„Švyturys-Utenos alus“: nerimą kelia apsauginių priemonių trūkumas Lietuvoje
Verslas„Švyturys-Utenos alus“: nerimą kelia apsauginių priemonių trūkumas Lietuvoje
2020 kovo 23, Pirmadienis 10:45

„Švyturys-Utenos alus“: nerimą kelia apsauginių priemonių trūkumas Lietuvoje

„Švyturys-Utenos alus“: nerimą kelia apsauginių priemonių trūkumas Lietuvoje

Visoje Lietuvoje įsigaliojus karantinui, šalies gėrimų pramonės lyderis „Švyturys-Utenos alus“ informavo, kad tęsia savo produkcijos gamybą. Organizuojant darbus, įmonėje griežtai laikomasi medikų teikiamų rekomendacijų, ypatingą dėmesį skiriant darbuotojų saugumui, tačiau išaugus apsauginių priemonių paklausai, tenka imtis beprecedenčių žingsnių joms įsigyti. Įmonė neatmeta, kad tai gali turėti įtakos gamybos efektyvumui.

 „Kartu su visu pasauliu šiandien aktyviai sekame ir reaguojame į situaciją. Kadangi mūsų produkcijos gamybai didžiąja dalimi yra naudojamos vietinės žaliavos, kurias gauname iš Lietuvos tiekėjų, jokių nepatogumų dėl tarptautinės padėties, sutrikusių eismo judėjimo srautų nepatiriame ir esame pasiruošę tęsti gamybą tokiais pat pajėgumais kaip iki šiol.

Absoliučiai visos apsaugos priemonės šiuo metu yra tapusios deficitine preke Lietuvoje, ypač sudėtinga įsigyti respiratorių. Tiekimo vadybininkai nesustodami ieško bet kokius kiekius galinčių pateikti įmonių už ženkliai didesnes kainas – tokia šių dienų realybė. Dabar kaip tik laukiame 500 respiratorių iš Kinijos, kuriuos mums užsakė „Carlsberg" grupė. Maksimaliai įmanomu mastu ieškome sprendimų, kad apsaugos priemonėmis būtų aprūpintas kiekvienas ne iš namų dirbantis asmuo", – teigė „Švyturio-Utenos alaus" ir „Carlsberg" Baltijos šalyse vadovas Rolandas Viršilas.

Mokėjimų tiekėjams nestabdo

Įmonė nuolat stebi ir vertina besikeičiančią situaciją ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse šalyse bei Lietuvos pasienyje, kur buvo susidariusių sunkiojo transporto eilių.
„Kasdien gauname atnaujintą informaciją iš tiekėjų, esančių rizikos šalyse. Kol kas visos tiekėjų gamyklos vykdo standartinę veiklą be trikdžių, transporto ribojimo taip pat nėra. Taigi šiai dienai situacija kelia nerimą, tačiau yra kontroliuojama", – pasakojo R. Viršilas.
Pažymėtina, kad dėl koronaviruso įvesto karantino bendrovė nestabdo mokėjimų savo tiekėjams. Pasak R. Viršilo, tokia praktika yra neatsakinga bei kelia grėsmę visai verslo grandinei.
„Mus, aišku, paveiks restoranų ir barų uždarymas, nes vadinamasis HORECA sektorius yra svarbi mūsų verslo dalis. Klausimas, kokie ir kokio masto bus padariniai artimiausioje ateityje, todėl rengiame visų grėsmių, įskaitant ir finansines, suvaldymo planus, neatmetame galimybės skelbti prastovą, jei gamybos apimtys sumažės", – sakė R. Viršilas.

