Kalėdinės mugės prekeiviai dėl taupesnių pirkėjų nesiskundžia
ĮvairenybėsKalėdinės mugės prekeiviai dėl taupesnių pirkėjų nesiskundžia
2015 gruodžio 22, Antradienis 13:10

Kalėdinės mugės prekeiviai dėl taupesnių pirkėjų nesiskundžia

Kalėdinės mugės prekeiviai dėl taupesnių pirkėjų nesiskundžia
 • Deimantė KAZOKAITĖ
 • 21 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Gruodžio 16–22 dienomis uteniškiai turėjo galimybę dalyvauti prekybos centro „Aušra" ir Utenos kolegijos dovanotoje „Kalėdinėje šventėje", kurioje gražiausių metų švenčių laukimą praskaidrino smagūs edukaciniai užsiėmimai, studentų muzikinės popietės, žaidimai, viktorinos. „Aušroje" šiomis dienomis veikė studentų kūrybos darbų paroda-mugė, fotografijų paroda „Kaip pasaulis švenčia Kalėdas", slapčiausius norus pildė „Kalėdinių norų išsipildymo medis". Iki gruodžio 24 dienos pasirūpinti dovanomis padės savo gaminius siūlantys prekeiviai.

Kalėdinėje „Aušros" mugėje pirmą kartą dalyvaujanti uteniškė meno kūrėja-tautodailininkė Jolita Gradauskaitė-Levčenkienė, prekiaujanti savo tapytais paveikslais, sertifikuotomis riešinėmis, keramikos dirbiniais, sutažo papuošalais, nusiteikusi optimistiškai – prekyba sekasi neprastai. „Esu patenkinta muge, lankytojai noriai perka mano kurtus suvenyrus, saldainines. Vienas kitas domisi ir paveikslais", – sakė meno kūrėja-tautodailininkė, atskleidusi, kad mielai dalyvaus mugėje ir kitais metais.

Uteniškė Valerija Trainienė prekybos centro „Aušra" kalėdinėje mugėje natūralaus bičių vaško gaminius pirkėjams siūlo jau ne vienerius metus. Geros nuotaikos nestokojanti moteris atskleidė, kad jai ypač sėkmingos buvo pirmosios mugės dienos, kai pirkėjai savo pinigines atvėrė plačiausiai. „Žmonės šventiškai nusiteikę, nepastebėjau nepatenkintų veidų. Daugelis ieško natūralių kalėdinių dovanų", – kalbėjo prekeivė ir pridūrė, kad dažnas pirkėjas yra linkęs skaičiuoti, kiek gali išleisti.
Šalia V. Trainienės produkcija nukrauto prekystalio sutikta mugės lankytoja Aldona prisipažino, kad jos dėmesį šiemet patraukė tik bičių vaško gaminiai, kurie, pasak pašnekovės, – ne tik gražūs, bet ir unikalūs.

Kaunietės kūrėjos rankomis sukurtais keramikos dirbiniais ir kitomis smulkmenomis prekiaujanti Eglė Kraujalytė tikino, kad pirkėjai šiemet pernelyg neišlaidauja – ieško pigesnių, paprastesnių dovanų. „Žmonės atrodo susirūpinę, stokoja geros nuotaikos. Manau, taip yra todėl, kad visi ilgisi sniego, nejaučia šventinės nuotaikos", – pastebėjo E. Kraujalytė.

Utenoje gyvenanti tautodailininkė Rita Raslanienė įvairiose mugėse savo kurtais papuošalais, riešinėmis ir kitais gaminiais prekiauja antrus metus. Moteris sakė esanti patenkinta šiųmete „Aušros" muge. „Šventiškai nusiteikę pirkėjai ieško kokybiškų dovanų, vienintelis dalykas, neduodantis jiems ramybės, – riboti finansai. Įvedus eurą brango medžiagos, todėl ir man teko nežymiai pakelti savo gaminių kainas", – neslėpė kūrėja ir pridūrė pastebinti, kad daugelis šiemet išvis atsisakė dovanojimo tradicijos.

L. Narčienės nuotr.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Kokius daiktus dovanoti vaikams Kalėdų proga?

  Nors per šventes vis garsiau ir dažniau kalbama apie tikrus jausmus, geras emocijas ir buvimą kartu, tačiau dovanos vistiek išlieka reikšmingos. Juk gera ne tik gauti dovanas, tačiau ir jas dovanoti, tad nereikėtų švenčių metu visiškai atriboti nuo mažų, jaukių dovanėlių, kurios tikrai gali suartinti.

 • Ar tikrai Kalėdos turi būti brangios? Keli paprasti patarimai, kaip sutaupyti per didžiąsias šventes

  Lietuviai – tikri išlaidautojai. Tyrimai rodo, kad lietuviai santaupų neturi, tačiau nepritekliaus taip pat nejaučia. Ypač prieš didžiąsias žiemos šventes pinigų negailima nei dovanoms, nei maistui, nei gėrimams. Net ir sunkiau besiverčiantys žmonės yra linkę šiek tiek išlaidauti. Bet ar tikrai verta? Po Naujųjų metų šventės greitųjų kreditų bendrovės visada trina rankomis, nes pas juos plūsta savo finansų nesugebėję suvaldyti žmonės.

