VerslasBotulino toksino injekcijos – ne tik veido kontūrų korekcijai
2017 balandžio 19, Trečiadienis 08:18

Botulino toksino injekcijos – ne tik veido kontūrų korekcijai

Clinic | DPC gydytojas Rokas PerevičiusClinic | DPC gydytojas Rokas Perevičius

Dažnas, pasižiūrėjęs į lygų, skaistų žmogaus veidą, šyptelėja ir tarsi šiek tiek pašaipiai pakomentuoja: „Matyt, botokso susileido." Visuomenėje sklando nemažai mitų, jog botulino toksino injekcijos bei hialurono rūgšties užpildai yra tik tuštybės mugės pramanas. Vis dėlto retas susimąsto, kad pasaulyje šie preparatai dažniausiai naudojami siekiant išspręsti tam tikras įgimtas ar per gyvenimą įgytas veido kontūrų estetines bei funkcines problemas. Jie ne tik skirti estetiniam grožiui atkurti, bet ir saugiai naudojami medicinoje.
Botulino toksino preparatai pirmiausia buvo naudojami kreivakaklystei ir kaktos raukšlėms gydyti. Vėliau atliekant mokslinius ir klinikinius tyrimus jų naudojimas plačiai paplito medicinoje ir yra naudojami viso kūno procedūroms. Ši medžiaga blokuoja nervinių impulsų sklidimą į raumenis. Taip pasiekiamas pageidaujamas efektas, pavyzdžiui, dėl raumenų tonuso sumažėjimo mažėja raukšlių. Tačiau botulino toksinas gali būti naudojamas ir nechirurginiam antakių pakėlimui, mimikos raumenų paralyžiaus korekcijai, prakaitavimui mažinti, nerviniam tikui, migrenai, griežimui dantimis (bruksizmui) gydyti.

Unikalus būdas dantų griežimui gydyti

CLINIC | DPC gydytojas Rokas Perevičius pasakojo, kad daugelis net nesusimąsto, jog botulino toksinas gali būti naudojamas dantų griežimui gydyti: „Iš tiesų bruksizmas – daugeliui žmonių būdingas nevalingas ar nesąmoningas dantų griežimas ar protarpinis stiprus sukandimas. Tai lemia dantų audinių perkrovas ir dantų nusidėvėjimą – dyla dantų kandamieji paviršiai, formuojasi plokštumos, apsinuogina gilesnieji dantų audiniai (dėl ko pasireiškia skausmas, dantų jautrumas), ilgainiui žemėja sąkandis, smakras atsikiša į priekį – žmogus akivaizdžiai sensta. Taip pat smarkiai išryškėja kramtomieji raumenys – atsiranda išreikšti žandai, žmogų gali kamuoti nuolatiniai, sunkiai kontroliuojami galvos skausmai. Taip pat pakinta smilkininio apatinio žandikaulio sąnarys – gali atsirasti skausmas, traškesys, ribotas išsižiojimas. Bruksizmas dažnai kontroliuojamas kapomis – specialiomis individualiai pagamintomis dantų apsaugomis, kurių dažnai žmonės netoleruoja, nes negali sučiaupti burnos, jos yra per kietos, naktį sunku užmigti, kamuoja svetimkūnio jausmas burnoje, pykinimas, žiaukčiojimas."
Bruksizmo gydymas naudojant botulino toksiną unikalus tuo, kad yra šalinama priežastis, o ne pasekmė (kaip kad nešiojant kapas). „Injekcijos atliekamos į kramtomuosius raumenis specialiai parinktuose taškuose – tokiu būdu sumažėja jų jėga, pasikeičia kramtymo judesiai, sumažėja dantų ir raumenų perkrovos. Taip sustabdomas dantų (ar protezų) dilimas, veido ir galvos raumenų persitempimas, todėl sumažėja galvos ir smilkininio apatinio žandikaulio sąnario skausmai, pagerėja gyvenimo ir miego kokybė. Dėl pasikeitusių kramtymo judesių formuojasi taisyklingi kramtomosios sistemos refleksai ir problema ilgainiui sumažėja arba visiškai išnyksta. Taip pat šiek tiek pasikeičia veido forma – sumažėja tam tikrų jo dalių apimtis", – apie bruksizmo gydymo procesą pasakojo gyd. R. Perevičius.

