„Juventus“ krepšininkai pralaimėjo italams

Pusketvirto kėlinio aikštelėje dominavę Antano Sireikos auklėtiniai lemiamu metu sustojo ir tai jiems kainavo pergalę FIBA Čempionų lygos rungtynėse. D grupės rungtynėse Utenos „Juventus” klubas lapkričio 29 dieną namuose 75:85 (24:21, 19:18, 22:19, 10:27) pralaimėjo Avelino „Sidigas” ekipai iš Italijos.

„Juventus” ekipa šiame susitikime žaidė be Vaido Čepukaičio, kuris gydosi kelio traumą.
Penkiais Vytauto Šulskio taškais prasidėjusiose rungtynėse „Juventus” klubas iškart atitrūko į priekį ir iniciatyvą savo rankose laikė viso ketvirčio metu. Įpusėjus kėliniui uteniškių pranašumas siekė šešis taškus (15:9), o po Valdo Vasyliaus dvitaškio su pražanga dar labiau išaugo – 20:12. Likus žaisti dvi minutes Marco Cusinas kiek sumažino „Sidigas” deficitą (16:22), o per likusį laiką svečiai dar labiau priartėjo – 24:21.
Antrąjį kėlinį šešiais taškais iš eilės pradėjęs Jamaras Diggsas leido uteniškiams dar labiau padidinti pranašumą (30:21), o po Ovidijaus Galdiko dėjimo skirtumas pirmą kartą tapo dviženklis – 36:26. Spurtą 8:2 surengę svečiai privertė A. Sireiką prašyti minutės pertraukėlės (38:34), bet Gytis Sirutavičius netrukus atsakė tritaškiu (41:34), o Rolandas Jakštas dvitaškiu – 43:34. Nors aikštės šeimininkams ir toliau nesisekė stabdyti Kirilo Fenenkos, įpusėjus mačui „Juventus” krepšininkai toliau išliko priekyje – 43:39.
Po didžiosios pertraukos komandos keitėsi tiksliomis atakomis, tad iš skirtumas beveik nekito. Įpusėjus kėliniui K. Fesenka baudų metimais sumažino svečių deficitą iki dviejų taškų (48:50), o Adonis Thomas atstatė pusiausvyrą – 50:50. R. Jakšto ir G. Sirutavičiaus metimai sugrąžino uteniškiams keturių taškų pranašumą (55:51), o netrukus skirtumas vėl pasiekė šešis taškus – 60:54. Prasidėjus paskutinei minutei komandas skyrė septyni taškai (65:58), o po likusį laiką komandoms taškų pelnyti nepavyko.
Vos prasidėjus ketvirtajam kėliniui uteniškių atotrūkis dar šiek tiek padidėjo (67:58), bet atkarpa 4:0 atsakę svečiai šiai persvarą sumažino beveik perpus – 62:67. Įpusėjus kėliniui A. Sireikos auklėtinių persvara dar labiau aptirpo (69:67), o netrukus rezultatas tapo lygus – 69:69. Nepaisant pasitarimo, aikštės šeimininkų bėdos tik didėjo, o likus pusketvirtos minutės jau svečiai įgijo septynių taškų persvarą – 76:69. Per likusį laiką aikštės šeimininkams atsitiesti jau nepavyko ir „Juventus” patyrė apmaudų pralaimėjimą rezultatu 75:85.
„Juventus” klubui 16 taškų surinko Gytis Sirutavičius, 15 – Valdas Vasylius, 12 – Jamaras Diggsas, 11 – Vytautas Šulskis, 10 – Rolandas Jakštas, 5 – Spenceris Parkeris, po 2 – Ovidijus Galdikas, Aaronas Bestas ir Dovis Bičkauskis.
Nugalėtojų gretose išsiskyrė Kirilas Fesenko, Joe Reglandas bei Retinas Obasohanas.

„Juventus” inf., Vytauto Gimžausko nuotr.