„Juventus“ trečią kartą turėjo pripažinti žalgiriečių pranašumą

Itin nesėkmingai susitikimą pradėję Utenos „Juventus” krepšininkai garbingai priešinosi šalies čempionei Kauno „Žalgirio” ekipai, tačiau baigė pasirodymą Lietuvos krepšinio lygos („Tete-a-Tete Casino” LKL) pusfinalyje. Antano Sireikos komanda Kaune 72:80 (15:30, 18:19, 19:17, 20:14) nusileido „Žalgirio” klubui ir pralaimėjo seriją 0:3.

Kovoje dėl bronzos medalių „Juventus” susitiks su Klaipėdos „Neptūno” arba Vilniaus „Lietuvos ryto” ekipa. Kol kas šioje serijoje 2:0 pirmauja klaipėdiečiai.

Spurtu 7:0 rungtynes pradėję „Žalgirio” krepšininkai nemažino apsukų ir toliau, tad sužaidus vos penkias minutes po Pauliaus Jankūno dvitaškio skirtumas jau buvo dviženklis – 15:5. Dar šešis taškus iš eilės per porą minučių pelnę aikštės šeimininkai ėmė triuškinti varžovus (21:5), o per likusį laiką skirtumas beveik nepakito – 30:15. Per pirmąsias dešimt minučių „Juventus” klubui taškus pelnė tik vidurio puolėjai. Egidijus Dimša surinko 11, o Arminas Urbutis – 4 taškus.

Po keturių iš eilės Chavaughno Lewiso taškų antrajame kėlinyje sužaidus dvi minutes skirtumas sumažėjo iki trylikos taškų (21:34), bet Jarome’o Randle’o ir Siim-Sander Vene metimai vėl truktelėjo į priekį kauniečius – 47:28. Nors kėlinio pabaigoje „Juventus” klubas šiek tiek sumažino deficitą, įpusėjus mačui žalgiriečių persvara ir toliau buvo solidi – 49:33.

Ch. Lewiso tritaškis ir Lauryno Samėno baudų metimai trečiojo kėlinio pradžioje sumažino „Juventus” atsilikimą iki vienuolikos taškų (38:49), o įpusėjus kėliniui skirtumas ir toliau išliko nepakitęs – 44:55. Netrukus J. Randle’o vedami kauniečiai vėl nutolo (59:44), bet per likusį laiką Utenos ekipa minimaliai sumažino deficitą – 52:66.

Situacija nesikeitė ir ketvirtajame kėlinyje. Nors „Juventus” kelis kartus buvo priartėjęs iki vienaženklės ribos, kauniečiai netrukdavo susigrąžinti 13-15 taškų persvarą. Pasinaudoję „Žalgirio” krepšininkų klaidomis svečiai paskutinėmis mačo minutėmis susigrąžino vienaženklį deficitą ir patyrė nesėkmę rezultatu 72:80.

„Juventus” komandai 20 taškų pelnė Egidijus Dimša, 14 – Chavaughnas Lewis, 13 – Saulius Kulvietis, 10 – Edgaras Želionis, 7 – Arminas Urbutis, 4 – Laurynas Samėnas, po 2 – Martynas Linkevičius ir Edgaras Stanionis.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Renaldas Seibutis, Jarome’as Randle’as, Paulius Jankūnas, Brockas Motumas bei Ianas Vougioukas.