Keturratis prieš dvidešimt metų buvo egzotika, prieš dešimtmetį naujiena, o dabar – kasdienybė. Tačiau kaip išsirinkti iš gamintojų ir prekės ženklų gausos? Kaip suprasti savo poreikius ir išbandyti? Būtent į tokius ir panašius klausimus uteniškiams atsako UAB „Motorbike“ kolektyvas, pasiūlęs naujieną Utenoje – visą savaitę truksiančius keturračių bandymus.
15 metų patirtis
„Motociklų, keturračių, bagių ir kitos sportinės technikos dalimis prekiaujame nuo 2010 metų“, – prieš penkiolika metų pradėtą veiklą prisiminė UAB „Motorbike“ direktorius Egidijus Jancevičius. Pasak jo, verslas prasidėjo iš poreikio pateikti klientams atsarginių dalių, aprangos ir aksesuarų. Įdomu tai, kad tuo metu rinkoje apskritai buvo sunku ką nors rasti nusipirkti motociklams. „Per ilgus darbo metus esame išsigryninę patikimus tiekėjus bei kokybiškus gamintojus. O paskutinius penkerius metus ypač didelį dėmesį skiriame šalmams, apsaugoms, aprangoms ir aksesuarams“, – sakė UAB „Motorbike“ vadovas.
Renkantis, su kuo bendradarbiauti, įmonei svarbiausia buvo patikimumas, požiūris į klientą, garantinio ir pogarantinio aptarnavimo teikiami privalumai. Labai svarbus yra atsarginių dalių tiekimas, tiekimo terminai ir apskritai galimybė gauti dalių. „Labai liūdna, tačiau kalbant apie dalį rinkai pateikiamų keturračių, yra didelių problemų su jų atsarginių dalių tiekimu. Žmonės, pasirinkę tik kainą ir nepasidomėję, kaip bus, kai prireiks dalių, labai dažnai skaudžiai nusivilia, nes jų tiesiog niekur nėra arba reikia laukti mėnesius“, – renkantis keturratį žiūrėti ne tik į kainą pataria specialistas. Pasak jo, šiandien UAB „Motorbike“ prekiauja patikimais ir rinkoje žinomais LONCIN bei GOES keturračiais, taip pat turi ir išbandytų bei patikimų elektrinių trijų skirtingų dydžių keturračių vaikams.
Bandomoji keturračių savaitė
Vasario 3–8 dienomis UAB „Motorbike“ visus uteniškius ir miesto svečius, kurie galvoja apie keturračio įsigijimą, kviečia išbandyti šiuos tris skirtingus LONCIN modelius: XWOLF 300, XWOLF 550 L bei XWOLF 700 L MUD („žvėris“, pilnai paruoštas nerti į purvą). Visi keturračiai yra registruojami ir jais galima važiuoti bendrojo naudojimo keliais, pakanka turėti B (arba traktorių – TR1, TR2) kategorijos vairuotojo pažymėjimą. „Bandomųjų dienų idėja kilo klientams prašant sužinoti daugiau, pasėdėti, pačiupinėti ar pabandyti pavažiuoti. Žinoma, visų keturračių nuotraukos labai gražios o reklamos viliojančios, tačiau kai pamatai gyvai – visai kitos emocijos“, – sakė E. Jancevičius.
Paskutiniu metu įmonės darbuotojai pastebi, kad keturračius įsigyja daug vyresnio amžiaus žmonių ir važiuoja grybauti, žvejoti ar naudoja prie ūkio. „Visai nesenai atlikome aptarnavimą vienos vyresnio amžiaus moteriškės keturračiui, kuriuo ji sakė važinėjanti visus metus. Ji apvažiuoja bei patikrina visas savo valdas ir niekada nekeistų keturračio į automobilį“, – pasakojo UAB „Motorbike“ vadovas.
