„Juventus“ nugalėjo Ukrainos čempionus ir laimėjo istorinę pergalę

Vakar, vasario 4 dieną, Utenos „Juventus” krepšininkai įgyvendino tikslą, apie kurį prieš sezoną galėjo tik pasvajoti. Antano Sireikos auklėtiniai FIBA Europos taurės turnyro antrojo etapo T grupės rungtynėse namuose 74:63 (19:11, 23:27, 14:11, 18:14) nugalėjo Južnės „Chimik” komandą ir pateko tarp šešiolikos geriausių turnyro komandų.

Negana to, ši pergalė uteniškiams garantavo pirmąją vietą grupėje ir savo aikštės pranašumą atkrintamosiose varžybose.

Egidijaus Dimšos dvitaškius su pražanga bei Martyno Linkevičiaus tritaškiu prasidėjusiose rungtynėse „Juventus” pirmieji nutolo į priekį (6:0), o sužaidus keturias minutes jau pirmavo 13:4. Nors Matthew Show tolimo metimo dėka svečiai kiek priartėjo (7:13), Edgaras Želionis likus žaisti tris minutes padidino uteniškių pranašumą iki dviženklio – 17:7. Nors kėlinio pabaigoje svečiai vėl kiek priartėjo, po pirmųjų dešimties minučių „Juventus” buvo priekyje 19:11.

Antrojo ketvirčio pradžioje aikštelėje ir toliau dominavo Antano Sireikos komanda, kuri sužaidus tris minutes po E. Želionio metimo jau ėmė triuškinti varžovus – 29:13. Spurtu 5:0 atsakę svečiai vėl priartėjo (18:29), o likus žaisti dvi minutes komandas jau teskyrė vos keturi taškai – 35:31. Saulius Kulvietis tolimu metimu padėjo aikštės šeimininkams kiek padidinti pranašumą (40:33), tačiau įpusėjus mačui komandas ir toliau skyrė keturi taškai – 42:38.

E. Želionio ir M. Linkevičiaus tikslios atakos pačioje trečiojo kėlinio pradžioje vėl leido „Juventus” komandai nutolti į priekį (48:39), o po dar vieno E. Želionio dėjimo skirtumas vėl tapo dviženklis – 50:39. Negana to, „Juventus” surinko per dvi minutes „Juventus” surinko dar šešis „sausus” taškus bei likus pusketvirtos minutės skirtumas šoktelėjo iki septyniolikos – 56:39. Vladimiro Koniavo pastangomis kėlinį „Chimik” baigė laimėdami atkarpą 10:0, tačiau prieš lemiamas dešimt minučių „Juventus” išlaikė septynių taškų persvarą – 56:49.

S. Butterfieldas metimu iš vidutinio nuotolio sužaidus pustrečios minutės ketvirtajame kėlinyje dar sykį padidino uteniškių persvarą iki devynių taškų (60:51), bet įpusėjus kėliniui skirtumas vėl aptirpo – 64:59. Visgi M. Linkevičiaus ir E. Dimšos metimai neleido suabejoti uteniškių pranašumu ir padovanojo „Juventus” klubui istorinę pergalę – 74:63.

Nugalėtojams po 14 taškų pelnė Martynas Linkevičius ir Edgaras Želionis, 13 – Spenceris Butterfieldas, 10 – Saulius Kulvietis, 9 – Rolandas Alijevas, 8 – Egidijus Dimša, po 2 – Chavaughnas Lewisas, Laurynas Samėnas ir Arminas Urbutis.

Svečių gretose išsiskyrė Vladimiras Koniavas, Matthew Shaw bei Brandenas Frazieris.