„Juventus“ Panevėžyje parklupdė „Lietkabelį“

Lapkričio 29 dieną neįtikėtiną charakterį pademonstravusi Utenos „Juventus” (7/5) ekipa per paskutinį ketvirtį panaikino penkiolikos taškų deficitą ir Lietuvos krepšinio lygos („Tete-a-Tete Casino” LKL) rungtynėse svečiuose 70:68 (14:19, 19:21, 10:18, 27:17) palaužė Panevėžio „Lietkabelio” (2/9) krepšininkus. „Juventus” šiose rungtynėse vertėsi ne tik be Edgaro Stanionio ir Armino Urbučio, bet ir be kojos traumą patyrusio Spencerio Butterfieldo.

Nuo pat susitikimo pradžios į priekį išsiveržė aikštės šeimininkai, kurie po Valdo Vasyliaus metimų pirmavo 6:2. Nors Sauliaus Kulviečio ir Rolando Alijevo pastangomis uteniškiai priartėjo (7:8), Arnas Labuckas tiksliai realizavo tris baudas, dvitaškį pridėjo Mile Iličius ir „Lietkabelis” dar sykį atitrūko (13:7) bei persvarą išlaikė iki kėlinio pabaigos – 19:14.

Antrąjį ketvirtį panevėžiečiai pradėjo dar viena atkarpa 10:2 ir pirmą kartą „Lietkabelio” pranašumas tapo dviženklis – 29:16. Chavaughno Lewiso ir Edgaro Želionio atakos padėjo uteniškiams vėl sumažinti deficitą (25:31), kuris panašus išliko iki pat didžiosios pertraukos – 33:40.

Po Aido Viskonto ir E.Želionio metimų trečiojo kėlinio pradžioje skirtumas vėl sumažėjo iki keturių taškų (39:43), tačiau daugiausiai A. Labucko pastangomis „Lietkabelis” ne tik atstatė turėtą persvarą, bet ją ir dar labiau padidino – 52:43. Likus žaisti pusantros minutės Raimundas Danys buvo nubaustas nesportine pražanga, o tuo pasinaudoję aikštės šeimininkai prieš lemiamas dešimt minučių jau pirmavo rezultatu 58:43.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo pavyzdine „Juventus” komandos gynyba, kuri leido surengti kelias greitas atakas ir sparčiai mažinti atsilikimą. Sužaidus keturias minutes A.Viskontas tritaškiu sumažino deficitą iki aštuonių taškų (50:58), o dar po trijų minučių tas pats gynėjas baudų metimais atstatė pusiausvyrą – 60:60. M. Iličius dvitaškiu likus žaisti pustrečios minutės vėl sugrąžino pranašumą aikštės šeimininkams (62:60), bet E. Želionis išvedė „Juventus” į priekį – 63:62. Prasidėjus paskutinei minutes E. Dimša baudų metimais padidino uteniškių persvarą iki trijų taškų (68:65), tačiau M. Linkevičius prametė abi baudas, o J. Love’as tritaškiu atstatė pusiausvyrą – 68:68. Paskutinei „Juventus” atakai liko 16 sekundžių ir svečiams to užteko. E. Dimša pakartojo netikslų Rolando Alijevo metimą ir likus 1,1 sekundės išplėšė pergalę uteniškiams – 70:68.

Nugalėtojams 21 tašką pelnė Egidijus Dimša (baudos 8/14, 9 atk. kam., 4 rez. perd.), 11 – Edgaras Želionis (dvitaškiai 4/5, baudos 3/3, 8 atk. kam.), po 10 – Aidas Viskontas (6 rez. perd.) ir Rolandas Alijevas (4 rez. perd.), 8 – Martynas Linkevičius (5 atk. kam.), 6 – Chavaughnas Lewisas, po 2 – Raimundas Danys ir Saulius Kulvietis.

Aikštės šeimininkų gretose išsiskyrė Miljanas Pavkovičius (11 tšk., 5 rez. perd.) bei Simas Buterlevičius (10 tšk., 4 atk. Kam.).