Vaikiški keturračiai ir motociklai: laimingi vaikai – laimingi tėvai
Galima prisiminti, kad buvo metas, kai visi vaikai naudojo tik kompiuterius ir telefonus, tačiau žmonės jau suprato jog tai vaikams labai žalinga, be to, ir patys prisimena, kaip jaunystėje važinėdavosi. Adrenalinas, geros emocijos, gamtos pažinimas yra užkrečiami ir jau niekada jų nepamirši. Todėl vis daugiau tėvų ir vaikus pradeda pratinti prie aktyvaus laiko praleidimo nuo mažų dienų. „Mes visiems siūlome atvažiuoti ir pasimatuoti bei daugiau sužinoti apie vaikiškus elektrinius keturračius, pasikonsultuoti, kokį rinktis dabar ar ateityje“, – nemokamos konsultacijos galimybę pristatė UAB „Motorbike“ vadovas. Šiuo metu įmonė turi net trijų skirtingų dydžių ir dviejų galingumų (500W 36V ir 1000W 60V) naujos kartos bešepetėliniais varikliais vaikiškų keturračių. Jie yra galingesni nei standartiniai elektriniai varikliai, o baterija laiko gerokai ilgiau. Paprastai baterijos resursų visiškai pakanka dienos pasivažinėjimui jau įgudusiam vaikui. Jeigu vaikas važinėja labai daug ar keturračiu naudojasi keletas vaikų, galima papildomai įsigyti lengvai keičiamą bateriją. Mažiausias keturratis tinkamas pradėti važinėtis jau 3 metų vaikui, o toliau – pagal vaiko ūgį. Elektriniai keturračiai visada būna su dviem arba trimis galios režimais, kas labai patogu pradedančiajam ir niekada nevažiavusiam vaikui. Didesniems vaikams tėvai renkasi benzininius keturračius ar motociklus. „Mes tokių taip pat turime, o jei neturime vietoje, galime užsakyti iš savo tiekėjų. Tėvai dažnai galvoja, kad keturračiu važiuoti nesaugu, tačiau iš tiesų traumų daugiau pasitaiko šokinėjant batutu nei važinėjant keturračiu. Žinoma, važiuojant reikia dėvėti šalmą ir rekomenduojame turėti apsaugas“, – saugumo svarbą pabrėžė E. Jancevičius. Pasak jo, kaip ir važinėjant dviračiais, riedučiais, riedlentėmis ar paspirtukais, svarbiausia saugumas, patirtis ir normalus savisaugos instinktas, nes galvą nusisukti galima bet kur. Vaikams nuo mažų dienų svarbu ugdyti savisaugos instinktus, o tuomet jau daugiau jais pasitikėti ir tai išeis tik į naudą – jaunai asmenybei išaugs atsakomybė.
Atsarginės dalys Jūsų motociklui ir keturračiui
„Nuo pat įmonės įkūrimo prekiaujame atsarginėmis dalimis, todėl turime ilgametę patirtį ir galime parinkti tinkamą bei kokybišką dalį, bendradarbiaujame su patikimais tiekėjais, griežtai laikomės pažadėtų terminų. Esame gerai išdirbę tiekimo bei pristatymo grandinę todėl dalį atsarginių detalių turime vietoje. Ko neturime – užsakome ir dažniausiai per 1–2 dienas gauname, o gavę visada paskambiname klientams arba pristatome į paštomatą ar namus, nesvarbu, kur jie būtų – didmiestyje ar nuošaliame vienkiemyje“, – gerai dirbančia komanda džiaugiasi UAB „Motorbike“ vadovas.
Šalmai bei aprangos suaugusiesiems ir vaikams
Paskutinius penkerius darbo metus UAB „Motorbike“ specializuojasi prekiauti aprangomis ir apsaugomis. „Labai džiaugiamės galėdami pakonsultuoti savo klientus, kaip tinkamai išsirinkti šalmą ar aprangą“, – sakė E. Jancevičius. Pasak jo, su apranga – kaip ir su keturračiais: nuotraukose viskas atrodo gražu ir vienoda, yra dydžių lentelės ir nurodymai, kaip išsirinkti, tačiau praktikoje dydis dydžiui nėra lygus. Būna ir taip, kad tarp to paties gamintojo skirtingų modelių yra skirtumų, tad nepabandžius, nepasimatavus yra labai sunku išsirinkti tinkamą šalmą ar aprangą, o ką jau kalbėti apie vaikus. Todėl įmonės vadovas visus kviečia užsukti į parduotuvę ir pasimatuoti, išsirinkti būtent tai, kas tinka, o ne tik gražiai atrodo nuotraukoje. „Juk nusipirkus nepatogų daiktą, naudoti jį ilgą laiką ir galvoti, kad reikėjo pirkti kitą – labai prastas jausmas“, – pažymėjo E. Jancevičius.