Kai vargina per didelis prakaitavimas

Gyd. R. Perevičius išskyrė dar vieną problemą, kurią galima panaikinti pasitelkus botulino toksiną. „Botulino injekcijomis gydomas ir gausesnis pažastų, delnų ar pėdų prakaitavimas. Prakaitavimas yra natūrali organizmo reakcija į padidėjusią aplinkos temperatūrą, fizinį krūvį ar emocinį stresą. Tai – natūralus ir reikalingas žmogaus organizmui procesas, tačiau dalį žmonių vargina padidėjęs prakaitavimas, kuris tampa labai nemalonia fizinį bei psichologinį diskomfortą keliančia problema."
Per trumpas ir neskausmingas botulino toksino injekcijas į padidėjusio prakaitavimo vietas suleidžiama preparato, kuris efektyviai sumažina prakaitavimą blokuodamas prakaito liaukų veiklą. Efektas pasimato maždaug po savaitės nuo injekcijos ir trunka apie 4–6 mėnesius. Vėliau pradėjus prakaituoti intensyviau rekomenduojama procedūrą kartoti.

Veido kontūrų korekcijos galimybės

Botulino toksino preparatų injekcijos itin populiarios ir efektyvios, kai norima užkirsti kelią raukšlėms atsirasti arba kai atliekama jau esamų smulkių raukšlelių korekcija. „Pati procedūra paprasta ir nereikalauja daug laiko ar specialaus pasiruošimo. Tačiau po jos itin pagerėja paciento išvaizda ir savijauta. Taip pat tai puiki alternatyva brangioms ir invazinėms chirurginėms arba dermatologinėms procedūroms. Galima išskirti kelis pagrindinius botulino toksino preparatų injekcijų privalumus. Veidas atjaunėja, išlyginamos tiek jau esamos, tiek besiformuojančios raukšlės, veidas neatrodo toks piktas ir susirūpinęs. Be to, atprantama nuo perdėtų mimikų, skatinančių raukšlių susidarymą", – pasakojo gyd. R. Perevičius.
Botulino toksino injekcijos yra atliekamos greitai ir saugiai. Procedūros metu plona adata preparato sušvirkščiama į numatytas vietas. Procedūra trunka apie 15 minučių. Botulino toksino poveikis išlieka apie 6 mėnesius, o efektas paprastai matosi jau po 2 dienų.
Gyd. R. Perevičius pabrėžė, kad veido kontūrų korekcijos procedūrų metu naudojamos botulino toksino dozės yra palyginti mažos, o rizika sveikatai yra itin minimali. Tačiau verta nepamiršti, kad tai receptinis vaistas, kurį naudoti gali tik kvalifikuotas gydytojas. Reikia būti itin atsargiems, kai šio preparato injekcijas siūlo kosmetologai ar kiti asmenys, neturintys medicininio išsilavinimo, nes vėliau gali kilti labai didelių neigiamų pasekmių.
Įgimtas ar gyvenimo eigoje įgytas veido kontūrų estetines problemas taip pat galima spręsti naudojant hialurono rūgšties užpildus. Jais galima atlikti šias procedūras: patempti veidą, pakelti lūpų kampučius, koreguoti smulkias ir gilias raukšles, patamsėjusius paakius, lūpų kontūrą, padidinti lūpų ir skruostų apimtį.
„Oda yra didžiausias žmogaus organas. Hialiurono rūgštis – tai natūrali kiekvieno mūsų odos audinių medžiaga, atsakinga už odos struktūros ir drėgmės palaikymą. Viena hialurono rūgšties molekulė sulaiko apie 1 000 vandens molekulių. Taip palaikomas odos elastingumas, todėl ji atrodo jaunatviškiau. 70 kg sveriančio žmogaus organizme yra apie 15 gramų šios rūgšties. Senstant šios rūgšties kiekis odoje mažėja ir tai lemia senėjimą: oda išsausėja, suglemba, praranda elastingumą, atsiranda raukšlių. Hialurono rūgštis – tai pagrindinis odos komponentas, lemiantis jos tobulą struktūrą", – pasakojo gyd. R. Perevičius.
Suleidus hialurono rūgšties į odą, ji tolygiai pasiskirsto, taip užpildydama natūraliai esančios organizme rūgšties trūkumą ir dėl jo atsiradusias raukšleles, pagražina veido kontūrus ir suvienodina odos spalvą. Efektas yra akivaizdžiai matomas iš karto po procedūros.
Hialiurono rūgštis būna įvairių tipų – nuo skirtų mezoterapijai (veidui, kaklui drėkinti) iki raukšles lyginančių preparatų. Skiriasi jų stangrumas, minkštumas. Raukšles lyginantys preparatai yra skirstomi pagal tai, ką mes norime koreguoti. Preparatas parenkamas individualiai kiekvienam žmogui, kad būtų kiek įmanoma geresnis rezultatas.
Labai plona adata ir nedideliais kiekiais hialurono rūgštis yra suleidžiama po oda. Šio preparato sudėtyje yra anestetinių medžiagų, malšinančių skausmą. Esant poreikiui gali būti taikoma vietinė nejautra. Procedūros trukmė – apie 20–30 minučių, o poveikis išlieka iki metų (ir ilgiau), priklausomai nuo kiekvieno žmogaus organizmo.
Gydytojas pabrėžė, kad hialurono rūgšties injekcijos procedūrą gali atlikti tik specialistas, baigęs tam skirtus mokslus ir tiksliai žinantis, kaip naudojamas šis preparatas.


