Verslo nišų ieškojo tolimajame Vietname
VerslasVerslo nišų ieškojo tolimajame Vietname
2015 lapkričio 10, Antradienis 15:38

Verslo nišų ieškojo tolimajame Vietname

Verslo nišų ieškojo tolimajame Vietname
 • Lina NARČIENĖ
 • 19 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Neseniai 14 Utenos, Anykščių, Molėtų ir Kauno verslininkų dalyvavo verslo misijoje Vietname. Šios misijos dalyviai lankėsi Hošimino mieste, kur Vietnamo prekybos, pramonės rūmuose delegaciją iš Lietuvos pagarbiai priėmė gen. direktorius Nguyen the Hung. Šio vizito metu buvo pristatytas Lietuvos Rytų Aukštaitijos ir kitų regionų verslas, gaminama produkcija, eksporto siūlymai. Vietnamiečiai pabrėžė, kad tai pirmoji verslininkų misija iš Lietuvos ir domėjosi teikiama informacija, ragavo bei gyrė lietuvaičių atvežtus fermentinius sūrius.

Verslininkai aplankė Vietnamo sostinę Hanojų, daugelį kitų miestų. Anot verslininkų, įspūdingai atrodo didelių investicijų srautas į šią šalį iš Japonijos, Korėjos, kitų valstybių. Šiuo metu baigiama kurti patraukli turizmo industrija su viešbučiais, kurie gali didžiuotis kultūringu aptarnavimu. Pirmąkart į šią šalį atvykstančius turistus žavi didžiuliai ryžių laukai, įvairiausių amatų gausa, gamtos dovanos ir geranoriškai nusiteikę žmonės, kurių šioje šalyje gyvena daugiau kaip 90 milijonų.
Kaip sakė Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų Utenos filialo direktorius Sergejus Rybakovas, kasmet suorganizuojama rimta išvyka į kurią nors pasaulio šalį. „Mūsų verslininkai Europą išmaišę skersai išilgai. Esame pabuvoję Izraelyje, Gruzijoje, Uzbekijoje, Irkutske, Kamčiatkoje, o šiais metais vykome į socialistinį Vietnamą", – pasakojo S. Rybakovas, prisimindamas dar neišblėsusius kelionės įspūdžius. Kartu su Anykščių, Kauno ir Molėtų rajonų verslininkais vyko ir uteniškių bendrovių „Umaras", „Gringrasas", „Utenos komunalininkas" bei Algio Kaulinio IĮ atstovai.
Turėdami tikslą ieškoti naujų rinkų verslininkų grupė Vietname pristatė ir didžiųjų bendrovių „Biovela Group" bei „Rokiškio pienas" gaminamą produkciją. Išklausę lietuvių pasiūlymus, paragavę atvežtos produkcijos, vietnamiečiai susidomėjo, tačiau konkrečius pasiūlymus jie pageidavo išdėstyti raštu. Labiausiai juos sudomino pieno produktai, kiek mažiau – mėsos.
Lietuvaičiai labiausiai žavėjosi šios šalies žemdirbyste: nedideliuose ploteliuose auginami ryžiai. Kasmet nuimami keli derliai. Vietnamiečių pamėgti patiekalai gaminami iš žiurkių, kurios minta ryžiais. Žiurkių mėsa primena triušio, todėl labai vertinama. Kur daug žiurkių, ten gausu ir kobrų, įvairiausių šliaužiojančių gyvių. Nuo nuodingųjų gyvačių nukenčia daugelis ryžių augintojų, tad vietnamiečių daugiau žūsta laukuose nei keliuose.
Verslininkus stebino ir tai, kad Vietnamo gyventojai gyvena didelėse šeimose. Jie renčia nedidelius į dėžes panašius namukus, kuriuose gyvena kelios kartos. Apatiniame aukšte – vyriausios kartos atstovai, o viršutiniuose – jauniausieji šeimos nariai.
Tik šviežius maisto produktus naudojantys vietnamiečiai puikiai išsiverčia ir be šaldytuvų – įsigyti šios buitinės technikos jiems nėra būtinybės.
Kalbėdamas apie verslo misijas į kai kurias pasaulio šalis, S. Rybakovas prisipažino, kad kiekviena kelionė atneša naudos, tuo nė abejoti nereikia. „Verslininkai randa naujų rinkų. Užmezgamos naujos pažintys, vyksta pokalbiai, apsikeičiama kontaktais, o tai yra labai svarbu", – pabrėžė direktorius, akcentuodamas tai, kad Lietuva pasaulio atžvilgiu yra labai maža valstybėlė, o naujos pasaulinės rinkos mūsų verslininkams atneša sėkmės. „Baigėsi mūsų vizitas, išsiruošėme namo, o vietnamiečiai taip ir nesužinojo, kur ta Lietuva", – juokėsi Utenos filialo direktorius S. Rybakovas.

