Utenos areną drebino jaunosios krepšinio žvaigždės

Penktadienį Utenos daugiafunkciame sporto centre įvyko neeilinė dvikova – iš geriausių Utenos regiono mokinių sudaryta „Juventus” krepšinio lygos rinktinė metė iššūkį profesionaliems Utenos „Juventus” krepšinio klubo krepšininkams. Renginys, kurio metu netrūko geros nuotaikos, emocijų ir aistrų, priviliojo pilnas tribūnas žiūrovų, karštomis ovacijomis palaikiusių jaunuosius krepšininkus, kovojusius snaiperio, dėjimo į krepšį, įgūdžių konkursuose.

Renginio metu žiūrovus džiugino ne tik nuotaikingas krepšinis, bet ir populiarūs atlikėjai: susirinkusieji susižavėję stebėjo televizijos projekto „Lietuvos talentai 2014″ nugalėtojų, gatvės gimnastų „Project Mayhem” pasirodymą, arenoje įrengtoje scenoje koncertavo vieni geriausiai vertinamų lietuviško hiphopo atlikėjų „Tie geresni”, pasirodė „Juventus”šokėjos, renginį vedė visiems puikiai pažįstamas sporto komentatorius Karolis Tiškevičius. Naudingiausiu JKL rinktinės žaidėju pripažintas Utenos „Dildošių” atstovas Mantas Kubiliūnas, vienos iš minučių pertraukėlių apsirengė šokėjos aprangą bei kartu su „Juventus” šokėjomis atliko pasirodymą.
„Juventus” krepšinio lygos finalo šešeto turnyrą vainikavusiose JKL žvaigždžių ir profesionalų rungtynėse Antano Sireikos treniruojamas klubas laimėjo 81:35.
Antrajame ir trečiajame ketvirčiuose Ramūno Šližio vadovaujamos „Juventus” žvaigždės turėjo pranašumą, kadangi Utenos komandos žaidėjai viename kėlinyje negalėjo varytis kamuolio, o kitame – rungtyniavo prieš šešis varžovus, tačiau tai geriausiems lygos krepšininkams išplėšti pergalės nepadėjo.
Įgūdžių konkurse triumfavo Anykščių komandos „Ištroškę pergalės” žaidėjas Benas Pociūnas. Jis pusfinalyje įveikė „Juventus” puolėją Saulių Kulvietį, o finale – „Utenos” moterų komandos atstovę Martyną Petrėnaitę.
Iš pradžių visus pagrindinius konkurentus, o po to ir Utenos „Juventus” komandos legionerių Chavaughną Lewisą, įveikęs Osvaldas Andrikonis tapo „Juventus” krepšinio lygos „Oro karalius”.
Didžiausią galimų balų skaičių – 25 – finaliniame etape pelnęs O. Andrikonis tapo dėjimų konkurso nugalėtoju ir susirungė su Ch. Lewisu. Šių abiejų žaidėjų draugišką dvikovą vainikavo įspūdingas amerikiečio dėjimas per „Juventus” talismaną.
Abu „Juventus” krepšinio lygos tritaškių konkurso etapus laimėjęs Visagino „Verdenės” komandos žaidėjas Mindaugas Gasperavičius pelnė pirmenybių snaiperio apdovanojimą.
Pirmasis finale metimus atlikęs M. Gasperavičius vienu tašku pagerino savo pirmąjį pasiekimą ir pelnė 14 taškų, kurie leido jam triumfuoti snaiperio konkurse.

Šeštadienį Utenos DSC tęsėsi krepšinio kovos. Tą dieną vyko „Juventus” lygos merginų turnyras, kurio nugalėtojomis tapo Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos krepšininkės. Uteniškės pirmajame mače 63:11 nepaliko jokių vilčių Molėtų sporto centro atstovėms, o antrajame – 52:26 įtikinamai pranoko Molėtų rajono „Inturkės” komandą.
Antrą vietą užėmė Molėtų „Inturkės” žaidėjos, kurios sidabrinėse rungtynėse 27:26 po dramatiškos kovos palaužė Molėtų sporto centro krepšininkes.
Pasibaigus merginų turnyrui, dėl pirmosios vietos ir pagrindinio prizo susirungė geriausios vaikinų komandos. Nė karto „Juventus” krepšinio lygos finalinio šešeto varžybose nesuklupusi Utenos „Dildošių” komanda tapo pirmenybių čempione. Uteniškiams teko pagrindinis čempionato prizas – kelionė į Vengriją.
Rimvydo Vaitkaus treniruojama ekipa „Dildošiai” šeštadienį Utenos arenoje 68:53 įrodė pranašumą prieš Vidiškių „Žaibo” žaidėjus ir antrus metus iš eilės triumfavo šešeto turnyre.
Triuškinamą pergalę „Juventus” krepšinio lygos mažajame finale pasiekę Visagino „Verdenės” krepšininkai iškovojo bronzos medalius.
Jie kovoje dėl trečiosios vietos 91:68 nepaliko jokių vilčių „Alantos” komandos žaidėjams.
„Verdenė” ir „Alanta” penktadienį vykusiame grupės etape, atitinkamai A ir B grupėse, užėmė antrąsias vietas.