Aktualijos
Aktualijos
Mūsų parapijų dvasininkus keičia kiti

Panevėžio vyskupijai priklausančiose bažnyčiose – daug pasikeitimų. Kai kurie parapijiečiai gaus naujus klebonus ir dekanus. Skelbiama, kad kun. Kęstutis Palepšys atleistas iš Utenos Kristaus Žengimo į dangų parapijos klebono pareigų ir paskirtas Panevėžio Kristaus Karaliaus Katedros parapijos administratoriumi. Jį pakeis kun. Algis Neverauskas, kuris atleistas iš Biržų Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebono, Nemunėlio Radviliškio Švč. M. Marijos bei Suosto Šv. Kryžiaus Išaukštinimo parapijų administratoriaus, bei Biržų dekanato dekano pareigų. Pasikeitimų sulauks ir Leliūnų Šv. Juozapo parapija: kun. Stasys Tamulionis atleistas iš Leliūnų Šv. Juozapo parapijos klebono, Pakalnių Švč. Trejybės ir Burbiškio Švč. Jėzaus Širdies parapijų administratoriaus pareigų ir paskirtas Karsakiškio Nukryžiuotojo Jėzaus parapijos klebonu ir Geležių Šv. Juozapo parapijos administratoriumi bei Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos – Panevėžio miesto ir rajono skyriaus bendruomenės kapelionu. Šį dvasininką pakeis kun. teol. lic. Andrius Šukys.

Fermos darbuotojams į „vokelius“ galimai įdėjo nuo 20 iki 500 eurų

Teismui perduota nagrinėti administracinė byla, kurioje už neapskaityto darbo užmokesčio mokėjimą ir nelegalų darbuotoją turės atsakyti vienos Utenos apskrities gyvulių auginimo bendrovės vadovas.

Laumės akimis vadinami šaltiniai galėtų tapti nauju traukos objektu
 • AutoriusLina NARČIENĖ
 • Priedai8 foto, video
 • PastasŠis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Laumės akimis vadinami šaltiniai galėtų tapti nauju traukos objektu

Utenos mieste, sunkiai prieinamoje vietoje, Ra­šės upelio vagoje, trykšta keli šaltiniai. Priėjus ar­čiau pasitinka ausiai malonus jų almėjimas. Pasak geologų, tai nėra ypatingas gamtos stebuklas, ta­čiau sutvarkius apaugusią vietovę, iškirtus beverčius krūmokšnius uteniškiai bei svečiai galėtų ne tik pa­sigrožėti išskirtine vieta, nusimaudyti Utenos tvenki­nyje, bet ir atsigaivinti vėsiu šaltinių vandeniu. Neto­liese gyvenantys vietiniai žmonės tikino, kad šaltiniai čia trykšta jau nuo neatmenamų laikų.

Giesmė ant Taurapilio – su lietaus lašais

Šį kartą Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena buvo paminėta ypatingai – danguje susikaupę debesys išvaikė ne tik uteniškius, bet ir kitų vietovių gyventojus, pasiruošusius tradiciškai gamtoje sugiedoti Lietuvos himną. Utenoje giedoti himną talkino Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“, dalyvavęs Utenos kultūros centro surengtame Laimės festivalyje. Tauragnuose šventė vyko ant legendinio Taurapilio.

Svarbiausia informacija apie daugiabučių renovaciją Lietuvoje – interaktyviame žemėlapyje

Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – BETA), bendradarbiaudama su bendrove „Hnit-Baltic“, sukūrė interaktyvų Lietuvos renovacijos žemėlapį, kuriame bus pasiekiami aktualiausi duomenys apie baigtus ir šiuo metu vykdomus daugiabučių namų renovacijos projektus, jų eigą, taip pat energijos suvartojimo pokyčius.

