Pagaliau „Juventus“ įveikė ir „Vytautą“

Utenos daugiafunkciame sporto centre praėjusį sekmadienį (sausio 22 dieną) žaidę „Juventus” krepšininkai Lietuvos krepšinio lygos („Tete-a-Tete Casino” LKL) pirmenybių mače namuose įveikė Prienų-Birštono „Vytauto” ekipą rezultatu 81:75 (25:26, 20:11, 20:23, 16:15). Po šios pergalės uteniškiai, Prienų komanda ir Klaipėdos „Neptūnas” turnyro lentelėje, pralaimėję 10 ir tiek pat susitikimų laimėję, dalijasi 4-6 vietas.

Svečiai gerokai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir po buvusio „Juventus” žaidėjo Sauliaus Kulviečio bei Artūro Valeikos metimų sužaidus dvi minutes pirmavo 6:0. Pirmuosius uteniškių taškus dėjimu iš viršaus pelnė Dainius Šalenga (2:6), kuris netrukus pridėjo tritaškį, Vytautas Šulskis pelnė du taškus ir uteniškių deficitas tapo minimalus – 7:8. Visgi kėlinį uteniškiai pralaimėjo 26:25.
Įpusėjus antram kėliniui uteniškiai gavo gerą progą išsiveržti į priekį, nes technine pražanga buvo nubaustas varžovų strategas Virginijus Šeškus. Tuo pasinaudoję aikštės šeimininkai dar labiau nutolo – 36:30, o netrukus toks pat likimas ištiko ir Saulių Kulvietį. „Juventus” persvara pirmą kartą tapo dviženklė – 42:32, o ketvirtis baigėsi jau „Juventus” persvara 45:37.
Po ilgosios pertraukos Jamarą Diggsą pakeitęs Dovis Bičkauskis pataikė iš toli, du taškus su pražanga pridėjo Vaidas Čepukaitis ir „Juventus” pranašumas pasiekė dvylikos taškų ribą – 53:41. Tačiau vėl susigriebė svečiai ir atsakę spurtu 9:0 vėl sumažino deficitą (50:53), tačiau V. Šulskio ir į aikštę grįžusių J. Diggso bei D. Šalengos atakos sugrąžino saugesnį uteniškių pranašumą – 59:50. Uteniškiai prasižengė ir kurtinančio švilpimo išsigandęs varžovų komandos gynėjas Paulius Ivanauskas prametė abi baudas. Už tai žiūrovai buvo apdovanoti trimis marškinėliais, kuriuos įsteigė rėmėjai. Prieš lemiamas dešimt minučių „Juventus” ir toliau buvo priekyje – 65:60.
Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Juventus” surengė dar vieną spurtą 7:0 ir po G. Sirutavičiaus dvitaškio sužaidus dvi minutes skirtumas vėl tapo dviženklis – 72:60. Nors analogišku spurtu atsakiusi V. Šeškaus komanda įpusėjus kėliniui dar sykį sumažino deficitą iki penkių taškų (67:72), tačiau V. Šulskis atsakė tritaškiu – 75:67. Tikras nervų karas prasidėjo likus žaisti vos tris minutes kai komandas jau teskyrė du taškai (75:73), o dvi minutes komandų atakos baigdavosi nesėkmingai. Prasidėjus paskutinei minutei V. Čepukaitis pelnė du taškus, D. Šalenga pridėjo dvitaškį ir „Juventus” pergalės iš rankų jau neišleido – 81:75.
Nugalėtojams 15 taškų pelnė Jamaras Diggsas, po 13 įmetė net keturi žaidėjai – Gytis Sirutavičius, Vaidas Čepukaitis, Dainius Šalenga ir Vytautas Šulskis, 7 – Aaronas Bestas, 4 – Ovidijus Galdikas, 3 – Dovis Bičkauskis.
Svečių gretose išsiskyrė Tomas Delininkaitis (25 taškai), Artūras Valeika (15 taškų) bei Regimantas Miniotas (10 taškų).
Laikraščio „Utenos diena” inf., Vytauto Gimžausko nuotr.