Mažajame BBL finale – bronzos medaliai

Balandžio 2 dieną Utenos „Juventus” klubas baigė Baltijos krepšinio lygos (BBL) 2014/15 metų sezoną ir atsakomosiose mažojo finalo rungtynėse namuose 62:52 (14:16, 14:6, 18:10, 16:18) palaužęs Tartu „TU/Rock” klubą, pasidabino bronzos medaliais. Pirmąsias rungtynes Estijoje aikštės šeimininkai buvo laimėję 72:63, todėl uteniškiams pergalės reikėjo nors minimaliu 10 taškų skirtumu. Tai pavyko.

Susitikimą geriau pradėję svečiai, jau po trijų minučių pirmavo 6:0. Tik „Juventus” legionieriaus Rashauno Broaduso ir Sauliaus Kulviečio tikslios atakos įpusėjus kėliniui leido „Juventus” klubui sumažinti atsilikimą iki dviejų taškų (6:8), o po puolėjo Arvydo Šikšniaus dvitaškio estų pranašumas liko minimalus – 11:10. Kėlinys baigėsi rezultatu – 14:18, vis dar pirmaujant svečiams.
Antrajame kėlinyje abi komandos didžiąją dėmesio dalį skyrė gynybai, todėl rezultatas kito labai lėtai, o baigiantis antrajam ketvirčiui sėkmingiau sužaidė šeimininkai – 28:24.
Vos prasidėjus trečiajam kėliniui komandos centras Egidijus Dimša pataikė pirmąjį „Juventus” komandos tritaškį ir įkvėpė uteniškius spurtui 5:0, po kurio „Juventus” pabėgo į priekį (33:24) ir išlygino bendrą serijos rezultatą. „Juventus” kėlinį baigė atkarpa 6:0, o paskutinis A. Šikšniaus dėjimas pakėlė ant kojų visus Utenos arenoje susirinkusius žiūrovus – 46:34.
Lemiamas ketvirtis prasidėjo kiek geresniu estų žaidimu – 40:48. Nors netrukus komandas jau skyrė šeši taškai (50:44), tačiau „Juventus” vėl sugrąžino dviženklę „Juventus” persvarą – 54:44. Likus žaisti pusantros minutės komandas vėl skyrė šeši taškai (56:50), bet R. Broaduso dvitaškis sugrąžino dešimties taškų pranašumą aikštės šeimininkams – 60:50. Svečio iš Estijos komandos Augusto Pečiukevičiaus tikslus metimas vėl leido triumfuoti „TU/Rock” gerbėjams (52:60), bet paskutinei uteniškių atakai liko 19,6 sekundės. Stovint visiems žiūrovams A. Šikšnius dėjimu dar kartą leido „Juventus” komandai nutolti iki dešimties taškų (62:52), o lemiama svečių ataka baigėsi netiksliu A. Pečiukevičiaus metimu.
Taurę ir bronzos medalius įteikė BBL prezidentas Romualdas Brazauskas.
Nugalėtojams 15 taškų pelnė Saulius Kulvietis, 14 – Egidijus Dimša, 12 – Rashaunas Broadusas, 11 – Arvydas Šikšnius, 6 – Edgaras Stanionis, po 2 – Simas Buterlevičius ir Vaidas Čepukaitis.
Svečių komandoje pasižymėjo Janaras Taltsas, į krepšį įmetęs 21 tašką. Trumpai aikštėje buvo pasirodęs ir buvęs praėjusio sezono „Juventus” centras Karolis Petrukonis.