SportasIstorinė pergalė prieš čempionus
2017 kovo 14, Antradienis 09:53

Istorinė pergalė prieš čempionus

• 28 foto

Utenos „Utenio" futbolininkai įspūdingai pradėjo A lygos čempionatą nugalėdami Vilniaus „Žalgirio" komandą. Staigmena čempionams ir lemtingas Edvino Baniulio įvartis – taip intriguojančiai baigėsi antrasis A lygos čempionato turas. Pirmajame kėlinyje įgytas pranašumas atvedė Utenos „Utenį" į pergalę. Rungtynės Vilniuje baigėsi rezultatu 1:0 svečių naudai.

Daug permainų komandoje ir labai ankstyvas egzaminas – susitikimas su šalies čempionu Vilniaus „Žalgiriu" tapo pirmuoju tvirtu „Utenio" žingsniu A lygoje.
Naujokai nuo pat pradžių bandė žaisti kaip lygūs su lygiais, atvirai ir užsitikrinti pranašumą jiems užteko pirmojo kėlinio.
Aštuntąją minutę sėkmingai dešiniuoju kraštu buvo išvestas Rolandas Baravykas, tačiau gynėjo perdavimas adresatų nesurado.
Svečiai nevengė paspausti žalgiriečių ir veržėsi į priekį. Vilniečiai daugiausiai atakų rengė dešiniajame krašte. Penkioliktoji minutė lemtinga tapo Bahrudinui Atajičiui, atsidūręs ant vejos po kelių minučių futbolininkas buvo priverstas palikti aikštę. Jį pakeitė saugas Saulius Mikoliūnas.
„Utenio" žaidėjai grubiai klydo šalia baudos aikštelės, Darvydas Šernas perėmė kamuolį, bandė eiti vienas prieš tris, tačiau Aleksandras Kuganas laiku sužlugdė priešininko viltis.
Pirmojo kėlinio antroje pusėje vilniečiai stengėsi perimti kamuolio kontrolę, tačiau „Utenis" ne tik gynėsi išties gausiomis pajėgomis, bet sugebėjo pelnyti ir netikėtą įvartį. 41–ąją minutę E. Baniulis pasiuntė „Žalgirį" po šaltu dušu. Aukštas Gabrieliaus Zagursko perdavimas į baudos aikštelę ir sėkmingai galva į vartų kampą smūgiuotas kamuolys padėjo buvusiam „Žalgirio" auklėtiniui išvesti savo naująją komandą į priekį.
Šeimininkai bandė atsakyti pavojingu išpuoliu. Vytautas Lukša prasiveržė dešiniuoju kraštu, bet D. Šernui smūgis vienu lietimu nepavyko.
Žalgiriečiai po pertraukos grįžo užsidegę. Antrojo kėlinio pradžioje geltoną kortelę už pražangą prieš V. Jeriomenką išvydo Saulius Mikoliūnas. Netrukus pavojingai į baudos aikštelę įsiveržė Elivelto, kuris kaire koja mušė, tačiau kamuolys nuskriejo šalia vartų.
Neleisdamas žaidėjų nuovargiui imti viršaus, naujasis „Utenio" treneris Zvezdamas Miloševičius vietoje Valentino Jeriomenkos į aikštę išleido Mikolą Večurką. Netrukus smūgiavo Matija Ljujičius ir S. Mikoliūnas, tačiau ir vėl be rezultato.
Žalgiriečiai taip pat nusprendė pastiprinti sudėtį, nuo suolo pakeldami komandos kapitoną Egidijų Vaitkūną. Jam pasirodžius aikštėje varžovą baudos aikštelėje suklaidino Vytautas Lukša, tačiau jo stipriai smūgiuotą kamuolį atrėmė vartininkas.
„Žalgirio" šturmas tęsėsi, o Utenos klubą vis gelbėjo Dejanas Garača, šįkart atrėmęs stiprų D. Šerno smūgį iš 10 metrų.
Rungtynėms artėjant prie pabaigos, futbolininkai negailėjo vieni kitų, aikštėje ėmė virti aistros, todėl mačo arbitrui jas gesinti teko geltonomis kortelėmis.
Po daug bandymų ir stiprių atakų „Žalgiriui" teko pripažinti svečių pranašumą. Utenos „Utenis" pirmosiose savo varžybose įveikė rimčiausiu laikytą varžovą.

Utenos „Utenio" inf.