Balandžio 24 d., pirmadienį, 17 val. Aušros g. 17, Utenoje, organizuojamas nemokamas seminaras bruksizmui ir prakaitavimui gydyti ir veido kontūrų korekcijai.

Seminaro metu gydytojas Rokas Perevičius ne tik pristatys naujas paslaugas, bet ir atsakys į Jums rūpimus klausimus. Renginio metu taip pat bus teikiamos nemokamos individualios konsultacijos.

Daugiau informacijos teiraukitės tel. 8 614 41 116 arba el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..


Clinic DPC inf.
  Clinic DPC nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Nauji, gražūs ir tvirti dantys – vos už vieno žingsnio

  „Vakar klinikoje mačiau jauną moterį, kuri su ašaromis akyse žiūrėjo į savo atvaizdą veidrodyje ir vis kartojo, kokia ji laiminga turėdama naujus dantis. Labai džiaugiamės matydami tokius žmones ir galėdami sugrąžinti jiems šypsenas bei gyvenimo pilnatvę", – sakė Utenoje esančios odontologijos klinikos Baltijos implantologijos centro vadovas Andrius Kilda.

 • Utenoje duris atvėrė klinika, taikanti naujausius ir efektyviausius gydymo metodus

  Kovo 20 dieną Utenoje duris atvėrė aukščiausius gydymo ir pacientų aptarnavimo reikalavimus atitinkanti odontologinė klinika CLINIC | DPC. Tai jau devintoji odontologijos paslaugų tinklo klinika Lietuvoje, kur vienoje vietoje bus teikiamos visos šiuolaikinės ir bendrosios dantų gydymo bei priežiūros paslaugos: dantų implantavimo, protezavimo, terapinio, endodontinio, ortodontinio gydymo. Restauruotame pastate, puikiai įsiliejančiame į miesto architektūrinį peizažą, kol kas įkurti du jaukūs, erdvūs ir patogūs kabinetai, kurie įrengti taip, kad pacientas, vos pravėręs klinikos duris, jaustų personalo dėmesį ir rūpestį.

 • Revoliucija! Išmanieji implantai. Implantai „STRAUMANN ROXOLID SLActive“ bei „Neodent aqua“. Nepakeičiamų yra!

  Tai unikalūs implantai, kuriems analogų pasaulyje šiandien nėra.
  Šių implantų unikalumą lemia ypatingos jų paviršiaus savybės, kuriamos naudojant specialią
  technologiją. Šie implantai gaminami visiškame vakuume ir laikomi pakuotėse, pripildytose
  specialaus skysčio, kad implantas neturėtų jokio sąlyčio su deguonimi ir ypatingosios jo paviršiaus
  savybės išliktų iki pat implantacijos.

 • Dantų šaknų kanalų gydymas ir pergydymas naudojant mikroskopą – tikslesnis ir ilgalaikiškesnis

  Besišypsantis žmogus – laimingas žmogus! Deja, ne visuomet norisi šypsotis – dantys nebeatrodo tokie balti kaip anksčiau, galbūt keli dantys jau ištraukti, senos restauracijos nusidėvėjusios. Ar žinote, kad susigrąžinti gražią šypseną šiandien paprasčiau, nei Jūs galvojate?
  Apie dantis, jų gydymą pasitelkiant mikroskopą pasakojo odontologijos centro „Laudenta", įsikūrusio Kauno g. 19, Utenoje, gydytojų odontologų komanda.

