Artėjant Vėlinėms kapai dabinami ir juodomis rožėmis

Iki Vėlinių liko kelios dienos, tad Utenos turgavietėje – tikras sujudimas. Uteniškiai dairosi į gausybę puokščių, nuo kurių spalvų raibsta akys. Čia gausus ne tik dirbtinių puokščių, bet ir gyvų gėlių pasirinkimas. Net išrankiausi pirkėjai savo artimųjų kapų puošimui gali rasti pačių įmantriausių Vėlinėms skirtų gėlių kompozicijų, kainojančių nuo kelių iki daugiau nei 20 eurų. Drąsesni uteniškiai ieško ir originalių puokščių, kurias puošia net juodos rožės.

Turguje sutikta Virginija daugelį metų pirmumą teikė natūralioms gėlėms – baltoms chrizantemoms. Tačiau mados keičiasi ir moteris pernai savo artimojo amžinojo poilsio vietą papuošė baltais viržiais. Patiko šios šalčių nebijančios gėlės, tad uteniškė ir šiais metais turguje ieško būtent šių augalėlių.
Tačiau dažnai kapai padabinami ir dirbtinių gėlių kompozicijomis. Jos taip pat labai populiarios, mat kapą gali puošti visą žiemą ir sulaukti pavasario.
Jau kurį laiką dirbtinių gėlių puokštėmis prekiaujanti uteniškė Sandra Tutinienė prisipažino, kad kompozicijas kurianti kartu su savo anyta, kuri anksčiau augindavo gėles, tačiau pastaruoju metu susižavėjo dirbtinėmis gėlėmis. „Prieš kelis metus abi darydavome puokšteles su gyvomis gėlėmis, tačiau nepavykdavo visų parduoti, tekdavo išmesti”, – prisiminė S. Tutinienė. Jos teigimu, pasikeitė kapų puošimo mados ir žmonės pradėjo vertinti pailgas puokštes, kuriose derinami dirbtiniai ir gyvi augalai, jų šakelės bei žiedai.
„Populiarėja juodos rožės. Pernai labai gerai sekėsi parduoti kompozicijas, kuriose įmaišyta juodų rožių žiedų. Šiais metais tokių puokščių populiarumas taip pat auga. Ypač perka su dirbtinėmis kitų spalvų rožėmis, karališkomis garbanotosiomis chrizantemomis, kalijomis, tačiau mažiau nori pirkti su lelijomis. Kodėl tokios populiarios puokštės, kuriose yra dirbtinių gėlių? Galbūt todėl, kad gėlių kokybė yra labai gera, jos mažai kuo skiriasi nuo gyvų. Tik nereikia maišyti tų gėlių, kurios vežamos iš Kinijos – palijus jos tiesiog ištęžta. O šitas, kurias perkame Kaune, galime net skalbimo mašinoje skalbti ir joms niekas nenutiks”, – demonstruodama įvairių spalvų kompozicijas pasakojo Sandra, pirmumą teigdama prekės kokybei. Ji dirbtines gėles derina su eglių ir kadagių šakelėmis, gražiai įkomponuodama rugio varpą ar smilgą. Kadagius pirkėjai ypač vertina, mat šie, atvirkščiai nei eglišakės, sudžiuvę nenubyra.
Pernai tik gyvomis gėlėmis prekiavusi Vaineta Kvaselytė šiais metais į turgų atgabeno kompozicijas su dirbtinėmis gėlėmis. „Utenoje labai didelė konkurencija, o vietą turiu užsiimti nuo 5 val. ryto ir laukti tam, kad niekas neužimtų vietos. Turime privačią parduotuvę, tad netrūksta ir savo klientų, tačiau prekyba turguje nėra labai intensyvi. Žmonės gerokai išrankūs, nori kuo paprastesnės puokštės. Mums, floristams, kalijų žiedai labai pabodę, tačiau pirkėjai jas tiesiog graibsto”, – apie kapų puošimos madų subtilybes pasakojo Vaineta, pridūrusi, kad pirkėjams dažniausiai užkliūva juodi kaspinai, kuriais perrišama kompozicija. „O aš manau, kad kaspinai labai dera Vėlinėms”, – savo nuomonę turi pašnekovė.
Ji pabrėžė, kad natūralių gėlių populiarumas išlieka nemažas, tačiau artimųjų kapus prižiūrintys uteniškiai pastaruoju metu ypač pamėgo ir dirbtinių gėlių puokšteles, krepšelius ar didesnes kompozicijas.

Autorės nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Indraja

Įvairenybės

Jaunimas