  Ką daryti, kad sėdant prie Kūčių stalo kišenėse nešvilpautų vėjai? Siūlome šiuos kelis taupymo patarimus, kurie padės sutaupyti besiruošiant žiemos šventėms. Svarbiausia ne tik juos žinoti, bet ir laikytis, neatidedant sekančiam pirmadieniui, mėnesiui ar naujiems metams.

 • Utena šventiniu laikotarpiu grožiu žada nenusileisti Europos didmiesčiams

  Utenoje jau prasidėjo pasiruošimo Kalėdoms laikotarpis: penktadienį prie Utenos kultūros centro atvežta kankorėžiais pasidabinusi žaliaskarė. Kasmet kiek pabodusiu apdaru pasipuošiantis Kalėdų medis šiemet nusimes senuosius drabužius: pagrindinė miesto eglė stebins savo išvaizda – bus papuošta vokišku klasikiniu stiliumi su tūkstančiais švieselių. Kuklesnė eglė įsikurs miesto širdyje, Utenio aikštėje. Šiais metais uteniškių laukia ne viena džiugi naujovė: savo žaliaskares turės ir trys Utenos mikrorajonai.

 • Artėjančios Kalėdos pakvipo menu

  Artėjant didžiosioms metų šventėms bei šalies bibliotekoms švenčiant „Knygų Kalėdas“, gruodžio 8 dieną, Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekoje mokiniams buvo surengtos dvi šventinės pamokos, kurių metu gimnazijoje svečiavosi ir su mokiniais susitiko poetas Rimvydas Stankevičius ir tautodailininkė Rasa Slesoriūnienė.

 • Kaip uteniškiai Kalėdas gaudė...

  Gruodžio 5 dieną Utenos daugiafunkciame centre Utenos rajono priešmokyklinukai, aštuntų klasių mokiniai, tėveliai, globėjai ir jų globotiniai gaudė... Kalėdas! Jau tradicine tapusią šventę kasmet organizuoja VO ,,Gelbėkit vaikus“ Utenos struktūrinis padalinys drauge su Utenos rajono savivaldybe.

 • Utenoje jau juntama Kalėdų dvasia

  Nors iki didžiųjų metų švenčių liko gerokai daugiau nei mėnuo, Utena jau pasirūpino kalėdine egle. Šiandien, penktadienį, 15–16 metrų žaliaskarė paprastoji eglė, daugelį metų savo stulbinančiu grožiu traukusi uteniškių akį, jau nukirsta ir išvežta prie Utenos kultūros centro – čia ji džiugins miestelėnus visą šventinį laikotarpį.

 • Utenoje – futbolo Kalėdos

  Utenos „Utenio" jaunieji futbolininkai ir jų tėveliai gruodžio 16 dieną vykusioje kalėdinėje šventėje patyrė puikių emocijų.
  Kalėdinis renginys prasidėjo futbolo turnyru, kuriame varžėsi jaunieji „Utenio" futbolininkai, suskirstyti į devynias komandas. Į kiekvieną ekipą pasidalinti patarimais buvo pakviesta po vieną tėvelį.

 • Uolūs katalikai nepamiršta ir užsienyje gyvenančių tautiečių

  Anot dvasininkų, pagrindinis Kūčių stalo atributas – kalėdaitis – turi sakralinę reikšmę: tai santarvės su Dievu simbolis, o kiekviena katalikiška šeima jį privalo turėti ant savo šventinio stalo. Kalėdaičio laužymas simbolizuoja šeimos vienybę ir tvirtybę.

  Iš anksto pasirūpinę paplotėliais, uteniškiai jų nuperka ir užsienyje gyvenantiems saviškiams. Juos gražiai įriša ir kartu su kitomis kalėdinėmis dovanomis siunčia į tolimas šalis tam, kad artimųjų šeimos narių Kūčių stalas neliktų be pagrindinio šios šventės simbolio.

 • Uteniškės kūrė saldžius kalėdinius šedevrus

  Būsimos konditerės uteniškės Akvilė ir Justina dalyvavo šalies profesinio mokymo įstaigų konditerių profesinio meistriškumo konkurse Klaipėdoje. Nors prizinių vietų nelaimėjo, merginos atsivežė naują patirtį, o konkursą pagyvino aukštaitiška dvasia.

 • Pakuojant dovanas siūloma atsigręžti į gamtą

  Kalėdos atskuba devynmyliais žingsniais. O prieš šventes vienas didžiausių iššūkių – išrinkti dovanas brangiems žmonėms. Tačiau neretai tenka pasukti galvą ir dėl to, kaip tas dovanas gražiai supakuoti. Juk po Kalėdų eglute visuomet smagu rasti gražiai ir originaliai įpakuotą dovaną.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:7804
Vakar apsilankė:10094
Šią savaitę apsilankė:34385
Šį mėnesį apsilankė:34385
Viso (nuo 2015-02-16):13835947
Šiuo metu naršo:
114
2020-06-04
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!