Pagalbiniu apvaisinimu pasinaudojo pirmieji 1 000 žmonių

Pagalbiniu apvaisinimu pasinaudojo pirmieji 1 000 žmonių

Šių metų pavasarį valstybei pradėjus kompensuoti pagalbinio apvaisinimo paslaugas, šia galimybe susilaukti vaikučių jau pasinaudojo pirmieji tūkstantis mūsų šalies gyventojų. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skatina ir kitus žmones aktyviau naudotis šia paslauga ir sulaukti šeimos pagausėjimo.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga primena, kad šias paslaugas valstybė apmoka Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.

„Džiugu, kad atsiradus tokiai galimybei Lietuvoje, pagalbinio apvaisinimo paslaugomis pasinaudoja vis daugiau žmonių. Kviečiame ir kitus, negalinčius susilaukti vaikų, aktyviau naudotis galimybe tapti tėvais ir gauti valstybės apmokamas paslaugas“, – sakė ministras A. Veryga.

Žmonėms, norintiems pasinaudoti pagalbinio apvaisinimo paslaugomis yra kompensuojama visa reikalingų pagalbinio apvaisinimo paslaugų kaina, iki kol moteris pradės lauktis. Pilną šių paslaugų paketą sudaro akušerio ginekologo konsultacijos, pagalbinio apvaisinimo procedūros ir embriono preimplantacinė genetinė diagnostika (atliekama tik esant indikacijoms prieš embriono perkėlimą į moters kūną). Iki šių metų gruodžio 1-os pacientams iš viso buvo suteikta 2 880 įvairių pagalbinio apvaisinimo paslaugų, kurioms apmokėti iš PSDF buvo skirta daugiau nei 371 tūkst. eurų.

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) duomenimis, šių metų balandžio–lapkričio mėnesiais 627 moterims ir 565 vyrams buvo suteiktos PSDF lėšomis apmokamos pagalbinio apvaisinimo paslaugos.

Taikant pagalbinį apvaisinimą, pacientėms gali būti išrašomi vaistai, reikalingi kiaušidžių stimuliacijai, kad moterys galėtų pastoti. Šie vaistai taip pat yra kompensuojami. Iki 2017 m. lapkričio pabaigos minėtus vaistus vartojo 445 pacientės, o PSDF išlaidos šių vaistų kompensavimui sudarė apie 254 tūkst. eurų.

Šiuo metu pagalbinio apvaisinimo paslaugas negalinčioms susilaukti vaikučių šeimoms nemokamai teikia šešios Lietuvos gydymo įstaigos: VUL Santaros klinikos, UAB „Baltijos ir Amerikos terapijos ir chirurgijos klinika", UAB „Northway medicinos centrai", UAB „Vaisingumo centras", UAB Lietuvos, JAV ir Izraelio „Vaisingumo klinika“, UAB „Jolsana“.

Pagalbinio apvaisinimo paslaugas gali teikti tik tos gydymo įstaigos, kurios turi tam reikiamas licencijas ir turi licencijuotus specialistus. Tik tokiu atveju jos gali sudaryti sutartis su ligonių kasomis ir gauti apmokėjimą už suteiktas paslaugas.

Sveikatos apsaugos ministerijos inf.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:49
Vakar apsilankė:3811
Šią savaitę apsilankė:21763
Šį mėnesį apsilankė:50530
Viso (nuo 2015-02-16):9313492
Šiuo metu naršo:
53
2018-12-15
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!