VerslasTikslo turėjimas atvedė prie sėkmingo šeimos verslo
2017 lapkričio 20, Pirmadienis 10:29

Tikslo turėjimas atvedė prie sėkmingo šeimos verslo

Tikslo turėjimas atvedė prie sėkmingo šeimos verslo

Šeima, kokybė, atsakomybė, kūrybiškumas. Šiais keturiais žodžiais kepyklėlę „Vanilinis dangus“ apibūdina jos savininkai Povilas Jankauskas ir Vaida Kazlauskaitė-Jankauskė.

„Jei turi tikslą, svajonę, begalinį norą, link tikslo ne eini, o bėgte bėgi“, – įsitikinęs verslininkas iš Utenos P. Jankauskas.

Povilas ir jo žmona nuo pat pradžių šventai tikėjo savo idėja ir neturėjo nė menkiausios minties apie liūdną scenarijaus pabaigą versle.

„Visada svajojome apie mažą šeimos verslą. Verslo įkurti tikrai nebijojome. Juk blogiausiu atveju prarastume tik pinigus, kadangi darbo nebijome, idėjų turime, drąsiai žengiame į priekį“, – optimistiškai pokalbį pradėjo P. Jankauskas.

Iš tiesų, baimintis visai nebuvo reikalo. Sėkmingai verslą pradėjus Utenoje, netrukus saldumynų rojus duris atvėrė ir Molėtuose bei Vilniuje.

– Jūsų kepyklėlės pavadinimas skamba labai romantiškai.
– Konditerija be prieskonių nuobodi ir beskonė, vanilė – pagrindinis konditerijos prieskonis. Naudojame tik natūralią vanilės ankštį ir ekstraktą. Norėjome lietuviško, tačiau nepaprastai paprasto pavadinimo.

– Kuo Jūsų įmonė yra ypatinga?
– Ko gero, esame vieni iš nedaugelio, užsikėlę aukštą kokybės kartelę. Gamindami naudojame tik Šlyninkos malūno miltus, sviestą, laisvėje laikomų vištų kiaušinius, aukščiausios kokybės belgišką šokoladą. Nenaudojami jokie visiškai ar iš dalies hidrinti riebalai, transriebalai.

– Buvote pradėję kurti gyvenimą užsienyje. Ko gero, dauguma skeptikų sakytų, kad grįžti į Lietuvą ir pradėti čia verslą nebuvo labai protingas sprendimas, juk kai kuriose šalyse pradžia verslui kurti gali būti lengvesnė. Kodėl nusprendėte sukurti verslą būtent Utenoje?
– Nereikia manyti, kad užsienyje viskas rožėmis klota. Kiekvienoje šalyje galima rasti pliusų ir minusų, o dirbti ir mokėti mokesčius reikia visur. Mes norėjome kurti Lietuvai. Norėjome tiek sau, tiek kitiems įrodyti, kad ne viską lemia sėkmė, daug dalykų priklauso būtent nuo mūsų įdėtų pastangų. Mes galėjome pasukti kitu keliu, pigiu ir neįdomiu, tačiau tai – ne mūsų kelias. Mums patinka iššūkiai, kūryba ir tikslų siekimas.

– Kokie dalykai verslo pradžioje Jus džiugino, o su kokiais buvo sunku susidoroti?
– Labiausiai džiugina, kad Lietuva po truputį keičiasi. Sunkiausia – atlaikyti piktų žmonių atakas, iš pradžių, kai atsidarėme, kas trečias kartojo, kad jums nepasiseks... Juos visus norėtume pakviesti jau į ketvirtą mūsų gimtadienį (šypsojosi).

– Iš pradžių žmonės „Vanilinį dangų" galėjo rasti tik Utenoje, tačiau po kelerių metų Jūsų verslas išsiplėtė, duris atvėrėte ne tik Molėtuose, bet ir sostinėje. Kokia Jūsų sėkmingo verslo paslaptis?
– Nebijome darbo, abu dirbome, turėjome mažą verslą, planavome, taupėme. Svarbiausia – turėti tikslą ir kryptingai jo siekti. Tiesa, prie mūsų plėtros prisidėjo ir Europos Sąjungos investicijos. Iš kredito unijos pasiėmėme lengvatinę „Verslumo skatinimo 2014–2020" paskolą, finansuojamą iš Europos socialinio fondo. Kiek pritrūko nuosavų lėšų, tad gavome ir INVEGA (UAB „Investicijų ir verslo garantijos") garantiją. Šiuo metu esame pateikę paraišką darbo užmokesčiui kompensuoti pagal priemonę „Subsidijos verslo pradžiai", finansuojamą iš Europos socialinio fondo. Tai mums iš tiesų padeda sparčiau vystyti verslą, galime plėstis gerokai greičiau.

– Kokių patarimų galėtumėte duoti verslininkui, kurio verslas iš pradžių neina kaip sviestu pateptas, kaip nepalūžti ir judėti į priekį?
– Visi verslininkai norėtų lengvos pradžios, tačiau tam reikia įdirbio, kuris neatsiranda per pusmetį ar metus. Niekada nesustok, visada kelk sau tikslus ir tobulėk. Jei stovėsi vietoje, neprogresuosi, visiems nusibosi ir tave pamirš. Jei manai, kad verslas – tai rami užuovėja, geriau ten net nelįsk.

