Utenos apskrityje plinta pavojingas virusas

Utenos apskrityje plinta pavojingas virusas

Utenos apskrityje plinta pavojingas virusas

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, šiemet Lietuvoje užregistruoti šeši tymų atvejai. Dauguma susirgimų tymais (trys atvejai) registruoti Visagine, du – Vilniuje (iš kurių vienas įvežtinis iš Ukrainos) ir vienas – Kauno rajone. Keturi susirgusieji – suaugę asmenys, du – vaikai.

ULAC medikai primena, kad Europoje ir toliau didėja sergamumas tymais. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, pernai (2018 m.) per dešimt mėnesių Europoje tymais susirgo 59 571 asmuo. Daugiausia tymų atvejų Europoje užfiksuota Ukrainoje, Serbijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Graikijoje, Rusijoje, Sakartvele, Rumunijoje, Vokietijoje ir kt. šalyse. Pagal susirgusiųjų tymais amžių, didžiausias sergamumas registruotas iki 19 metų amžiaus asmenų grupėje. Dauguma susirgusiųjų – neskiepyti.

ULAC duomenimis, pernai Lietuvoje buvo užregistruota 30 tymų atvejų, iš kurių registruoti penki įvežtiniai tymų atvejai (po vieną atvejį iš Juodkalnijos, Lenkijos, Indijos, du atvejai iš Ukrainos); dar 25 tymų atvejai registruoti: Visagino mieste (18 atvejų), Ignalinos rajone (5 atvejai), Vilniaus rajone (1 atvejis), Vilniaus mieste (1 atvejis). Dėl dviejų įvežtinių tymų atvejų iš Ukrainos buvo užregistruoti du tymų protrūkiai: šeiminis tymų protrūkis registruotas Vilniaus mieste, kitas – Visagino mieste, Ignalinos ir Vilniaus rajonuose. Tymai diagnozuoti keturiems vaikams ir 26 suaugusiems asmenims. Daugumos susirgusių asmenų skiepijimo būklė nežinoma. Didžioji dalis susirgusiųjų – hospitalizuoti.
Tymai – tai ūminė, itin užkrečiama, per orą plintanti virusinė infekcija, kuri dažniausiai prasideda aukšta temperatūra parausta akys ir bijo šviesos, vėliau atsiranda bėrimai bei tymams būdingos komplikacijos, kurios gali baigtis mirtimi. PSO duomenimis, iki 1980 m. prieš pradedant vakcinaciją pasauliniu mastu, kiekvienais metais registruojama 2,6 mln. mirčių nuo tymų. Užpernai (2017 m.) visame pasaulyje nuo tymų infekcijos mirė 110 tūkst. žmonių. Didžiausias mirštamumas registruojamas jaunesnių nei penkerių metų amžiaus vaikų grupėje.
Vienintelė efektyvi apsaugos priemonė nuo tymų infekcijos – skiepai. ULAC medikai atkreipia keliautojų dėmesį, kad prieš vykstant į minėtas užsienio šalis, reikėtų pasirūpinti savo ir savo vaikų skiepais. Remiantis moksliniais tyrimais, įrodyta, kad ilgalaikis imunitetas susidaro po dviejų įskiepytų kombinuotos tymų, epideminio parotito, raudonukės vakcinos dozių. Todėl gyventojams, nežinantiems savo skiepijimo būklės arba skiepytiems tik vieną kartą – reikėtų kreipkitės į savo šeimos gydytoją ir pasiskiepyti.

ULAC inf.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1279
Vakar apsilankė:6438
Šią savaitę apsilankė:41673
Šį mėnesį apsilankė:166442
Viso (nuo 2015-02-16):10920337
Šiuo metu naršo:
66
2019-08-25
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!