„Juventus“ pateko į FIBA Čempionų lygą

Spurtą 17:0 trečiojo kėlinio viduryje surengę Utenos „Juventus” krepšininkai rugsėjo 29 dieną atvertė dar vieną savo istorijos puslapį. Antano Sireikos komanda FIBA Čempionų lygos atrankos turnyro antrajame mače 77:59 (16:17, 20:11, 28:14, 13:17) sutriuškino Portugalijos čempionę Porto FC „Porto” komandą ir pateko į pagrindinį turnyrą.

Pirmąsias rungtynes uteniškiai svečiuose buvo laimėję 83:81.

Iškovoję šią pergalę „Juventus” krepšininkai pateko į FIBA Čempionų lygos D grupę, kur susitiks su Avelino „Sidigas” (Italija), Mariaus Grigonio Tenerifės „Iberostar” (Ispanija), Ostendės „Telenet” (Belgija), Strasbūro SIG (Prancūzija), Zagrebo „Cibona” (Kroatija), Belgrado „Mega Leks” (Serbija) bei Baro „Mornar” (Juodkalnija).

Savo sirgalių palaikomi Utenos krepšininkai mačą pradėjo akivaizdžiai kaustomi jaudulio, tad pirmosiomis minutėmis iniciatyva aikštelėje priklausė svečiams. Sužaidus keturias minutes „Porto” pirmavo 8:4, o netrukus A. Sireika buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes varžovai įgijo penkių taškų persvarą – 11:6. Šeši Jamaro Diggso taškai iš eilės sumažino „Juventus” atsilikimą iki minimumo (12:13), bet Nickas Washburnas keturiais taškais be atsako vėl leido Portugalijos čempionams nutolti – 17:12. Visgi į tai uteniškiai atsakė dviem tiksliomis atakomis ir po pirmųjų dešimties minučių turėjo minimalų deficitą – 16:17.
Antrajame kėlinyje net tris minutes komandos nepelnė nė taško, kol Gytis Sirutavičius baudų metimais pirmą kartą išvedė „Juventus” į priekį – 18:17. Įpusėjus kėliniui komandas skyrė keturi taškai (21:17), o Dovis Bičkauskis baudų metimais dar šiek tiek padidino šį pranašumą – 23:18. Vytauto Šulskio tritaškis dar sykį pakėlė ant kojų visą Utenos areną (26:20), o Aarono Besto du taškai prasidėjus paskutinei antrojo kėlinio minutei leido uteniškiams įgyti rekordinę persvarą – 36:28.
Trečiąjį kėlinį keturiais taškais be atsako pradėjo svečiai (36:32), tačiau tritaškį su pražanga pataikė G. Sirutavičius, penkis taškus pridėjo J. Diggsas ir sužaidus tris minutes „Juventus” šovė į priekį – 45:32. Nepaisant „Porto” pasitarimo, G. Sirutavičius pelnė dar tris taškus, Vaidas Čepukaitis pridėjo dvitaškį ir „Juventus” įgijo bendrą dvidešimties taškų pranašumą – 50:32. Likus žaisti dvi minutes komandas skyrė devyniolika taškų (60:41), o netrukus – dvidešimt – 62:42. Per likusį laiką D. Bičkauskis pataikė du baudų metimus ir prieš lemiamą ketvirtį „Juventus” triuškino varžovus bendru 24 taškų skirtumu – 64:42.
Ketvirtasis kėlinys šiame susitikime jau tebuvo formalumas. Sužaidus keturias minutes „Juventus” ir toliau triuškino varžovus (73:58), o likus pustrečios – 75:52. Per likusį laiką situacija aikštelėje jau kardinaliai nepakito, FIBA Čempionų lygos atrankos etape debiutavo šešiolikmetis Ugnius Nikitinas, o „Juventus” iškovojo vieną svarbiausių pergalių komandos istorijoje rezultatu 77:59.
„Juventus” komandai po 13 taškų surinko Jamaras Diggsas ir Gytis Sirutavičius, 11 – Vytautas Šulskis, 10 – Rolandas Jakštas, 9 – Arminas Urbutis, 7 – Aaronas Bestas, po 6 – Dovis Bičkauskis ir Vaidas Čepukaitis, 2 – Spenceris Parkeris.
Svečių gretose išsiskyrė Bradley Tinsley, Saša Borovnjakas bei Nickas Washburnas.