Rūpinasi darbuotojų saugumu

R. Viršilo teigimu, „Švyturys-Utenos alus" daro viską, kad apsaugotų savo darbuotojus, partnerius nuo išorinių grėsmių.
Siekiant sustiprinti saugumą, užtikrinimas pastovus įmonės erdvėse esančių paviršių dezinfekavimas, atliekama griežta sanitarinė ir higienos kontrolė produkcijos skyriuje. Visi darbuotojai, dirbantys gamyboje ir tose srityse, kur tiesioginis kontaktas su išorės atstovais yra neišvengiamas (registratūra, apsauga, sunkvežimių aikštelės), yra aprūpinti atitinkama apsauga – vienkartinėmis pirštinėmis, respiratoriais, dėvi apsaugines kaukes. Jų darbas organizuojamas atskiromis, viena su kita kontakto neturinčiomis pamainomis, o persirengimo kambariai tarp pamainų dezinfekuojami, dėl ko nukenčia efektyvumas.
Įmonės patalpose taip pat įrengti rankų dezinfekavimo skysčiu užpildyti dozatoriai. Pasirūpinta, kad rankų dezinfekavimo skystis, vienkartinės pirštinės bei respiratoriai visuomet būtų prieinami ir pardavimų srityje dirbančių darbuotojų automobiliuose. Dokumentai yra perduodami vengiant tiesioginio kontakto – tam buvo įrengti specialūs stalai ir (ar) dėžutės ne biuro teritorijoje.
„Visi mūsų įmonės darbuotojai jau ankščiau buvo supažindinti su koronaviruso prevencija. Taip pat, siekdami sumažinti rizikas, savo ruožtu taikome papildomą sunkvežimių vairuotojų, atvykstančių į įmonės teritoriją, patikrą termovizoriais, išduodame jiems kaukes, kurias jie privalo dėvėti visu buvimo įmonės teritorijoje metu. Kontaktas su išorės atstovais yra sumažintas iki minimumo, visi jie taip pat turi dėvėti apsaugines kaukes", – pabrėžė R. Viršilas.

Anot įmonės vadovo, atsižvelgiant į Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas, karantino metu darbiniai susirinkimai su išoriniais žmonėmis maksimaliai ribojami, pagal galimybes naudojamos nuotolinės komunikacijos priemonės, organizuojamas nuotolinis darbas. Planuoti renginiai ir komandiruotės atidedami vėlesniam laikui.

„Suprantame situacijos rimtumą ir dedame visas pastangas, kad koronaviruso sukeltos grėsmės būtų kuo labiau sumažintos. Darbuotojų saugumas yra mūsų prioritetas, tad bendrų pastangų dėka užtikrinsime sklandžius procesus", – sakė R. Viršilas.

„Švyturys-Utenos alus" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Saulės šviesa gamins alų Utenoje

  1 mln. eurų, 3 703 saulės energijos moduliai ir vienas megavatas (MW) elektros energijos per metus. Tai didžiausios Lietuvoje ant pastatų stogų įrengtos saulės elektrinės duomenys. Ji įrengta ant „Švyturys–Utenos alus“ (ŠUA) daryklos Utenoje stogų.

 • Alaus vagis įsidrąsino: savo žygį į parduotuvę vis kartojo

  Ketvirtadienį nelauktas „pirkėjas" apsilankė Užpaliuose esančioje maisto prekių parduotuvėje. Būdamas neblaivus 48 metų vyras, gyvenantis tame pačiame miestelyje, sėkmingai vogė alų, o ištuštindavęs butelius, į parduotuvę sugrįždavo dar kartą...

 • Vyko pažintinis turas į „Kalnapilio-Tauro grupės“ alaus daryklą

  Birželio 5-ą dieną Panevėžyje įsikūrusi „Kalnapilio-Tauro grupės" darykla į pažintinę ekskursiją pakvietė žurnalistus iš Panevėžio, Utenos ir Vilniaus.

 • „Švyturio Balto“ įvertinimas – pripažinimas kvietiniam alui

  Kvietinio alaus istorija ypatinga. Pradėtas virti prieš pusę amžiaus Bavarijos žemėse, pamėgtas kilmingųjų, vėliau pamirštas ir beveik išnykęs. Pastaruosius kelis dešimtmečius kvietinis alus Europoje išgyvena savo renesansą. Prie to prisidėjo ir Lietuvos aludariai.

 • Uteniškių kokybės siekiui – dvigubas tarptautinis pripažinimas

  Dvigubą tarptautinį pripažinimą pelnęs alus „Utenos Classic" iliustruoja, kad kruopštus darbas siekiant aukščiausios produkto kokybės gali pelnyti ne tik vietos mėgėjų, bet ir užsienio ekspertų simpatijas. O aludarių kelionė į kokybę nėra tokia paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

 • Jubiliejiniam „Švyturio" alui sėkmę atnešė tradicijos

  Sėkmingiausiu nauju 2014 metų produktu paskelbtas „Švyturio" daryklos alus „J. W. Reincke" pelnė alaus mėgėjų simpatijas dėl lengvo harmoningo skonio. „Šis alus ypatingas ne tik dėl savo skonio, bet ir dėl unikalios istorijos, siekiančios aludarystės užuomazgas Lietuvoje", – sakė vyriausioji daryklos aludarė Džuljeta Armonienė.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8811
Vakar apsilankė:9798
Šią savaitę apsilankė:55284
Šį mėnesį apsilankė:88001
Viso (nuo 2015-02-16):14111993
Šiuo metu naršo:
121
2020-07-12
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!