„Juventus“ nepaliko vilčių „Cibona“ ekipai

Utenos „Juventus” krepšininkai tęsia sėkmingą žygį FIBA Čempionų lygos turnyre. D grupės penktojo turo rungtynėse Antano Sireikos komanda lapkričio 15 dieną namuose 104:82 (27:18, 26:17, 35:27, 16:20) nepaliko vilčių Zagrebo „Cibona” ekipai ir kartu su Tenerifės „Iberostar” bei Avelino „Sidigas” klubais išliko tarp grupės lyderių.

Uteniškiai šiame susitikime vis dar žaidė be Gyčio Sirutavičiaus. Komandos kapitonas jau buvo pasirengęs susitikimui, tačiau treneriais nusprendė aukštaūgį patausoti. „Cibona” į Uteną atvyko be Ante Žižičiaus, Nebojsos Jokšimovičiaus bei Marino Rožičiaus.
Apylygiai prasidėjusiame mače į priekį išsiverždavo tai viena, tai kita komanda, kol sužaidus tris minutes uteniškiai aštuonių Jamaro Diggso taškų iš eilės dėka gerokai atitrūko – 14:5. Įpusėjus kėliniui Spenceris Parkeris pirmą kartą leido uteniškiams įgyti dviženklį pranašumą (18:7), o dar po pusantros minutės komandas jau skyrė keturiolika taškų – 22:8. Kėlinio pabaigoje Željko Šakičiaus tikslių metimų dėka „Cibona” kiek sumažino deficitą, tačiau po pirmųjų dešimties minučių aikštės šeimininkai toliau įtikinamai pirmavo – 27:18.
Antrąjį kėlinį jau svečiai pradėjo atkarpa 5:0 ir „Juventus” pranašumas beveik visiškai ištirpo (25:29), o A. Sireikai teko prašyti pasitarimo. Penkiais taškais atsakęs Vytautas Šulskis bei tritaškį pridėjęs Aaronas Bestas netrukus sugrąžino dviženklį „Juventus” pranašumą (37:25) ir minutės pertraukėlės šį kartą privertė prašyti Damirą Mulaomerovičių. Įpusėjus kėliniui komandas vėl skyrė trylika taškų (42:29), o po Valdo Vasyliaus tritaškio „Juventus” pranašumas dar padidėjo – 47:32. Kėlinio pabaigoje du kartus iš eilės varžovų krepšį dėjimais iš viršaus sudrebino Ovidijus Galdikas, o kamuolį perėmęs Spenceris Parkeris paskutinę kėlinio sekundę padidino „Juventus” persvarą iki aštuoniolikos taškų – 53:35. Negana to, jau pasibaigus ketvirčio laikui D. Mulaomerovičius dar buvo nubaustas ir technine pražanga.
Trečiąjį ketvirtį „Juventus” pradėjo dar vienu spurtu 6:0 ir po V. Šulskio tritaškio skirtumas jau tapo triuškinantis – 59:35. Nors spurtu 7:0 atsakę svečiai kiek sumažino deficitą (42:59), V. Vasylius atsakė dėjimu, J. Diggsas pridėjo baudos metimą, A. Bestas – tritaškį ir viskas grįžo į savo vietas – 65:42. Sužaidus penkias minutes komandas jau skyrė 25 taškai (69:44), o po poros minučių V. Čepukaitis dar padidino šį pranašumą – 75:49. Per likusį kėlinio laiką „Juventus” toliau užtikrintai žaidė puolime, o Dovio Bičkauskio metimas per visą aikštelę paskutinę sekundę pakėlė ant kojų visus arenoje susirinkusius žiūrovus – 88:52.
Ketvirtajame kėlinyje intrigos aikštelėje jau nebuvo. Sužaidus keturias minutes skirtumas pasiekė trisdešimties taškų ribą (92:62), tačiau atkarpa 13:3 atsakę svečiai sumažino šį pranašumą trečdaliu – 95:75. Mačo pabaigoje pirmąją oficialią minutę „Juventus” komandoje sužaidė Mindaugas Kietis, o „Juventus” iškovojo įtikinamą pergalę rezultatu 104:82.
Nugalėtojams 20 taškų pelnė Aaronas Bestas, 19 – Jamaras Diggsas, 17 – Vytautas Šulskis, 13 – Vaidas Čepukaitis, 12 – Valdas Vasylius, po 10 – Spenceris Parkeris ir Ovidijus Galdikas, 3 – Dovis Bičkauskis.
Svečių gretose išsiskyrė Scottie Reynoldsas, Željko Šakičius, Andrija Čoričius, Nikas Slavica bei Emiras Sulejmanovičius.

„Juventus” inf., Vytauto Gimžausko nuotr.