– Kas šiandien Jums leidžia sėkmingai vystyti verslą toliau? Galbūt galėtumėte atskleisti savo verslo sėkmės paslaptį?
– Nėra jokios sėkmės paslapties, pasisekti gali tik loterijoje. Darbas, tobulėjimas, kokybė ir didžiulė aistra tam, ką darai, šie dalykai padeda judėti į priekį, o iššūkiai, klientų reikalavimai, atsidavimas darbui (su saiku) yra sėkmės garantas.

Dėkoju už pokalbį.
Kalbėjosi Liepa LINGYTĖ

Autorės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Apsisprendimas gyventi kaime lėmė verslą

  Kretingiškiai Laima ir Marius Rimgailos sakė turėję ne vieną galimybę rinktis, kur jiems geriau sukti šeimos lizdą: ieškotis vietos gyventi mieste ar ant plyno lauko pradėti statybas Kretingos r., Petreikių kaime, netoli Laimos mamos tėviškės. „Kaimas vis dėlto nugalėjo“, – atviravo jie.

 • Verslo klientų konsultavimui įdarbino robotą

  Energetikoje vis dažniau pritaikomos skaitmeninės technologijos gerina ir gamtinių dujų vartotojų aptarnavimą. Gamtinių dujų prekybos ir tiekimo bendrovė „Lietuvos dujų tiekimas“, priklausanti „Lietuvos energijos“ įmonių grupei, verslo klientams aptarnauti sukūrė robotizuotą savitarnos sistemą, kuri operatyviai informuoja apie dujų vartojimo bei sisteminių paslaugų naudojimo apimtis.

 • Verslo laisvės vėjai Utenos apskrityje: kiek lengviau tik Utenos ir Anykščių verslininkams

  Utenos apskrityje verslininkai labiau nei kituose šalies regionuose išgyvena dėl klientų trūkumo bei augančios konkurencijos, o mažų ir vidutinių įmonių skaičius beveik visose regiono savivaldybėse auga lėčiau nei vidutiniškai Lietuvoje.

 • Sėkmingo verslo regione raktas – eksportas

  Verslo sėkmę lemia ne jo įkuriama vieta, o ilgalaikė strategija ir nuoseklus darbas. Tuo įsitikino ne vienas verslininkas, savo verslą pradėjęs Utenos krašte. Ne mažesnę įtaką sėkmingai verslo plėtrai turi ir eksportas.

 • Verslas skatinamas prisidėti prie studentų ugdymo

  Siekiant gerinti studentų ugdymo kokybę, darbdaviai skatinami aktyviai organizuoti praktikas įmonėse ir daugiau dėmesio skirti studentų verslumo bei kūrybiškumo ugdymui. Studentų praktikų organizavimo ir verslumo ugdymo projektams numatyta skirti beveik 3,5 mln. eurų ES struktūrinių fondų investicijų.

 • „Utenos trikotažas“ skelbia apie pokyčius

  Didžiausia Vidurio ir Rytų Europos tekstilės bendrovė „Utenos trikotažas" pradeda mažmeninės prekybos prekės ženklo atnaujinimą ir keičia „Utenos trikotažo" parduotuvių interjerą. Pirmosios parduotuvės, įrengtos pagal atnaujintą vizualinę koncepciją, duris iki metų pabaigos atvers prekybos centre VCUP Vilniuje ir „Megoje" Kaune, viena parduotuvė bus atidaryta Šakiuose. Visas šias parduotuves atidaro ir valdys pardavimo partneriai.

 • Prekybos centras NIC netrukus atsinaujins

  Sunkmetis jau tikrai praėjo. Tai puikiai įrodo ir naujų prekybos centrų statybos Utenoje. Vieni jų orientuoti į mažmeninę prekybą, kiti į baldų pramonę. O namų idėjų centras NIC, esantis Vilniaus–Kupiškio ir Molėtų gatvių sankryžoje, jau netrukus atsinaujins ir visiems Utenos regiono gyventojams vienoje vietoje pasiūlys prekes bei paslaugas, reikalingas namams. Apie atsinaujinimą kalbėjomės su prekybos centro NIC rinkodaros vadovu Nerijumi Urbonavičiumi.

 • Pagerbti Zarasų rajono verslo atstovai

  Zarasų rajono savivaldybės iniciatyva, siekiant pagerbti rajono verslininkus, pasidžiaugti jų nuveiktais darbais ir pasiektais rezultatais, novatoriškomis idėjomis ir geranoriškomis iniciatyvomis, kurios tiesiogiai ar netiesiogiai prisideda prie kiekvieno iš mūsų gerovės, Zarasuose paminėta profesinė verslo atstovų šventė – Verslo diena.

 • Ministerija siūlo neapmokestinti smulkiųjų verslininkų pajamų „nuo pirmojo euro“

  Siekdama sukurti palankesnę verslo aplinką gyventojams, įsigijusiems verslo liudijimus, Finansų ministerija, bendradarbiaudama su smulkiuosius verslininkus vienijančiomis organizacijomis, parengė ir pateikė Vyriausybei jų veiklą lengvinančius pasiūlymus.

 • Verslo misija į Azerbaidžaną

  Šiandien, rugsėjo 30 dieną, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų Utenos filialo verslininkų delegacija išvyko į Azerbaidžano respubliką. Penkiolika pramonės, prekybos, statybos ir kitų verslo įmonių vadovų susipažins su Azerbaidžano verslininkais, ieškos galimybių naujoms investicijoms.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:7211
Vakar apsilankė:11905
Šią savaitę apsilankė:39567
Šį mėnesį apsilankė:196214
Viso (nuo 2015-02-16):8587358
Šiuo metu naršo:
129
2018-06-21
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!