Paaukotas kraujas išgelbės dešimtis gyvybių
SportasPaaukotas kraujas išgelbės dešimtis gyvybių
2015 gegužės 21, Ketvirtadienis 12:58

Paaukotas kraujas išgelbės dešimtis gyvybių

Paaukotas kraujas išgelbės dešimtis gyvybių

Balandžio 11 dieną Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje vyko akcija „Tapk neatlygintinu kraujo donoru", kurios metu buvo skaitoma paskaita „Kraujo donorystė. Istorija ir dabartis" apie kraujo donorystės svarbą ir naudą.

Šios ugdymo įstaigos gimnazistai, mokytojai bei administracijos darbuotojai turėjo galimybę padaryti gerą darbą – paaukoti kraujo žmonėms, kuris yra labai reikalingas sergantiesiems. Nacionalinio kraujo centro darbuotojai džiaugėsi jaunų žmonių, kurie pasiryžo tapti neatlygintinais donorais, sumanumu. Akcijos metu paaukoto kraujo pakaks išgelbėti 55 žmonių gyvybes.

Adelė RAKAUSKAITĖ, Adolfo Šapokos gimnazijos gimnazistė

Paveikslėlių galerija

 • Click to enlarge image 1 nuotr.JPG
 • Click to enlarge image IMG_7939.JPG
 • Click to enlarge image IMG_7949.JPG
 • Click to enlarge image IMG_8048.JPG
 •  

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Organų donorai – žmonės, kurių dėka sukasi gyvybės ratas

  Pernai Lietuvoje buvo užregistruoti 105 potencialūs organų ir audinių (ragenų) donorai. Efektyviais donorais tapo 48 mirę žmonės. Tokia sausa statistika metų suvestinėje. Iš tiesų kiekvienas skaičius – tai konkretus žmogus, kurio artimieji neišmatuojamos širdgėlos akimirką turėjo stiprybės ir jėgų padovanoti mirusiojo organus donorystei. Arba – nepadovanoti. Tokia buvo jų valia. Gerbiamas bet koks apsisprendimas.

 • Lietuvos miestuose sužibo žvakutės organų donorams pagerbti

  Spalio 19 dieną, penktadienį, jau penktus metus iš eilės Lietuvoje surengta žvakučių akcija, skirta Pasaulinei ir Europos organų donorystės dienai paminėti bei organų donorams pagerbti. Akciją inicijavo Lietuvos Asociacija „Gyvastis“. Jau tradicija tapusi iniciatyva šiemet įtraukė net 13 šalies miestų, o sostinėje uždegtos 1 607 žvakelės – lygiai tiek, kiek per 48 metus Lietuvoje buvo organų donorų.

 • Kada pacientas įtraukiamas į transplantacijos laukiančiųjų sąrašą?

  Nacionalinis transplantacijos biuras, siekdamas patikslinti pastaruoju metu interneto svetainėse ir socialiniuose tinkluose pasirodančią informaciją apie neva būtinas atlikti organų transplantacijas, paaiškina, kaip ir kokiais atvejais pacientai registruojami į transplantacijos laukiančiųjų sąrašus.

 • Kraujo donorai pasirengę padėti

  Per penkis 2017 m. mėnesius šalies kraujo donorystės įstaigos užregistravo 35 904 kraujo ar jo sudėtinių dalių donorus, tarp kurių daugiau kaip ketvirtadalis (26,5 proc.) kraujo davė pirmą kartą. Iš viso per šį laikotarpį donorai kraujo ar jo sudėtinių dalių davė 42 755 kartus, neatlygintini kraujo davimai sudarė 94 proc.

 • Padėką donoro artimiesiems recipientas gali išreikšti laišku

  Viena seniausių bendravimo priemonių – popierinis laiškas – yra vienintelė galimybė bendrauti žmonėms, gyvenantiems su transplantuotu organu (recipientams), ir donoro artimiesiems. Artėjant vienai gražiausių pavasario švenčių – šv. Velykoms, Nacionalinis transplantacijos biuras kviečia parašyti laišką tiems, kuriems norisi padėkoti, palinkėti ir pasveikinti.

 • Donorinę širdį gabeno „Spartan“

  Nacionalinis transplantacijos biuras vėl turi gerų žinių apie pastarosiomis dienomis pasikartojančią itin sėkmingą organų donorystės ir transplantacijos situaciją. Antrą kartą nuo kovo pradžios Lietuvos recipientų gyvybę gelbsti tarptautiniai donorai.

 • Per dvi paras – trys donorai Lietuvoje ir vienas – iš Latvijos

  Kovo pradžia organų donorystėje – išskirtinė: per dvi paras buvo registruoti trys donorai, dar vienas donorinis organas (kepenys) buvo atgabentas iš Latvijos. Baigiant organizuoti donorinio organo atgabenimo procedūras, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų reanimacijos skyriuose registruoti trys donorai. Transplantacijoms buvo paimti keturi inkstai, dvi ragenos, vienerios kepenys ir viena širdis.

 • Organų donorystė ir transplantacija 2016-aisiais: daug įsimintinų naujovių

  Kaip informuoja Nacionalinis transplantacijos biuras, praėję 2016 metai Lietuvos organų donorystei ir transplantacijai buvo itin palankūs. Ir ne tik statistine prasme. Praėjusieji metai į Lietuvos organų donorystės ir transplantacijos istoriją bus įrašyti ir dėl įsimintinų įvykių.

 • Situacija organų donorystėje – teikianti vilties

  Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad spalį, kai tradiciškai buvo minima Europos ir Pasaulio organų donorystės ir transplantacijos diena. Sutikimą po savo mirties paaukoti organus donorystei pasirašė net 398 Lietuvos gyventojai. Iš viso iki šios dienos sutikimus jau yra užpildę 23 547 Lietuvos piliečiai.

 • Žvakutės organų donorams suliepsnojo devyniuose miestuose

  Lietuvos asociacija „Gyvastis" spalio 25-ą trečią kartą surengė akciją, skirtą spalio mėnesį minimai Pasaulio ir Europos organų donorystės dienai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8910
Vakar apsilankė:16123
Šią savaitę apsilankė:61978
Šį mėnesį apsilankė:69768
Viso (nuo 2015-02-16):11831960
Šiuo metu naršo:
93
2019-12-06
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!