Panevėžio PPAR Utenos filialo archyvo nuotr.

Paveikslėlių galerija

 • Click to enlarge image DSC04596.jpg
 • Click to enlarge image DSC05419.jpg
 • Click to enlarge image DSC05573.jpg
 • Click to enlarge image DSC05687.jpg
 • Click to enlarge image DSC05743.jpg
 • Click to enlarge image DSC05787.jpg
 • Click to enlarge image DSC05791.jpg
 • Click to enlarge image DSC05815.jpg
 • Click to enlarge image DSC05825.jpg
 • Click to enlarge image DSC05945.jpg
 • Click to enlarge image DSC05983.jpg
 • Click to enlarge image SAM_0867.jpg
 • Click to enlarge image SAM_0915.jpg
 • Click to enlarge image SAM_0930.jpg
 • Click to enlarge image SAM_0936.jpg
 • Click to enlarge image SAM_0939.jpg
 • Click to enlarge image SAM_0944.jpg
 • Click to enlarge image SAM_0963.jpg
 • Click to enlarge image SAM_0992.jpg
 •  

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Verslininkus susodino prie vieno stalo pusryčiauti

  „Viena savivaldybė rajono neprikels, dirbkime kartu, spręskime problemas, bendraukime ir bendradarbiaukime...“, – tokia buvo pagrindinė mintis, kurią verslininkams išsakė Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas, liepos 30 dieną juos pakvietęs kartu papusryčiauti ir pasikalbėti.

 • Utenos verslininkai lankėsi Minske

  Praėjusią savaitę Baltarusijos sostinėje Minske lankėsi Utenos verslininkų delegacija, vadovaujama Utenos apskrities darbdavių asociacijos prezidento Albino Kazanavičiaus. Uteniškiai domėjosi baldų ir medienos apdirbimo pramonės sektoriaus naujų verslo kontaktų užmezgimu ir esamų plėtra. Šį vizitą kartu su Utenos apskrities darbdavių asociacija organizavo Utenos verslo informacijos centras.

 • Ūkio ministerija apdovanojo geriausius verslininkus

  Spalio 5 dieną Ūkio ministerija jau dvyliktą kartą įteikė apdovanojimus verslo atstovams už jų sėkmingus projektus investuojant, eksportuojant, diegiant inovacijas ir plečiat verslą. „Verslo dienos" renginio metu apdovanojimus „Už nuopelnus verslui" verslininkams įteikė Lietuvoje žinomi visuomenės veikėjai, daug savo veiklos srityse pasiekę lyderiai.

 • Panevėžio ir Utenos verslininkai rungėsi tradicinėje „Vasaros spartakiadoje“

  Praėjusią savaitę Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPAR) nariai, Panevėžio bei Utenos verslininkai susitiko verslo forume, kuriame, be sportinių azartiškų rungčių, buvo smagių susitikimų bei pokalbių.

 • Medikai įspėja nėščiąsias nevykti į šalis, kuriose plinta Zika virusas

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, jog Jungtinių Amerikos valstijų Ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) atstovai turi įrodymų, leidžiančių manyti, kad Zika viruso infekcija gali padidinti mikrocefalijos (sunki liga, kai kūdikis gimsta nenormaliai maža galva ir smegenimis) riziką. Todėl jie rekomendavo nėščiosioms atidėti keliones į tas sritis, kuriose galima užsikrėsti uodų platinamu Zika virusu.

 • Verslininko planuose verslo plėtra nenumatyta

  Šiais laikais sukurti sėkmingą ir klestintį verslą – toli gražu ne kiekvienam įveikiamas galvosūkis, reikalaujantis ne tik nemenko pradinio kapitalo, bet ir unikalių idėjų, ryžto, žinių. Daugiau nei dvi dešimtis metų verslo vandenyse nardantis Algis Kaulinis, vadovaujantis Pakalniuose paties įkurtai įmonei, užsiimančiai medinių detalių baldams, sporto inventoriaus, ekologiškos ir saugios produkcijos vaikams gamyba, neslėpė – kelias iki to, kuo gali pasigirti dabar, buvo ilgas ir vingiuotas. Lapkričio mėnesį „Utenos dienos" skaitytojų šauniausiu rajono verslininku išrinktas uteniškis dievagojosi, kad, jei tik turėtų galimybę grįžti į jaunystės metus, nieku gyvu nekurtų nuosavo verslo, verčiau, kaip ir dauguma lietuvių, važiuotų laimės ieškoti į užsienį.

