Kodėl policijos pareigūnai stabdė ir pavyzdingus vairuotojus?
AktualijosKodėl policijos pareigūnai stabdė ir pavyzdingus vairuotojus?
2015 liepos 29, Trečiadienis 08:45

Kodėl policijos pareigūnai stabdė ir pavyzdingus vairuotojus?

Kodėl policijos pareigūnai stabdė ir pavyzdingus vairuotojus?

Jau kelerius metus policijoje aktyviai vykdomos antikorupcinės programos, kuriomis siekiama didinti policijos pareigūnų atsparumą korupcijai ir mažinti kyšininkavimo lygį. Nemaža dalis visuomenės yra linkusi kaltinti policijos pareigūnus dėl kyšininkavimo, tačiau dažnai užmirštama, kad šiame veiksme dalyvauja dvi pusės. Dažnai vairuotojai ar kiti eismo dalyviai patys įkalbinėja policijos pareigūnus „draugiškai susitarti", siūlo kyšį.

Liepos paskutinėmis savaitėmis Utenos miesto ir rajono keliuose vairuotojai galėjo išvysti pareigūnus, kurie stabdo transporto priemones ne dėl galimų pažeidimų, tačiau norėdami suteikti informacijos apie atsakomybę, gresiančią už kyšio davimą ar siūlymą. Norėdami atkreipti vairuotojų dėmesį į šią problemą Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto skyriaus pareigūnai vykdė akciją „Kyšis išpurvina" ir, bendradarbiaudami su Kelių policijos skyriaus Kelių patrulių būrio pareigūnais, Imuniteto skyriaus atstovai išvažiavo į kelius, stabdė automobilius, bendravo su vairuotojais, dalijo lankstinukus „Kyšis išpurvina".
Pasak pareigūnų, vykdomos akcijos metu paaiškėjo, kad didžioji dalis sustabdytų vairuotojų yra girdėję apie tai, jog už kyšio davimą ar siūlymą gresia baudžiamoji atsakomybė, tačiau pasitaikė ir tokių, kurie apie tai išgirdo pirmą kartą. Pareigūnai pabrėžia, kad davimas ar bandymas duoti kyšį neišperka kaltės, o ją tik didina. Svarbu, kad eismo dalyviai suprastų, jog Kelių eismo taisyklių pažeidimas yra klaida, o kyšio davimas – jau nusikaltimas.
Išgirdę, kad su jais bendrauja Imuniteto skyriaus pareigūnai, kai kurie vairuotojai tik gūžčiojo pečiais ir tikino apie tokį skyrių dar negirdėję. Pareigūnai vairuotojus informavo, kad jie visada gali kreiptis į Imuniteto skyrių ir pranešti apie tai, kad davė kyšį, arba kad nesąžiningas pareigūnas iš vairuotojo reikalavo atlygio. Pranešę apie duotą kyšį vairuotojai būna atleidžiami nuo atsakomybės už jo davimą.
Bendraudami su pareigūnais kai kurie vairuotojai atviravo ir teigė, kad buvo patekę į situacijas, kai „atsipirko" kyšiu. Tiesa, detalizuoti tokių atvejų vairuotojai nepanoro, nes tai nutikę jau seniai. Pastaruoju metu su nesąžiningais pareigūnais vairuotojai teigė nesusidūrę.
Imuniteto skyriaus pareigūnai vairuotojams įteikė lankstinukus, kuriuose pateikta išsami informacija apie administracinius teisės pažeidimus, gresiančias baudas ir kokių rūpesčių vairuotojams gali sukelti pareigūnui pasiūlytas kyšis.
Pareigūnai primena, kad vien siūlymo ar pažadėjimo duoti kyšį pakanka, kad vairuotojas būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn. Geriau iš karto pripažinti klaidą ir neišsisukinėti. Kartais žmonės net nepagalvoja, kad duodamas kyšis būna didesnis nei bauda, kurią tektų sumokėti už padarytą eismo taisyklių pažeidimą. Jei taisyklės pažeidžiamos pirmą kartą, paprastai yra skiriamas įspėjimas arba pusė minimalios baudos.

Utenos AVPK inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Pagerbti geriausi policijos sportininkai ir sportiškiausios policijos įstaigos

  Policijos departamente vyko geriausių 2019 m. Lietuvos policijos sportininkų, įstaigų ir instruktorių pagerbimo ceremonija. Kiekvienas šalies apskrities vyriausiasis policijos komisariatas bei specializuotos policijos įstaigos pačios išrinko kandidatą ir pateikė Policijos departamentui. Geriausios policijos įstaigos buvo išrinktos pagal praėjusių metų vykusių sporto renginių bendrosios įskaitos rezultatus. Taip pat buvo pagerbti šių įstaigų instruktoriai.

