SportasSėkmingi uteniškių dviratininkų startai
2017 gegužės 16, Antradienis 10:24

Sėkmingi uteniškių dviratininkų startai

Gegužės 6–7 dienomis Utenoje vyko Lietuvos vaikų, jaunučių, jaunių porinių ir kriteriumo lenktynių čempionatas. Porinėse lenktynėse puikiai startavo Utenos DSC dviratininkai.

Augustas Janulis poroje su Šilalės atstovu iškovojo antrąją vietą, uteniškiai Dovydas Vaitkevičius ir Eitvilas Aželis iškovojo trečiąją vietą, o čempionais tapo Vilkaviškio atstovai.
Kriteriumo rungtyje uteniškis Augustas Janulis užėmė antrąją vietą, į priekį užleidęs Vilkaviškio atstovą.
Gegužės 14 dieną Kaune vyko „Procycling" maratonas, kuriame Utenos daugiafunkcio sporto centro dviratininkai, treniruojami Viliaus Jankausko, komandinėje įskaitoje iškovojo Plento taurę. Asmeninėje įskaitoje jaunučių grupėje Augustas Janulis tapo nugalėtoju (grupinėse lenktynėse), Dovydas Vaitkevičius liko trečias. Bendroje grupių įskaitoje (vaikų, jaunučių, jaunių ir suaugusiųjų) 64 km distancijoje Augustas Janulis buvo antras.

• Skaistašilyje vyko kalnų dviračių kroso varžybos

Balandžio 26 dieną kalnų dviračių sporto mėgėjai rinkosi į Skaistašilio pušyną išbandyti savo jėgų. Čia vyko Utenos rajono mokyklų mokinių kalnų dviračių kroso varžybos, skirtos Utenos DSC taurei laimėti.

• Lietuvos jaunučių sporto žaidynių auksas – uteniškiui Augustui Januliui

Lietuvos dviračių sporto federacija (LDSF) kartu su Lietuvos sporto federacijų sąjunga (LSFS) praėjusį šeštadienį Utenos rajone surengė Lietuvos jaunučių sporto žaidynių plento dviračių grupines lenktynes. Jose dalyvavo 43 merginos ir 41 vaikinas.

Skaistašilio pušyne vyko Utenos rajono mokyklų mokinių kalnų dviračių kroso varžybos, skirtos Utenos DSC taurei laimėti. Mokiniai varžėsi dviejose amžiaus grupėse: tarp mergaičių, gimusių 2004 metais, nugalėjo Kamilė Budrytė (Rapolo Šaltenio progimnazija), tarp dalyvių, gimusių 2002-2003 metais, nugalėtojais tapo Augustė Rusakevičiūtė (Vyturių progimnazija) ir Augustinas Šapola (Aukštakalnio progimnazija).

• Renkamas „Dviračių miestas 2015“ ir „Dviračių savivaldybė 2015“

Dviratis – ne tik puiki susisiekimo priemonė, bet ir sveikos gyvensenos garantas. Kelionės dviračiu tausoja aplinką ir teikia malonumą. Plėtodami saugią ir patrauklią infrastruktūrą dviratininkams, prisidedame prie darnios miestų plėtros.

• Utenos apskrities pareigūnai vykdė prevencinę priemonę „Dviračiai – 2015“

Rugpjūčio 21–22 dienomis Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio bendruomenės pareigūnų grupės specialistas kartu su Kriminalinės policijos skyriaus tyrėju, vykdydami prevencinę priemonę „Dviračiai – 2015", tikrino galimas prekybos naudotais dviračiais vietas.

• Nepilnamečiams dviratininkams būtini šalmai

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pastebi, kad vasaros sezono metu gatvėse ir keliuose padaugėja dviratininkų. Dviračiais važiuoja ir vaikai, ir jauni, ir vyresnio amžiaus žmonės, tačiau ne visi jie laikosi Kelių eismo taisyklių reikalavimų.

• Įveikę 20 kilometrų, uteniškiai užėmė II vietą

Gegužės 29-30 dienomis Šilalėje vyko Tarptautinės dviratininkų lenktynės ir Lietuvos jaunučių porinių lenktynių čempionatas. Porinėse 20 km lenktynėse uteniškiai Paulius Valiukas ir Alanas Marcinkėnas iškovojo II vietą. Vaikų 10 km individualiose lenktynėse Eitvilas Aželis užėmė III vietą.  Sportininkus treniruoja Vilius Jankauskas.

• Dviratininkai vėl smagiai mynė į Vyžuonas

Šeštadienį dviračių entuziastai dalyvavo tradiciniame renginyje „Mink į Vyžuonas". Žygio dalyvius Utenoje registravo ir visos šventės metu žygeiviams talkino bei renginį koordinavo Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės nariai. Startavę nuo Utenos miesto ribos Naujasodžio kaime, stabtelėję pailsėti Kaliekių kaime, dviratininkai, lydimi policijos ekipažų, finišavo Vyžuonų pagrindinės mokyklos stadione, esančiame Vyžuonų šile, kur susirungė ne tik dviračių estafetės varžybose, tačiau ir smiginio, pasagos mėtymo, krepšinio trys prieš tris, baudų mėtymo rungtyse. Policijos pareigūnai surengė kinologo pasirodymą ir žymėjo šventės dalyvių daiktus, o pailsusius ir išalkusius Utenos šauliai vaišino šauliška koše.

• Mink į Vyžuonas

Šiais metais gegužės 23 dieną uteniškius vėl kviečia renginys „Mink į Vyžuonas!". Dviratininkai startuos Naujasodžio kaime, o Vyžuonose dalyvaus vyksiančioje šventėje, kurioje netrūks smagių akimirkų: dviračių estafečių, kinologo pasirodymo, sporto rungčių ir kt.

• Lietuvos vaikų ir jaunučių kalnų dviračių pirmenybėse dalyvavo ir uteniškiai

Gegužės 2 dieną Panevėžyje vyko Lietuvos vaikų ir jaunučių kalnų dviračių pirmenybės. Vaikų grupėje pirmąją vietą iškovojo Utenos DSC dviratininkas Eitvilas Aželis, o komandos draugas Dovydas Vaitkevičius užėmė trečiąją vietą (sportininkus treniruoja Vilius Jankauskas). Jaunučių grupėje uteniškiai liko be apdovanojimų.