 • Ūkio ministerija už sėkmingus projektus apdovanojo šalies verslininkus

  Lapkričio 18 dieną Ūkio ministerijos jau vienuoliktus metus organizuojamo „Verslo dienos" renginio metu apdovanoti sėkmingus rezultatus demonstravę ir šalies ekonomikai svarbius projektus įgyvendinę Lietuvos verslininkai. Apdovanojimus „Už nuopelnus verslui" įteikė ūkio ministras Evaldas Gustas, Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis, Lietuvoje žinomi verslo ir visuomenės veikėjai.

 • Smulkieji verslininkai Seimo narės prašė parūpinti pirkėjų

  Pirmadienį Utenos rajono savivaldybėje vykęs Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos (LSVPA) susitikimas-diskusija didelio uteniškių susidomėjimo nesulaukė. Į renginį susipažinti su informacija apie pasikeitusius verslo teisės aktus, rengiamus teisės aktų projektus, socialinius ir verslo mokesčius, paramą smulkiajam verslui Utenos rajone smulkiuosius verslininkus kvietęs LSVPA Utenos skyriaus vadovas Utenos rajono savivaldybės tarybos narys Vaidas Lankauskas apgailestavo, kad galimybe padiskutuoti apie jiems iškylančias problemas pasinaudojo tik saujelė uteniškių, daugiausia – jo kolegos turgaus prekeiviai. O ir jų gretos iki renginio pabaigos sparčiai išretėjo.

 • Verslininkai netruko įvertinti viešojo sektoriaus e. paslaugas

  Nuo prekybininko iki vestuvių fotografo, nuo elektriko iki renginių organizatoriaus – visi smulkieji, vidutiniai ar stambieji verslai jau gauna naudos iš internetu teikiamų įvairių Lietuvos viešojo sektoriaus paslaugų. Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis įgyvendinus projektą „Administracinių procedūrų, susijusių su valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų išduodamais leidimais, perkėlimas į elektroninę terpę" gerokai palengvinta verslininko dalia.

 • Atleisti nuo mokesčio verslininkai beisbolininkų į stadioną neįleidžia

  Beisbolas – viena seniausių sporto šakų, atsiradusių daugiau nei prieš 160 metų, o Utenoje jis pradėtas žaisti nuo 1987 m. 2005 m. čia buvo surengtas pirmasis oficialus beisbolo turnyras. Uteniškiai – įvairaus amžiaus daugkartiniai šalies čempionai ir prizininkai. Rajono reprezentacinė beisbolo komanda „Vėtra“ – buvusi Lietuvos vicečempionė – žaidė Europos taurės turnyruose Olandijoje, Belgijoje, Čekijoje, Europos čempionų taurės varžybų dalyvė, atstovavusi mūsų miestui ir Amerikoje. Utena – vienas Lietuvos beisbolo centrų, kuris nuolat deleguoja savo žaidėjus į įvairaus amžiaus mūsų šalies rinktines. Tačiau beisbolo entuziastai, vieni puse lūpų, kiti – vis garsiau, piktinasi, kad rajono beisbolo žaidėjai – lyg našlaičiai be namų. Jie stebisi, kodėl krepšininkai ir futbolininkai gali pagrįstai didžiuotis sporto arena ir stadionu, o beisbolininkai, prieš dešimtmetį džiaugęsi, kad turi vienintelę Baltijos šalyse beisbolo aikštę, kurioje galima rengti europinio rango turnyrus, dabar į Utenos hipodrome esantį beisbolo stadioną neįleidžiami. Jie glaudžiasi Utenos „Saulės“ gimnazijos stadione, o varžybų namuose rengti apskritai negali.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1149
Vakar apsilankė:12284
Šią savaitę apsilankė:88453
Šį mėnesį apsilankė:57613
Viso (nuo 2015-02-16):13131778
Šiuo metu naršo:
110
2020-04-05
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!