši šimtukai, kuriuos pelnė šeši abiturientai. Liepos 17 dieną juos pagerbė Utenos rajono valdžios atstovai įteikdami padėkas ir šimtukininkų premijas. Taip pat buvo parodytas dėmesys ir olimpiadų nugalėtojams, šimtukininkų tėvams, mokytojams.

Renginys, vykęs Utenos švietimo centre, įsikūrusiame senajame miesto dvare, pasižymėjo išskirtiniu dizainu ir jaukia atmosfera. Organizuojant šiųmetę geriausių rajono mokinių apdovanojimo šventę, daug laiko, idėjų skyrė Utenos rajono savivaldybės vicemerė Daiva Pečionė (švietimas ir sportas – viena iš jos koordinuojamų sričių).
Ne visi kviesti šimtukininkai dalyvavo jiems pagerbti skirtame renginyje, mat kai kurie buvo išvykę ar nusprendė atlikti savanorišką karo tarnybą, tad apdovanojimai buvo perduoti jų tėvams ar gimnazijų vadovams.

Utenos rajono savivaldybės meras Marijus Kaukėnas, sveikindamas abiturientus, valstybinius brandos egzaminus (toliau – egzaminas) įveikusius aukščiausiu balu, ne tik džiaugėsi jaunuolių pasiekimais, bet ir dėkojo jų mokytojams.

Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Diana Guzienė pabrėžė, kad didžiulė mokyklos misija – ugdyti gabius mokinius. „Tai ir asmeninė, ir socialinė atsakomybė, nes jei nesukuriamos tinkamos sąlygos, mokinys negali mokytis, siekti savo tikslų. Tai atsakomybė ir mokytojams, nes jie turi rasti laiko ugdyti gabiam vaikui“, – savo įžvalgomis ir ilgamete patirtimi pasidalijo vedėja, dėkodama ir mokyklų vadovams, ir tėvams, kurie pasitiki savo atžalomis.

Kalbėdama apie šiųmečius rezultatus D. Guzienė akcentavo, kad mūsų kraitėje – šeši šimtukai. „Žvelgiant į rezultatus, atrodo, kad esame humanitarai, mat daugiausia gauta lietuvių, anglų ir rusų kalbų šimtukų. Tačiau šiais metais turime ir išskirtinį – istorijos egzamino – šimtuką, kurio reikėjo laukti itin ilgai. Iš kone 7 tūkst. šalies abiturientų, laikiusių šį egzaminą, tik 15 pelnė aukščiausius balus“, – kalbėjo vedėja, linkėjusi ir šimtukininkams, ir olimpiadininkams rasti savo kelią, nes pasiekti mokymosi rezultatai dar neužtikrina sėkmingos karjeros.

Meras M. Kaukėnas ir vicemerė D. Pečionė šimtukininkų premijas bei padėkas įteikė: už užsienio kalbos (rusų) egzaminą Livijai Bogdanovai (Utenos Adolfo Šapokos gimnazija), už anglų kalbos egzaminą Indrei Ivanickytei (Adolfo Šapokos gimnazija), Mantui Časui (Adolfo Šapokos gimnazija) ir Adelei Tomkūnaitei (Adolfo Šapokos gimnazija), už lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą Nedai Klezaitei (Dauniškio gimnazija), už istorijos egzaminą Aironui Zakarkai (Dauniškio gimnazija).

Sveikindama savo mokinius ir juos išlydėdama į gyvenimą Dauniškio gimnazijos direktorė Asta Skeirienė teigė, kad šimtukai labai panašūs į sportininkų olimpiados medalius, nes ir sporte kartais pritrūksta šimtosios sekundės dalies ar centimetro ir nepavyksta iškovoti medalio, nors sportininko pasiekimai būna itin aukšti. Vadovė kartu su mokyklos bendruomene parengė išskirtinę dovaną – šimtukininkams Nedai ir Aironui padovanojo marškinėlius su užrašu „Didžiuojamės!“.

Olimpiadininkams padėkota už žinių demonstravimą olimpiadose ir konkursuose: padėkos įteiktos šapokiukams Ugnei Elmentaitei, Brigitai Galvydytei, Skirmantui Žukui, Emiliui Juškai, Dauniškio gimnazijos mokinei Ugnei Kvartūnaitei ir Užpalių gimnazijos mokinei Augustei Gavėnaitei.

„Utenos dienos“ kalbinti šimtukininkai neslėpė jaudulio – tokia proga jų gyvenime yra išskirtinė. Tai, anot jų, tik savarankiško gyvenimo ir vilčių išsipildymo pradžia.

A. Tomkūnaitė prisipažino, kad anglų kalbos egzamino šimtukas jai nebuvo staigmena, nes tam ruošėsi: skaitė knygas, žiūrėjo filmus. „Egzaminas pasirodė itin nesunkus, ypač kalbėjimo dalis“, – šypsojosi abiturientė, kuri dėkinga ir mokytojai Irenai Budreikienei. Vertindama kitų egzaminų rezultatus, mergina prisipažino, jog tikėjosi, kad jie bus geresni. Pasak jos, veikiausiai koją pakišo jaudulys. Paklausta apie planus, A. Tomkūnaitė prisipažino, kad skiria pirmenybę tiksliesiems mokslams. Jai visuomet patiko matematika, informacinės technologijos, menai, tad savo ateitį galbūt sies su multimedija. Šimtukininkės matematikos mokytoja Aurelija Grašienė įskiepijo mokinei meilę matematikai, todėl anksčiau ji svajojo tapti matematikos mokytoja. „Tačiau tai tikriausiai ir liks tik svajonė. Nors laiko liko visai nebedaug, konkretaus pasirinkimo kol kas neturiu“, – prisipažino abiturientė. Ji tik pridūrė, kad norėtų studijuoti Kaune.

Utenos rajone pirmąjį šimtuką po netrumpos pertraukos už istorijos egzaminą pelnęs A. Zakarka, daug laiko skyręs savarankiškam mokymuisi, dėkojo jį paruošusiai mokytojai Snieguolei Taraškevičienei. „Istorija labai sužavėjo dar besimokant progimnazijoje, nes turėjau fantastiškus mokytojus“, – kalbėjo A. Zakarka. Jis jau iš anksto pasirinko politikos mokslus ir įstojo Amsterdamo universitetą (Olandija), tačiau vaikinas abejoja, ar pavyks išvykti studijuoti, mat kol kas neranda išsinuomoti būsto. „Norėčiau ten studijuoti dėl aukštesnio mokslo lygio, tačiau kol kas sprendžiama problema dėl būsto. Jeigu nepasiseks, stosiu į Vilniaus universitetą, kuris taip pat yra aukšto lygio“, – savo planus išsakė pašnekovas. Jam puikiai sekėsi laikyti ir kitus egzaminus: matematikos egzaminas įvertintas 81 balu, o iki anglų kalbos egzamino šimtuko pritrūko vos kelių balų. Nors lietuvių kalba ir literatūra nebuvo stiprioji vaikino sritis, šio dalyko egzaminas taip pat buvo įvertintas visai neblogai.

Autorės nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas