„Žalgiris“ įrodė pranašumą Utenoje

Utenos „Juventus” komandai nepavyko antrą kartą šį sezoną parklupdyti Lietuvos krepšinio lygos čempionų. Kovo 20 dieną Antano Sireikos komanda savo aikštelėje 65:88 (11:19, 18:26, 15:20, 21:23) nusileido Kauno „Žalgirio” klubui.

Edgaro Ulanovo ir Brocko Motumo tritaškiais prasidėjusiose rungtynėse kauniečiai iškart išsiveržė į priekį ir kontroliavo situaciją. Nors po Rolando Alijevo tritaškio aikštės šeimininkų deficitas sumažėjo iki penkių taškų (7:12), B. Motumo atakos leido „Žalgiriui” įgyti dviženklę persvarą – 19:9. Aikštės šeimininkų situaciją dar labiau apsunkino skausminga Armino Urbučio trauma pirmojo kėlinio pabaigoje, po kurios aukštaūgis nebegalėjo tęsti rungtynių. Nors pabaigoje Egidijaus Dimšos dvitaškis sumažino atsilikimą, po pirmųjų dešimties minučių „Žalgiris” buvo priekyje 19:9.
Antrojo kėlinio pradžioje kauniečiai dar labiau šovė į priekį (24:11), bet keturi iš eilės Chavaughno Lewiso taškai sumažino atsilikimą iki vienaženklio – 15:24. Po dviejų iš eilės Luko Lekavičiaus tritaškius įpusėjus kėliniui skirtumas pasiekė septyniolikos taškų ribą (38:21), o netrukus ir dvidešimties – 41:21. Per likusį laiką uteniškiai šiek tiek priartėjo, tačiau įpusėjus mačui šalies čempionai ir toliau įtikinamai pirmavo – 45:29.
Sausakimšas Utenos daugiafunkcis sporto centras atgimė trečiajame kėlinyje sužaidus keturias minutes, kai po Martyno Linkevičiaus tolimo metimo skirtumas sumažėjo iki dvylikos taškų – 38:50. Visgi daugiausiai baudų metimais „Žalgiris” vėl nutolo (59:42), o po Renaldo Seibučio tolimo metimo susigrąžino dvidešimties taškų persvarą – 62:42. Per likusį laiką kauniečiai dar minimaliai nutolo ir prieš paskutines dešimt minučių pirmavo 65:44.
Ketvirtasis kėlinys šiose rungtynėse jau buvo formalumas. Kauniečiai ir toliau metė vieną tritaškį po kito į aikštės šeimininkų krepšį ir didino atotrūkį. Sužaidus porą minučių „Žalgiris” pirmavo 74:49, o įpusėjus kėliniui – 82:54. Per likusį laiką uteniškiams pavyko kiek sumažinti deficitą, tačiau rungtynes „Žalgiris” laimėjo rezultatu 88:65.
„Juventus” klubui 18 taškų surinko Rolandas Alijevas, 13 – Spenceris Butterfieldas, 12 – Egidijus Dimša, po 7 – Saulius Kulvietis ir Chavaughnas Lewisas, 6 – Martynas Linkevičius, 2 – Laurynas Samėnas.
Svečių gretose pasižymėjo Kasparas Vecvagaras ir Renaldas Seibutis bei Olivier Hanlanas, Brockas Motumas ir Jarome’as Randle’as.