Lietuviai emigrantai nuo koronaviruso jau pavargo
 • AutoriusJurgita ULKIENĖ
 • Priedai7 foto
 • PastasŠis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Lietuviai emigrantai nuo koronaviruso jau pavargo

Prieš kurį laiką publikavome straipsnius apie tai, kaip užsienyje gyvenantiems emigrantams sekasi ko­ronaviruso apimtose šalyse, kokios nuotaikos sklan­do svečiuose kraštuose. Nors Lietuvoje karantinas atšauktas ir lietuviai šiek tiek lengviau atsikvėpė, bet dar daug kur pasaulyje žmonės gyvena įtampoje ir baimėje dėl savo ar savo artimųjų sveikatos, o apri­bojimai kai kur dar griežti. Užsienio lietuviai, su ku­riais vėl bendravome, panašu, junta nuovargį, net­gi šiokį tokį atsainumą ir norą, kad gyvenimas kuo greičiau grįžtų į senas vėžes.

Utenos apskrityje pajamas deklaravo 55 tūkst. gyventojų

Utenos apskrityje 55 tūkst. gyventojų pateikė pajamų deklaracijas už 2019 metus. Taip pat 7,5 tūkst. gyventojų pateikė turto deklaracijas.

Vilniaus angelų kūrėjas paliko pėdsaką Tauragnuose
 • AutoriusDeimantė KAZOKAITĖ
 • Priedai19 foto
 • Pastasdeimantė@utenosdiena.lt

Vilniaus angelų kūrėjas paliko pėdsaką Tauragnuose

Prabėgęs savaitgalis šių metų mažajai Lietuvos kul­tūros sostinei Tauragnams buvo ypatingas – birže­lio 26–28 dienomis vyko jubiliejinė kraštiečių šventė „Tauragnams 765“. Bene pagrindinis tris dienas tru­kusio renginio akcentas – tauro skulptūros atiden­gimas. Tikimasi, kad šis šalyje garsaus skulptoriaus kūrinys taps miestelio traukos objektu.

BTA ekspertai: Aukštaitijoje gamta šiemet baudžia ir būsto savininkus, ir žemdirbius

Vasaros pradžia kartu su tropiniais karščiais atplukdė audrų bangą, kuri neaplenkė ir Aukštaitijos miestų bei miestelių. Dar iki šių įvykių, atnešusių milijoninių nuostolių gyventojų turtui, draudimo bendrovė BTA Aukštaitijoje užfiksavo liūdną rekordą – gamtos stichijų sukeltų žalų skaičius šiame Lietuvos regione vos per kelis mėnesius du kartus viršijo visų 2019 metų rodiklius.

„Šiemetiniai orai – negailestingi namų, sodybų, sodo namelių, automobilių savininkams, žemdirbiams. Nuo metų pradžios iki birželio mūsų klientai dėl audrų visoje Lietuvoje jau buvo patyrę daugiau nei 1 000 draudiminių įvykių, kai per visus 2019 metus turėjome 649 tokius atvejus, o 2018-aisiais – dar mažiau, 540. Vien Aukštaitijoje šiemet jau atlyginome 2,1 karto daugiau audrų sukeltų nuostolių nei per dvylika praėjusių metų mėnesių", – sakė BTA Žalų reguliavimo departamento direktorė Karolina E. Karpova.

Utenos teritorijos sulaukė išskirtinio „Išmaniojo miesto“ dėmesio

Utenos rajono savivaldybė kartu su Mažeikių, Biržų, Joniškio, Klaipėdos, Šilutės, Jonavos rajonų savivaldybėmis ir Aplinkos, Susisiekimo, Vidaus reikalų, Kultūros ministerijomis šiais metais dalyvavo nacionaliniame projekte „Išmanusis miestas VI“.

Vasaros uogos nesąžiningiems prekeiviams neša turtus
 • AutoriusVisvaldas KULAKAUSKAS
 • PastasŠis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Vasaros uogos nesąžiningiems prekeiviams neša turtus

Po šalto pavasario galų gale atėjo vasara. Tarp daugybės malonumų, kurių suteikia šiltasis metų laikas, turbūt ne vienas paminėtų ir braškes, kurių neauginantys, bet negalintys joms atsispirti įsigyja parduotuvėse, turguose ir kitose prekyvietėse. Utenoje bene prie kiekvieno prekybos centro taip pat nesunku įsigyti šių uogų. Tačiau ar viskas šiame versle sąžininga? Ar tikrai žinome, kokias uogas perkame ir iš kur jos atkeliavo?

