Prisimintas rašytojas Bronius Radzevičius
KultūraPrisimintas rašytojas Bronius Radzevičius
2015 gruodžio 04, Penktadienis 10:04

Prisimintas rašytojas Bronius Radzevičius

Rašytojo Broniaus Radzevičiaus žmona GenėRašytojo Broniaus Radzevičiaus žmona Genė
 • 9 foto

Lietingą gruodžio 3-ios vakarą Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salėje rinkosi šviesios atminties rašytojo Broniaus Radzevičiaus, vaikystės dienas leidusio Vyžuonų kaime, artimieji ir kūrybos gerbėjai. Atminimo vakaras „Balsas iš tylos" buvo skirtas anksti šį pasaulį palikusio plunksnos brolio 75-osioms gimimo metinėms.

Savo įžvalgomis apie rašytojo B. Radzevičiaus kūrybą su vakaro svečiais dalijosi Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakulteto Lietuvių ir lyginamosios literatūros katedros prof. dr. Dainius Vaitiekūnas, keliauti „Priešaušrio vieškeliais" kvietė aktoriai Dalia Jankauskaitė ir Pijus Ganusauskas.
Moderniosios prozos kūrinių, atskleidusių niūrią pokario dvasią ir to meto žmonių bejėgiškumą prieš totalitarinę sistemą, autoriaus žmona Genė dėkojo Dievui ir likimui už galimybę būti šalia talentingo rašytojo, gyventi su juo nors ir trumpą gyvenimo atkarpą.
Vyžuonose gyvenanti B. Radzevičiaus sesuo Emilija Birutė Surgailienė, atsidėkodama visiems, kurie prisiminė per Kūčias gimusį jos brolį, linkėjo gražių artėjančių švenčių bei Dievo palaimos.

Laikraščio „Utenos dienos" inf., Deimantės Kazokaitės nuotr.

Paveikslėlių galerija

 • Click to enlarge image DSC_0004.jpg
 • Click to enlarge image DSC_0007.jpg
 • Click to enlarge image DSC_0008.jpg
 • Click to enlarge image DSC_0010.jpg
 • Click to enlarge image DSC_0012.jpg
 • Click to enlarge image DSC_0017.jpg
 • Click to enlarge image DSC_0019.jpg
 • Click to enlarge image DSC_0025.jpg
 • Click to enlarge image Pirma.jpg
 •  

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenoje apsilankiusi kultūros ministrė uteniškiams augino sparnus

  Praėjusį ketvirtadienį Utenoje lankėsi LR kultūros ministerijos ministrė Liana Ruokytė-Jonsson. Tądien apsilankymą regionuose tęsusi ministrė į Uteną atskubėjo iš Anykščių. Periferijoje veikiančius kultūrininkus lankanti ministrė siekia iš arčiau pažvelgti į kasdienybę, kuria gyvena regionų kultūros darbuotojai, sužinoti, su kokiomis problemomis jie susiduria ir kuo gali pasidžiaugti.

 • Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius rengia dešimtmečio susitikimus su gerbėjais

  Šiemet sukanka lygiai 10 metų, kai prasidėjo Martyno Starkaus ir Vytaro Radzevičiaus kelionės po pasaulį. Žurnalistai, rašytojai, TV laidų vedėjai savo titulų bagažą papildė dar vienu skambiu pavadinimu – kelionių didmeistriai. Nuo Meksikos iki Japonijos, nuo Afrikos iki Kinijos driekėsi šių dviejų kelionių romantikų maršrutai. Dešimtys tūkstančių nuvažiuotų kilometrų sugulė į TV laidas, knygas, interneto puslapius ir asmeninius dienoraščius. Paminėdami savo kelionių dešimtmetį populiariausi XXI amžiaus Lietuvos keliautojai M. Starkus ir V. Radzevičius kviečia į išskirtinį susitikimą lapkričio 2 d. 18 val. Utenos kultūros centre (bilietus įsigyti galite www.bilietupasaulis.lt).

 • Policijos pareigūnai kviečia gyventojus į susitikimus Utenos rajono seniūnijose

  Vasario 24 d. vyko Daugailių seniūnijos gyventojų ir Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovų susitikimas. Policijos pareigūnai apžvelgė kriminogeninę bei saugumo užtikrinimo situaciją rajone, išskirdami opiausias problemas seniūnijoje.

 • Utenos kraštiečiai Vilniuje tradicijų nekeičia

  Kai Utenos apylinkėse gaudė automobilių motorai ir vyko tarptautinis ralis, Vilniuje į tradicinį susitikimą rinkosi Vilniaus, Kauno ir kitų miestų kraštiečiai uteniškiai, kuriuos po savo sparnu buria klubas „Indraja". Kaip ir kasmet, šiemet šiame renginyje buvo visko: ir dainų, ir sveikinimų, ir dėkavojimų, ir pasisakymų, ir naujų pažinčių bei veidų.

 • Susitikime su uteniškiais bus kalbama apie Dauniškio mikrorajono sutvarkymą

  Utenos rajono savivaldybė informuoja, kad uteniškiai, kuriems pabodo kas vakarą su kaimynu ginčytis dėl stovėjimo vietos automobiliui, nebesinori matyti apgriuvusių šaligatvių ir duobėtų kelių ar norėtų daugiau žaliųjų vejų ir vaikų žaidimų aikštelių, sausio 15 d. kviečiami atvykti į Dauniškio gimnazijos aktų salėje (Vaižganto g. 48, II a.) vyksiantį viešą susirinkimą, kuriame valdžia susitiks su miestelėnais ir pasikalbės apie būsimą Dauniškio mikrorajono infrastruktūros ir gyvenamosios aplinkos sutvarkymą. Susirinkimo pradžia – 18 val.

 • Susitikę su pareigūnais, antalgiškiai išsakė savo skaudulius

  Antalgės bibliotekoje susirinkusi vietos bendruomenė ne tik aptarė savo bendruomeniško gyvenimo subtilybes, bet susitikusi su Leliūnų seniūnijos seniūne Lina Petroniene bei Leliūnų seniūnijos bendruomenės vadovu ir savivaldybės tarybos nariu Kęstučiu Udru, išsakė visus skaudulius.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:11920
Vakar apsilankė:11870
Šią savaitę apsilankė:23790
Šį mėnesį apsilankė:268884
Viso (nuo 2015-02-16):12319234
Šiuo metu naršo:
189
2020-01-28
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!