Kada paskutinį kartą buvote pas odontologą?

Kiekvienas nori sveikos ir gražios šypsenos. Tačiau kaip dažnai apsilankote profesionaliai burnos higienai? Dažnai susiduriame su mąstymu, kad burnos higiena nėra reikalinga procedūra. Deja, bet ne visada kasdienė žmogaus burnos priežiūra yra tinkama ir pakankama.

Svarbu žinoti, kad net ir tinkamai namuose palaikoma asmeninė burnos higiena dar negarantuoja tobulos būklės. Burnoje atsiradusios ligos gali lemti ir kitų ligų atsiradimą. Nesveika burnos ertmė yra atvira įvairioms infekcijoms, gali pakenkti kitų organų būklei.

Norint išvengti komplikacijų, tokių kaip gingivitas (skausmingos, atsitraukusios, patinusios, kraujuojančios dantenos) ar periodontitas (dantų paslankumas, tirpstantis danties kaulas, dantų netekimas), burnos higieną rekomenduojame atlikti 1–4 kartus per metus, atsižvelgiant į burnos būklę.

Periodiškai apsilankykite pas „Baltijos implantologijos centre“ dirbančius burnos higienistus, kurie padės laiku pastebėti dantenų bei dantų ligas, kas maksimaliai sumažins dantų netekimo ateityje riziką. Vizito metu specialistas taip pat patars ir pamokys tinkamos burnos priežiūros, padės išsirinkti Jums labiausiai tinkančias asmens higienos priemones.

Dažnai po procedūros dantys gali būti jautresni tiek šalčiui, tiek karščiui. Dieną po procedūros rekomenduotumėme atsisakyti dažančio maisto (pvz., burokėliai) bei gėrimų (pvz., juoda kava ar arbata). Atlikus profesionalią burnos higieną, kelias dienas gali būti juntami nemalonūs pojūčiai: dantenų kraujavimas, skausmas, dantų jautrumas šalčiui ir karščiui. Esant uždegimų ar ypač kraujuojant dantenoms, specialistas parinks Jums tinkančias priemones naudoti namuose. Nemalonūs pojūčiai praeina po poros dienų. Jeigu šie pojūčiai tęsiasi ilgiau, reikėtų kreiptis į gydytoją odontologą.

Kelionę sveikesnės ir gražesnės šypsenos link pradėkite „Baltijos implantologijos centre“ adresu: Kniaudiškių g. 46, Panevėžys (tel. 8 651 75 555) arba K. Donelaičio g. 12-1, Utena (tel. 8 656 60 855).

Baltijos implantologijos centro“ inf.

Pasekmės dėl prastų burnos higienos įgūdžių gali būti labai nemalonios:

  • • burnos ertmėje besikaupiančios bakterijos sukelia nemalonų kvapą;
  • dėl susidariusių apnašų bei pigmentų tamsėja dantų emalis;
  • ant dantų besikaupiantys konkrementai (akmenys) sukelia dantenų kraujavimą ir uždegimą (gingivitą);
  • • gali išsivystyti burnos gleivinės ligos, atsirasti dantų ėduonis. Esant itin prastai būklei – gingivitas išsivysto į periodontitą (parodontozę).

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas