Kai trūkęs vamzdis „išplauna“ ir santaupas
VerslasKai trūkęs vamzdis „išplauna“ ir santaupas
2018 balandžio 23, Pirmadienis 09:57

Kai trūkęs vamzdis „išplauna“ ir santaupas

Kai trūkęs vamzdis „išplauna“ ir santaupas

„Šis pavasaris mums, matyt, įsimins ilgai – kaimynams trūko virtuvės vamzdis, tad mūsų siena, tikrąja to žodžio prasme, bėgo upeliai“, – rašė skaitytoja Sandra. Anot moters, žala padaryta ne tik sienų dažams, bet ir virtuves, kurios sienomis bėgo vanduo, baldams. Skaitytoja svarsto pasiskolinti iš banko trūkstamą sumą buto remontui, tačiau noretų daugiau sužinoti apie paskolas. Laiškų, kuriuose prašoma padėti susigaudyti bankų paslaugose, gauname ir daugiau. Taigi, skaitytojos laiškas:

„Neseniai su šeima grįžome po atostogų. Iš tiesų, keturiems asmenims – man su vyru ir dviem vaikams – keliauti nėra taip jau pigu. Tad metus taupėme pinigus joms. Grįžę iš atostogų skubėjome į šiltus namus. Tačiau... Pravėrus duris mus ištiko lengvas šokas – kaimynams trūko virtuves vamzdis, o mūsų siena, tikrąja to žodžio prasme, bėgo upeliai. Vyras skubėjo perspėti kaimynus, tačiau jie savaitgaliui buvo išvykę į sodybą, tad teko užsukti vandenį visame name ir kviesti tarnybas. Panašu, kad vanduo sienomis bėgo gana ilgai, tad padaryta žala buvo didelė. Vietomis iškilo parketas, „išsipūtė“ baldų plokštes ir vietoje, kur tekėjo vanduo, atšoko sienų tinkas ir dažai. Štai tokia dovanėlė po atostogų. Lėšų šiek tiek turime, tačiau paskaičiavome, kad jų gali neužtekti, tad su vyru svarstome pasiimti paskolą. Abiejų su vyru profesijos toli nuo finansinių sferų, o įvairiausių kreditų, paskolų ir lizingų tiek, kad sunku susivokti. Juolab, kad nėra visai aišku, kuo skiriasi  paskola nuo kredito ar lizingo. Būtume dėkingi už profesionalo patarimą", – rašė 34 metu Sandra.

Sandros aprašyta istorija – viena iš daugelio, kurias mums atsiunčia skaitytojai. Jie taip pat domisi, ar saugu pirkti automobilius, techniką su paskola, kokios bankinės paslaugos imančiam paskolą yra naudingiausios. „Luminor" banko Kredito paslaugu departamento vadovės Irmos Stankevičienės paprašėme pakomentuoti situaciją: „Skaitytojos įvardinta situacija labai pažįstama, nes apie 20 proc. imančių vartojimo paskolas į banką kreipiasi būtent tada, kai iškyla įvairios nenumatytos situacijos. Tiesa, 80 proc. klientų planuoja savo išlaidas ir iš anksto domisi sąlygomis, kaip pasigerinti savo buitį. Kai žmonėms, norintiems susitvarkyti namus, pritrūksta finansinių resursų, paprastai yra du keliai – kurį laiką susitaikyti su nepatogumais ir taupyti arba imti paskolą, gyventi patogiau, o pinigus grąžinti per numatytą laiką. Tai lyg ir tas pats taupymas, tik patogesnis. Tokiais atvejais, pavyzdžiui, „Luminor" bankas siūlo pasinaudoti vartojimo paskola be sutarties mokesčio. Tai puikus sprendimas norintiems atnaujinti savo gyvenamąją aplinką, įsigyti sodo namelį, sodybą, sklypą, o gal net persėsti į naujesnį automobilį. Banko duomenys rodo, kad paskolos būsto remontui, baldams ar kitokiam namų atnaujinimui populiarėja ir šiuo metu sudaro ketvirtadalį viso paskolų portfelio. Paskola būsto remontui, automobiliui ar nekilnojamam turtui įsigyti gali siekti nuo 2 tūkst. iki 20 tūkst. eurų ir yra suteikiama laikotarpiui iki 5 metų.

