Visagino pasididžiavimas – sportininkų pergalės

Sausio 8–10 dienomis Latvijoje (Maduonoje) vyko atviras Lietuvos slidinėjimo čempionatas. Pirmą kartą istorijoje Lietuvos čempionatas atitiko Tarptautinės slidinėjimo federacijos keliamus reikalavimus varžyboms. Dėl čempionato apdovanojimų varžėsi apie 100 slidininkų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Serbijos ir net Brazilijos.

Pirmąją varžybų dieną vyko sprinto laisvu stiliumi varžybos. Moterų grupėje abi pirmąsias vietas iškovojo Estijos atstovės, trečioji vieta atiteko latvei. Greičiausią laiką sprinto kvalifikacinėse varžybose pasiekusi visaginietė Marija Kaznačenko finale finišavo ketvirtoji.
Sausio 9 dieną sportininkai varžėsi klasikinio stiliaus varžybose. Moterų grupėje 5 kilometrų distanciją greičiausiai įveikė baltarusė, antroji vieta atiteko estei, o trečioji – Marijai Kaznačenko.
Paskutiniąją varžybų dieną vyrai varžėsi 15, o moterys – 10 kilometrų distancijoje laisvuoju stiliumi. Vyrų grupėje greičiausias buvo visaginietis Stepanas Terentjevas. Moterų grupėje nugalėjo visaginietė Marija Kaznačenko. Jaunių grupėje (iki 17 m.) 10 kilometrų distancijoje laisvuoju stiliumi Lietuvos čempione tapo Visagino „Atgimimo” gimnazijos mokinė Ana Jesipionok. Anos treneris Viačeslavas Rumiancevas irgi dalyvavo šiame čempionate ir 15 kilometrų distancijoje Meistrų grupėje laimėjo pirmą vietą.

Visagino savivaldybės administracijos inf.