 • Neigiamas vairuotojų emocijas lydi promilės

  Gruodis tradiciškai mus įsuka į nesibaigiančių rūpesčių karuselę: sausakimšos parduotuvės, begaliniai dovanėlių sąrašai, kelionių planavimas, eismą paralyžiuojančios spūstys miestų gatvėse. O kur dar šventiniai darbo vakarėliai, susitikimai su seniai matytais bičiuliais, kurių metu viena taurė vyno, alaus bokalas ar stipresnio gėrimo kokteilis tampa tiesiog įprasta pasibuvimo dalimi. Tokia įprasta, jog po to drąsiai sėdama prie vairo.

 • Mokslininkė: „Susirgus gydo mediko kvalifikacija, o ne dovanos"

  Jokia čia paslaptis, kad kyšis sovietmečiu nebuvo laikomas nusikaltimu, tai buvo kaina, kurią reikėjo susimokėti norint gauti, pavyzdžiui, kai kurių maisto produktų ar vaistų. Tačiau šiandien jau vertinama ir reali kyšininkavimo keliama grėsmė valstybės ekonominei, socialinei ir kultūrinei raidai.

 • Įspėja vairuotojus: jų laukia iššūkiai keliuose

  Stiprus snygis, apimantis visą Lietuvą, blogina eismo sąlygas. Kelių priežiūros valdymo centras informuoja, kad eismo sąlygos sudėtingos visuose keliuose: danga padengta sniego sluoksniu, vietomis susiformavęs plikledis, pusto pažeme, rajoniniai keliai padengti prispausto sniego sluoksniu, slidūs.

 • Bandymas papirkti pareigūnus baigėsi baudžiamąja atsakomybe

  Praėjusią savaitę du Kelių eismo taisykles pažeidę vairuotojai gresiančios administracinės atsakomybės siekė išvengti neteisėtu būdu – bandydami papirkti Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnus Akmenės ir Kelmės rajonuose. Abiem atvejais pažeidėjai patraukti baudžiamojon atsakomybėn, tad už neapgalvotą poelgį atsakys dvigubai.

 • Laukiniai gyvūnai keliuose. Specialistų patarimai vairuotojams

  Susidūrimas su gyvūnu gali būti labai pavojingas. Susidūrus su briedžiu, šernu ar stirna, apgadinama transporto priemonė, vairuotojas ir keleiviai gali būti sužeisti ir net žūti. Lietuvos keliuose su stambiaisiais gyvūnais kasmet susiduria apie tūkstantis autotransporto priemonių, smulkesniuosius gyvūnus suvažinėja keliasdešimt tūkstančių vairuotojų.

 • Pašalinė veikla vairuojant negali būti toleruojama

  Lietuvoje nemažai tragiškų avarijų įvyksta dėl vairuotojų budrumo stokos ar vairuotojų dėmesio blaškymo. Kelių eismo taisyklės numato, kad vairuotojas negali užsiimti bet kokia veikla, trukdančia atlikti pagrindinį jo darbą – vairuoti.

 • Pakeista informacijos apie degalų taupymą pateikimo naujų automobilių pirkėjams tvarka

  Nuo kitų metų sausio 1 dienos naujų keleivinių automobilių pardavėjai turės pateikti informaciją vartotojams apie automobilio modelio degalų sąnaudas ir išmetamą CO2 kiekį pagal pasaulinę suderintą lengvųjų transporto priemonių bandymo procedūrą nustatytas vertes.

 • Pareigūnai nubaudė šimtus plepėti telefonu mėgstančių vairuotojų

  Nuo vasario 20 dienos šalies keliuose policija vykdo sustiprintas vairuotojų mobiliojo ryšio priemonių naudojimo rankomis kontrolės priemones, atkreipiant dėmesį į kone priklausomybe tapusius, neretai pavojų saugiam eismui keliančius vairuotojų Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

 • Skelbiama, kokie reidai vairuotojų lauks keliuose

  Lietuvos kelių policijos tarnyba informavo, kokie reidai keliuose laukia vairuotojų gruodžio mėnesį.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1064
Vakar apsilankė:8976
Šią savaitę apsilankė:18921
Šį mėnesį apsilankė:167329
Viso (nuo 2015-02-16):12518763
Šiuo metu naršo:
83
2020-02-19
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!