 • Utenos implantologijos klinika plečia paslaugų spektrą

  Utenoje visada trūko aukštos kvalifikacijos gydytojų odontologų, endodontų, implantologų, todėl uteniškiai dantų gydyti dažnai vykdavo į sostinę. Utenoje neseniai duris atvėrus implantologijos klinikai, situacija pasikeitė į gera – dabar uteniškiai gali rinktis: toliau važinėti į Vilnių ar čia pat – Utenoje – kreiptis į tikrus savo srities profesionalus.

 • Utenos implantologijos klinika – visos odontologijos paslaugos

  Kaip ir visa šiuolaikinė medicina, odontologija sparčiai žengia į priekį. Toks spartus tobulėjimo procesas vyksta dėl naujų technologijų, nuolatinių atradimų odontologinių medžiagų srityje, pačių gydytojų siekio tobulėti. Pacientų noras žinoti, domėjimasis teikiamomis paslaugomis, kokybiško, pilnaverčio gydymo siekimas gydymą implantais pavertė rutinine odontologine procedūra. Apie odontologiją bei implantologiją pasakojo Utenos implantologijos klinikos vadovas, devynerių metų klinikinę praktiką turintis gydytojas odontologas Andrius Jonaitis.

 • Nusišypsok, nes Tavo šypsena graži!

  Kasdieninis drovėjimasis savo išvaizda mažina pasitikėjimą savimi, o savigarba yra vienas svarbiausių socialinių įgūdžių, suteikiantis psichologinį stabilumą, komfortą ir saugumo jausmą. Todėl šįkart odontologijos klinikos „Profident" specialistai dalijasi dar viena gražios šypsenos paslaptimi, kurios tikslas yra parodyti, koks lengvas ir patogus gali būti kelias sveikatos bei estetikos link.

 • Kai tenka rinktis – bauginančiai skambantis implantavimas ar bedantė šypsena

  Bedantė šypsena – ne verdiktas. Žmonėms, nešiojantiems išimamus dantų protezus, turėtų būti puikiai pažįstama nemaloni savijauta dėl skausmingų dantenų valgant ir kalbant. Tačiau šiais laikais, kai medicina taip pažengusi į priekį, – pasiduoti ir nusiminti negalima. Šiandien bet kokio amžiaus moteris ar vyras gali ne tik turėti gražią šypseną, bet ir valgyti savo mėgstamą maistą.

 • „Profident" – odontologijos klinika ir dantų technikos laboratorija

  Dažnai kalbame apie odontologijos klinikas, jų teikiamas paslaugas, gydytojus, kartais nepelnytai pamiršdami dantų technikus, kurie tarsi nematomi juvelyrai išdirba gaminius iki mažiausių smulkmenų. Tik išskirtinis dėmesys preciziškoms detalėms, kruopštumas bei atidumas pateisina pacientų lūkesčius bei pelno nuoširdų pasitikėjimą. Šiandien kalbame su penkerius metus veikiančios dantų technikos laboratorijos ir naujai atsidarančios odontologijos klinikos vadovu Jauniumi Mickumi.

 • Kad šypsenos nereikėtų laikyti stiklinėje

  Daugumai mūsų artėjantis pavasaris ir bundanti gamta asocijuojasi su nauja laisve, nauju gyvenimu, nauja pradžia... Vien pagalvojus apie tai, norisi plačiai nusišypsoti. Bet kas, jeigu negalite to padaryti, neprisidengdami burnos ranka? Vieno, kelių ar juolab daugumos dantų netektis verčia jus jaustis nepilnaverčiais tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Ar galima tai pakeisti be ilgo laukimo bei skausmingų, varginančių procedūrų ir, pavasariui atėjus, džiaugtis tokia šypsena, apie kurią visą gyvenimą svajojote?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8299
Vakar apsilankė:8841
Šią savaitę apsilankė:8299
Šį mėnesį apsilankė:236467
Viso (nuo 2015-02-16):8627611
Šiuo metu naršo:
130
2018-06-25
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!