Nepasiturintiems senjorams ir neįgaliesiems – svarbios žinios

Nuo liepos 1 d. mažas pajamas gaunantys, sunkiai besiverčiantys senjorai ir turintieji negalią kompensuojamųjų vaistų ir jiems reikiamų medicinos pagalbos priemonių gaus nemokėdami priemokų. Tai reiškia, kad, nepriklausomai nuo vaisto kainos, t. y. nesvarbu, ar anksčiau už vaistą tekdavo primokėti kelis eurus, nuo liepos 1 d., įsigydami kompensuojamuosius vaistus, šie žmonės nebeturės primokėti nė kiek.

Vaikų stovyklos: nuo statybų iki maisto paieškų gamtoje
 • AutoriusLina NARČIENĖ
 • PastasŠis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Vaikų stovyklos: nuo statybų iki maisto paieškų gamtoje

Virusas kone tris mėnesius namuose įkalino ne tik suaugusiuosius, bet ir vaikus. Vyresniųjų klasių mokiniams mokslo metai jau beveik baigėsi, todėl jų tėvams klausimų išlieka gerokai daugiau nei atsakymų. Kur jų atžalos praleis šią vasarą? Kaip protingai susidėlioti visos vasaros planus? Kol tėvai svarsto, kuo užimti vaikus, stovyklų organizatoriai jau dėlioja vaikų užimtumo planus ir žada pasiūlyti įsimintinų įspūdžių puokštę: vieni vaikai mokysis statyti namus iš medienos ir šiaudų, kiti panirs į sportinę veiklą ar gamtos teikiamus malonumus.

Tyrimas: pinigus taupo dauguma lietuvių, bet daugiau nei trečdalis santaupų – vis dar kojinėse

Šalies gyventojai neturi nuoseklaus taupymo įpročių, o 37 proc. taupančiųjų santaupas laiko tiesiog kojinėje – kaupia grynuosius arba pinigus taupo einamojoje banko sąskaitoje jų neįdarbindami. Dar daugiau – paaiškėjo, kad šie įpročiai išlieka panašūs ir lyginant didžiųjų miestų, mažesnių miestelių bei gyvenviečių duomenis. Tokius rezultatus atskleidžia bankines paslaugas Lietuvoje oficialiai pradėjusio teikti GENERAL FINANCING BANKO užsakymu atliktas visuomenės nuomonės tyrimas.

Tremtinys Antanas Karalius: „Kasdien mintyse ir širdyje buvo Lietuva“

Birželio 14-ą minėsime Gedulo ir vilties dieną. Tą­dien prisimenami tremtyje žuvę lietuviai. 1941–1952 metais iš Lietuvos buvo ištremta apie 132 tūkst. žmo­nių, apie 28 tūkst. iš jų žuvo. Nors mirštant lietu­viams, dar menantiems trėmimus, ši liūdna data pa­mažu grimzta į praeities rūką, bet tarp mūsų vis dar gyvena žmonės, ištvėrę šią nelengvą lemtį. Vienas iš jų – aštuoniasdešimt dvejų uteniškis Antanas Karalius, pirmąkart tremtinio dalią patyręs vos septynerių.

Gyventojų trėmimus ragina pagerbti visuotine tylos minute

Artėjant birželio 14-ąjai – Gedulo ir vilties dienai – projektas „Misija Sibiras“ jau penktus metus ragina visuomenę jungtis į šios dienos renginius ir įprasminti 1941 m. birželio 14 d. prasidėjusius gyventojų trėmimus unikaliais būdais. Tam šiemet skelbiama Visuotinė tylos minutė bei tęsiama akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“.

