„Juventus“ po didžiosios pertraukos nepaliko vilčių Šiaulių ekipai

Ugnius Nikitinas tapo jauniausiu taškus oficialiose rungtynėse pelniusiu visų laikų Utenos „Juventus” krepšininku, o jo atstovaujamas klubas Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pirmenybėse 90:66 (24:20, 19:18, 22:17, 25:11) sausio 9 dieną nepaliko vilčių Šiaulių „Šiaulių” klubui.

Uteniškiai geriau pradėjo susitikimą (4:0), tačiau Assemo Marei’aus vedami svečiai laimėjo dviejų minučių atkarpą 6:2 ir atstatė pusiausvyrą – 6:6. Spencerio Butterfieldo ir Rolando Alijevo vedini uteniškiai vėl nutolo (11:6), bet šiauliečiai baudų metimais priartėjo – 11:13. Likus žaisti dvi minutes S. Butterfieldo metimų serija dar sykį leido „Juventus” komandai nutolti (20:12), bet kėlinio pabaigoje Gedimino Petrausko ekipa eilinį sykį sumažino deficitą – 24:20.

Antrojo kėlinio pradžioje iš toli pataikė Laurynas Samėnas, bet A. Marei’aus metimai sumažino „Šiaulių” deficitą iki minimumo – 29:30. Netrukus baudų metimus tiksliai realizavo R. Alijevas, S. Butterfieldas ir A. Urbutis, o „Juventus” vėl nutolo – 35:29. Šeši taškai komandas skyrė ir prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei (41:35), o per likusį laiką „Šiaulių” klubas minimaliai priartėjo – 43:38.

Trečiąjį kėlinį tolimu metimu pradėjo Edgaras Želionis (46:38), o po Egidijaus Dimšos bei Chavaughno Lewiso metimų skirtumas pirmą kartą tapo dviženklis 53:40. Likus žaisti dvi minutes skirtumas vėl tapo vienaženklis (59:50), bet L. Samėnas tritaškiu sugrąžino dviženklį pranašumą – 65:55.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus tris minutes A. Marei’us dvitaškiu su pražanga sumažino „Juventus” persvarą iki šešių taškų (67:61), bet Ch. Lewisas pelnė penkis taškus be atsako ir įpusėjus kėliniui skirtumas vėl tapo dviženklis – 72:61. Netrukus komandas jau skyrė penkiolika taškų (76:61), o S. Butterfieldo du taškai su pražanga pakėlė ant kojų visą Utenos areną – 79:61. Likus žaisti keturias minutes persvara šoktelėjo iki dvidešimties taškų (81:61), o susitikimo pabaigoje didžiulių ovacijų sulaukė jaunasis „Juventus” gynėjas Ugnius Nikitinas. Gimtojo miesto klube debiutavęs penkiolikmetis gynėjas pirmiausia atliko rezultatyvų perdavimą Martynui Linkevičiui, o paskutinę sekundę smeigė tolimą metimą, kuris įtvirtino „Juventus” pergalę – 90:66.

Nugalėtojams 19 taškų surinko Spenceris Butterfieldas, po 12 – Chavaughnas Lewisas, Laurynas Samėnas ir Edgaras Želionis, 11 – Arminas Urbutis, 10 – Rolandas Alijevas, 7 – Egidijus Dimša, 3 – Ugnius Nikitinas, po 2 – Martynas Linkevičius ir Raimundas Danys.

Svečių gretose išsiskyrė Assemas Marei’us, Cameronas Ayersas bei Gintaras Leonavičius.