Patirtis rodo, kad paprastai skolinamasi ilgiausiam periodui, bet dažnas klientas pasinaudoja galimybe grąžinti kreditą anksčiau. Patogu ir tai, kad planuojantiems skolintis remontui nereikia įkeisti įsigyto turto. Be to, suteikiama galimybė gauti paskolą be bendraskolio. Norint sužinoti, kokio dydžio paskolą galite gauti, kokios bus įmokos, nebūtina apsilankyti banko skyriuje, tai lengvai galima padaryti internetu mūsų banko puslapyje www.luminor.lt. Šiuo metu užsisakyti banko paslaugas internetu tampa vis populiariau. Pernai elektroninėje erdvėje paraiškas paskolai pildė net 45 proc. banko klientų.

Kaip žinoti, kada geriausia rinktis vartojimo paskolą? Jūsų dėmesiui keli apsispręsti padėsiantys patarimai:
1. Kuriantiems savo namus. Statote savo namus ar įrenginėjate butą, bet darbu užbaigimui pritrūkote lėšų. Vartojimo paskola suteiks galimybę greitai ir be papildomo turto įkeitimo užbaigti statybas ar įsirengti būstą, nors jau turite paskolą.

2. Namui ar sodybai mažesniame mieste. Svarstantiems įsigyti nedidelės vertės turtą nebūtina imti įprastos būsto paskolos ir įkeisti perkamo turto. Jei nekilnojamojo turto kaina yra nuo 6 tūkst. iki 20 tūkst. eurų – patogiau rinktis paskolą be nekilnojamojo turto įkeitimo.

3. Neatidėliotiniems darbams. Tokių darbų tikrai atsiranda kiekvienuose namuose. Pavyzdžiui, jei nepasirūpinote turto draudimu ir namuose netikėtai įvyko „avarija" – trūko kanalizacijos vamzdis, prakiuro stogas ir pan. Ši paskolos rūšis pravers, kad neatidėliotinus darbus galetumėte atlikti iš karto.

4. Norintiems įsigyti automobilį. Vartojimo paskola tinka ir planuojantiems pakeisti automobilį. Kai turimas automobilis pradeda dažnai gesti, praktiškai kiekvienas vairuotojas susimąsto, kad naujesnio automobilio išlaikymas kainuoja pigiau. O gal tiesiog nusprendėte įsigyti motociklą? Jei jūsų nusižiūrėtos transporto priemonės kaina yra nuo 2 tūkst. iki 20 tūkst. eurų, drąsiai galite naudotis vartojimo paskola.

Skaičiavimo pavyzdys: jei bankas suteiktų 8 000 Eur vartojimo paskolą 5 metu laikotarpiui, tai bendra jūsų mokama suma būtų 9 997,53 Eur, mėnesio įmoka būtų 168,36 Eur, o bendra kredito kainos metinė norma būtų 9,63 %. Apskaičiuota taikant tokias prielaidas: metų palūkanų norma – 9 %, paskola grąžinama anuiteto būdu, sutarties sudarymo mokestis 0 Eur, minimalus banko paslaugų mokestis – 0,90 Eur/mėn.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Šiuolaikinis ūkininkavimas – daug daugiau nei sėja ir pjūtis

    Žemaitkiemio miestelio (Ukmergės r.) ūkininkas Paulius Vaičiulis, kasmet apsėjantis apie 400 ha žemės, sako, kad pastaruoju metu ūkininkauti tapo sunkiau, tad norint išsilaikyti labai svarbu ne tik gerai išmanyti naujausias žemdirbystės technologijas, bet ir valdyti finansinius srautus bei laiku investuoti.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2745
Vakar apsilankė:16123
Šią savaitę apsilankė:55813
Šį mėnesį apsilankė:63603
Viso (nuo 2015-02-16):11825795
Šiuo metu naršo:
156
2019-12-06
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!