Be A. Sireikos žaidę „Juventus“ krepšininkai pralaimėjo Pasvalio klubui

Be vyr. trenerio Antano Sireikos likusi Utenos „Juventus” komanda praėjusį šeštadienį, vasario 6 dieną, patyrė pirmąją nesėkmę savo aikštelėje 2016-aisiais metais. Gripo epidemijos išretinti uteniškiai Lietuvos krepšinio lygos rungtynėse 83:100 (13:28, 25:21, 21;16, 24:35) turėjo pripažinti Pasvalio „Pieno žvaigždžių” komandos pranašumą.

„Juventus” gretose šiame mače nebuvo ne tik trenerio, bet ir stipriai karščiuojančio Sauliaus Kulviečio. Pakilę iš ligos patalo ir karščiuodami žaidė Spenceris Butterfieldas, Edgaras Želionis, Laurynas Samėnas, Arminas Urbutis bei Egidijus Dimša.

Andrijaus Agafonovo tikslių metimų dėka sužaidus tris minutes Pasvalio klubas įgijo penkių taškų pranašumą (10:5), o dar po minutės komandas jau skyrė devyni – 14:5. Egidijaus Dimšos bei Chavaughno Lewiso atakos padėjo sumažinti „Juventus” atsilikimą (9:14), tačiau svečiai vėl šovė į priekį – 20:11. Negana to, kėlinio pabaigoje svečiai surengė dar kelias sėkmingas atakas ir po pirmųjų dešimties minučių „Pieno žvaigždės” jau turėjo penkiolikos taškų persvarą – 28:13.

Antrojo kėlinio pradžioje svečiai vėl žaidė sėkmingiau, tačiau devynis taškus iš eilės pelnęs Rolandas Alijevas įpusėjus kėliniui sumažino „Juventus” deficitą iki vienženklio – 28:37. Likus žaisti dvi minutes Arminas Urbutis baudų metimais dar labiau sumažino pasvaliečių persvarą (42:36), tačiau Derricko Low pastangomis svečiai paskutinėmis ketvirčio sekundėmis vėl įgijo dviženklę persvarą – 49:38.

Trečiojo kėlinio pradžioje tolimus metimus pataikė Martynas Linkevičius ir E.Dimša (47:53), o A. Agafonovą nubaudus nesportine pražanga „Juventus” sugebėjo sumažinti deficitą iki keturių taškų – 49:53. Likus pusketvirtos minutės S. Butterfieldas tolimu metimu sumažino skirtumą iki trijų taškų (56:59), bet pasvaliečiai du sykius pataikė iš toli ir skirtumas šoktelėjo iki devynių taškų – 65:56. Visgi kėlinį dvitaškiu su pražanga baigė Raimundas Danys ir prieš lemiamą ketvirtį komandas vėl teskyrė šeši taškai – 59:65.

Lemiamą ketvirtį svečiai vėl pradėjo tiksliomis atakomis, po kurių skirtumas dar sykį šoktelėjo iki trylikos taškų – 76:63. Sužaidus keturias minutes komandas jau skyrė aštuoniolika taškų (66:84), o per likusį laiką atsigauti uteniškiams jau nepavyko. Rungtynes pasvaliečiai laimėjo rezultatu 100:83.

„Juventus” komandai 17 taškų surinko Egidijus Dimša, po 13 – Rolandas Alijevas ir Martynas Linkevičius, 12 – Arminas Urbutis, 11 – Spenceris Butterfieldas, 8 – Edgaras Želionis, 6 – Chavaughnas Lewisas, 3 – Raimundas Danys.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Andrijus Agafonovas, Ramone’as Moore’as, Steponas Babrauskas, Giedrius Staniulis bei Žygimantas Skučas.