Triušiukų slėnį vaikai palieka su ašaromis akyse
 • AutoriusDeimantė KAZOKAITĖ
 • Priedai14 foto
 • Pastasdeimantė@utenosdiena.lt

Triušiukų slėnį vaikai palieka su ašaromis akyse

Prieš septynerius metus Utenos rajone, Antalamės­tės kaime (Saldutiškio sen.), savo veiklą pradėjusia­me Triušiukų slėnyje šiandien galima sutikti ne tik triušių. Lankytojus džiugina alpakos, lamos, kengū­ros, elniai, danieliai, įvairūs paukščiai... Triušiukų slėnio įkūrėjai Renata ir Ramūnas Lamauskai turi gerų žinių egzotinių gyvūnų mylėtojams – neseniai čia apsigyveno dvikupris kupranugaris, kurį pavyko išgelbėti nuo cirko karjeros.

Seimas pritarė: vienkartinės išmokos už vaikus pasieks šalies šeimas

LR prezidentui Gitanui Nausėdai pasiūlius visoms šalies šeimoms skirti vienkartinę paramą atsižvelgiant į vaikų skaičių ir kuri iš viso sieks 72 mln. eurų, birželio 9 dieną Seimas pritarė šiam siūlymui. Vienkartinė išmoka bus išmokėta ne vėliau kaip iki šių metų liepos 31 dienos.

Interneto svetainių kūrimas: wordpress vs. profesionalūs interneto svetainių kūrėjai

Pasaulis turi tendenciją kisti ir nuolat pateikti galimybių, iš kurių galima išsirinkti sau palankiausią ir tinkamiausią. Ne išimtis ir technologijų pasaulis. Bene kiekvienas verslas, įmonė, kiekvienas kūrėjas ar savo srities meistras nori būti populiaresnis, sulaukti daugiau užsakymų, turėti daugiau klientų, džiaugtis didesniu pelnu. Vienas iš būdų visa tai turėti – būti interneto erdvėje arba kitaip tariant turėti savo interneto svetainę, kurioje galima publikuoti aktualiausią informaciją apie save ar savo produktus, paslaugas.

Mus auklėja ne žodžiai, o pavyzdžiai

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, dėl alkoholio vartojimo sukeliamų problemų kasmet pasaulyje miršta 3 milijonai žmonių ir skaičiai kiekvienais metais tik auga, tačiau vis daugiau žmonių išbraukia alkoholį iš savo gyvenimo ir jį pakeičia kitais pomėgiais. Apie jau 12 metų besitęsiantį gyvenimą be alkoholio ir pokyčius jame pasakojo dainininkas Edgaras Lubys.

Nutrūkusi gulbės giesmė noro vaidinti nesustabdė
 • AutoriusVisvaldas KULAKAUSKAS
 • Priedai12 foto
 • PastasŠis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Nutrūkusi gulbės giesmė noro vaidinti nesustabdė

Mėgėjų teatrai Utenoje turi senas tradicijas. Te­atrai keitė vieni kitus, keitėsi pavadinimai, keitėsi ir aktoriai. Tačiau yra ir tokių aktorių, kurie, ne­paisant besikeičiančių laikų, savo vaidybos poste ištikimai stovi dešimtmečius. Vienas tokių – Algir­das Barčys, galintis pasigirti ne tik net šešis dešim­tmečius praleidęs scenoje, bet ir į aktorystės sūku­rį įsukęs savo sūnų bei anūką.

Skirta daugiau lėšų gyvenviečių kelių asfaltavimui

Gyvenviečių infrastruktūrai gerinti skirta 34,7 mln. eurų. Dar šiais metais įvairių Lietuvos rajonų gyvenviečių gatvės bei gyvenvietes jungiantys keliai su žvyro danga bus išasfaltuoti.

Puslapis 1 iš 110

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8689
Vakar apsilankė:9798
Šią savaitę apsilankė:55162
Šį mėnesį apsilankė:87879
Viso (nuo 2015-02-16):14111871
Šiuo metu naršo:
123
2020-07-12
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!