Paveikslėlių galerija

•

Susiję įrašai (pagal žymę)

• 85-eri „Utenio“ istorijos metai: žvilgsnis į praeitį

Prieš 85 metus, sausio 16 dieną, buvo įkurtas „Utenio“ klubas. Klubo istorija, kaip knygoje „Ąžuolo šaknys“ rašė istorikas Gediminas Kalinauskas, prasidėjo 1933 metais, sausio 16 dieną, kai Utenos apskrities viršininko raštinėje buvo įregistruotas „Utenio“ klubas, kurio iniciatyva suburta futbolo komanda „Utenis“.

• A. Katinas: „Stengiamės vienadienių projektų nekurti“

„Investuodami Utenoje, jaučiame pareigą statyti ir kurti visam regionui“, – sakė Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas. Utena gali pasigirti senomis sporto tradicijomis. Čia gimė ir savo sportinės karjeros pirmuosius žingsnius žengė tokios Lietuvos sporto žvaigždės kaip dviratininkė Simona Krupeckaitė, susižėrusi daugybę apdovanojimų pasaulyje ir Europoje, Jonas Valančiūnas, šiandien rungtyniaujantis stipriausioje krepšinio lygoje NBA, daug kitų žinomų atletų.

• Z. Komaras grįžo į „Utenį“

Sveikatingumo centre „Utenis“ neseniai pradėjo dirbti į Uteną grįžęs Zigmundas Komaras. Nuo „Utenos Utenio“ atsikūrimo pradžios klube dirbęs kineziterapeutas Zigmundas Komaras porą pastarųjų metų praleido keliaudamas po užsienio šalis ir dirbdamas su kitų šalių sportininkais. Tačiau specialistas atskleidė, kad, nors praplėtė akiratį, įgijo daugiau profesinės patirties, visuomet žinojo, kad grįš į Uteną.

• Šventėje liejosi ir žaidimai, ir dovanos

Į 2017 metų sezono uždarymo šventę „Šv. Kalėdų ir Naujų sezonų link“ susirinko visa „Utenos Utenio“ bendruomenė ir būrys svečių. Susirinkusiuosius sveikino Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė, perdavusi rajono mero Alvydo Katino linkėjimus ir pasidžiaugusi, kad klubo moto „Auginkime futbolo ateitį kartu“ puikiai atsispindi jo veikloje ir darbe su jaunaisiais futbolininkais.

• Futbolo aikštelėje rungsis mamos ir tėčiai

Gruodžio 14 dieną 18 val. Utenos daugiafunkciame sporto centre vyks jau tradicine tampanti futbolo šventė, skirta 2017 metų sezono uždarymui.

• „Utenis“ traukiasi iš A lygos arba „Utenis“ nebenori būti donoras

A lyga buvo naudinga „Utenos Uteniui“, tačiau šiuo metu ji yra finansinė našta klubui, trukdanti jam vystytis, augti ir siekti savo tikslų.

• Mažvydas vejasi Ronaldo

„Utenio“ akademijos auklėtiniui Mažvydui – aštuoneri. Futbole jam labiausiai patinka rungtynės, kuriose jo komanda laimi. Kada nors Mažvydas norėtų žaisti Madrido „Real“ komandoje, kaip ir jo mylimiausias žaidėjas Ronaldo. Uteniškis apgailestavo tik dėl vieno – kad kol jis užaugs, Ronaldo pasens.

• Masinis futbolas Utenoje suvienijo kartas

Rugsėjo 29 dieną, švenčiant Europos masinio futbolo savaitę Utenoje, futbolo aikštėse siautė įvairaus amžiaus merginos ir moterys. Jos žaidė futbolą Utenos „Utenio", Dauniškio bei Adolfo Šapokos gimnazijų stadionuose.

• Venose – futbolo genas

Philipas Atbashyanas – „Utenio" legionierius iš JAV, kalbantis anglų, rusų, ispanų, prancūzų kalbomis, laisvai bendraujantis bet kuria tema, universitete studijuojantis kinezioterapiją, sportiškas, o kartu inteligentiškas ir plačiai žiūrintis į pasaulį, kurį tikisi užkariauti žaisdamas futbolą.

• Po įtemptos kovos „Utenis“ nusileido Vilniaus „Žalgiriui“

Penktojo A lygos čempionų titulo link artėjantis Vilniaus „Žalgiris“ rugsėjo 20 dieną iškovojo dar vieną pergalę prieš Utenos „Utenio“ komandą. 25 turo rungtynėse svečiuose čempionai uteniškius palaužė rezultatu 2:1.