Išvykų prakeiksmą „Juventus“ nutraukė Panevėžyje

Pirmąją pergalę varžovų aikštelėje Lietuvos krepšinio lygos pirmenybėse iškovojo Utenos „Juventus” krepšininkai. Lapkričio 13 dieną Antano Sireikos komanda varžovų aikštelėje 84:77 (22:21, 24:17, 18:19, 20:20) palaužė Panevėžio „Lietkabelio” ekipą.

Utenos klubas šiame mače vis dar žaidė be Gyčio Sirutavičiaus, kuris į aikštelę turėtų grįžti artimiausiu metu.

Uteniškiai geriau pradėjo rungtynes ir po Spencerio Parkerio bei Jamaro Diggso metimų iškart išsiveržė į priekį – 12:6. Simo Galdiko tikslios atakos leido aikštės šeimininkams priartėti (10:12), tačiau Valdo Vasyliaus tritaškis vėl leido „Juventus” klubui kiek nutolti – 15:10. Nors kėlinio pabaigoje aikštės šeimininkai vėl sumažino atsilikimą, Ovidijaus Galdiko taškai leido A. Sireikos komandai išlikti priekyje – 22:21.
Antrąjį kėlinį „Lietkabelis” pradėjo spurtu 6:0 ir po Žygimanto Skučo metimo išsiveržė į priekį (27:22), tačiau Dovio Bičkauskio, Vaido Čepukaičio bei Valdo Vasyliaus sugrąžino minimalią persvarą uteniškiams – 28:27. V. Čepukaičio taškų serija laido „Juventus” komandai išsaugoti minimalią persvarą ir likus žaisti pusketvirtos minutės (34:33), o netrukus S. Parkerio bei V. Šulskio dvitaškiai su varžovų pražangomis leido svečiams dar labiau nutolti – 41:35. Per likusį laiką svečiai dar šiek tiek padidino savo persvarą ir po dviejų kėlinių pirmavo 46:38.
Vos prasidėjus trečiajam kėliniui Aaronas Bestas tolimu metimu pirmą kartą leido „Juventus” klubui įgyti dviženklę persvarą (51:41), tačiau įpusėjus kėliniui „Lietkabelis” surengė spurtą 9:0 ir po Žygimanto Janavičiaus tritaškio skirtumas sumažėjo iki minimumo– 54:55. Spurtu 6:0 atsakę svečiai vėl nutolo (61:54), o per likusį laiką skirtumas nepakito – 64:57.
Lemiamą ketvirtį trimis baudų metimais pradėjo V. Šulskis, dvitaškius pridėjo V. Čepukaitis ir tas pats V. Šulskis, iš toli pataikė A. Bestas su sužaidus pustrečios minutės „Juventus” įgijo rekordinę persvarą – 74:57. Įpusėjus kėliniui skirtumas sumažėjo iki trylikos taškų (66:79), o dar po minutės – iki vienaženklio skirtumo – 71:79. Likus žaisti tris minutes intriga dar sustiprėjo (74:79), o J. Diggsas pataikė tik vieną baudos metimą – 80:74. Prasidėjus paskutinei mačo minutei komandas jau teskyrė vienas metimas (77:80), bet V. Vasylius ir V. Čepukaitis lemiamu metu sužaidė tiksliai ir „Juventus” iškovojo pergalę rezultatu 84:77.
Nugalėtojams 20 taškų pelnė Vaidas Čepukaitis, 13 – Vytautas Šulskis, 12 – Ovidijus Galdikas, 11 – Jamaras Diggsas, 9 – Spenceris Parkeris, 8 – Aaronas Bestas, 7 – Valdas Vasylius, 4 – Dovis Bičkauskis.
Aikštės šeimininkų gretose išsiskyrė Simas Galdikas, Žygimantas Skyčas, Mindaugas Lukauskis bei Žygimantas Janavičius.