„Utenos“ šturmą atlaikiusi „Kibirkštis“ – per žingsnį nuo LMKL bronzos

Antrąją pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) mažajame finale pasiekė namuose žaidusi Vilniaus „Kibirkšties” komanda, kuri 63:58 (14:15, 20:13, 14:8, 15:22) palaužė „Utenos” ekipą ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja jau 2:0.

„Utena” sėkmingiau startavo, kai prabėgus dviem minutėms pirmavo 7:2. Čia pat „Kibirkštis” atsakė savo sėkmingu žaidimu ir įpusėjus kėliniui rezultatas buvo lygus – 8:8. 9-ąją minutę vilnietės buvo priekyje (14:13), tačiau Dalios Belickaitės taškai leido uteniškėms po pirmųjų dešimties žaidimo minučių turėti minimalų pranašumą – 15:14.
Antrasis ketvirtis tragiškai prasidėjo „Utenai”, kuri per penkias minutes nepelnė taškų, o varžovės įmetė 9 bei atitrūko – 24:15. Viešnios išjudino savo puolimą, bet tai padėjo tik nežymiai sumažinti deficitą – 28:34.
Po didžiosios pertraukos jau Alfredo Vainausko auklėtinės sužaidė puikią atkarpą (8:0), kuri leido išsiveržti į priekį – 36:34. Čia pat „Utena” įkrito į labai gilią duobę, nes per likusias kiek daugiau nei penkias minutes nepelnė nė taško, o „Kibirkštis” jų įmetė net 14 bei prieš lemiamą ketvirtį buvo labai arti pergalės – 48:36.
Supratusios, kad trauktis nebeturi kur, „Utenos” žaidėjos ryžtingai pradėjo paskutinę atkarpą, kai per tris minutes daugiau nei per pusę sumažino deficitą – 45:50. Likus žaisti keturias minutes LMKL čempionės titulą praradusios krepšininkės dar labiau priartėjo – 51:54. 38-ąją minutę ekipas skyrė vos taškas (55:56), bet vilnietės lemiamu metu baigė savo atakas taškais, kai varžovės to padaryti nesugebėjo – 60:55. Per likusias 30 sekundžių „Utena” išsigelbėti nebesugebėjo.