„Juventus“ po atkaklios kovos palaužė panevėžiečius

Sudėtingą pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate iškovojo Utenos „Juventus” ekipa, kuri paskutinėmis minutėmis 77:73 (17:8, 21:21, 15:25, 24:19) privertė pasiduoti Panevėžio „Lietkabelio” klubą.

Uteniškiai šiame susitikime vertėsi be traumuotų Vaido Čepukaičio ir Ovidijaus Varanausko bei sergančio Jauniaus Davniuko.

Susitikimą tritaškiu pradėjo Simas Buterlevičius, o kėlinio viduryje po Egidijaus Dimšos ir Sauliaus Kulviečio tikslių atakų aikštės šeimininkai jau įgijo penkių taškų persvarą – 9:4. Nors likus žaisti tris minutes, panevėžiečiai buvo sumažinę atsilikimą iki dviejų taškų, Valdas Dabkus pelnė penkis taškus iš eilės ir „Juventus” vėl nutolo – 15:8. Per likusį laiką uteniškių gynyba veikė puikiai, todėl pavyko dar šiek tiek padidinti atotrūkį – 17:8.

Antrojo kėlinio pradžioje du tolimus metimus pataikė Nikita Barinovas, dvitaškį greitoje atakoje pridėjo Edgaras Stanionis ir „Juventus” persvara tapo dviženklė – 25:11. Penkis taškus be atsako pelnęs Evaldas Žabas įpusėjus ketvirčiui vėl sumažino „Lietkabelio” deficitą, bet aikštės šeimininkai netruko atsitiesti – 38:25. Nors paskutinėmis minutėmis kiek geriau žaidė Gintaro Kadžiulio vadovaujama ekipa, įpusėjus mačui „Juventus” ir toliau pirmavo – 38:29.

Po didžiosios pertraukos žymiai sėkmingesnę atkarpą sužaidė svečiai, kurie po Manto Kazono ir Arno Labucko tikslių atakų sužaidus pusketvirtos minutės sumažino deficitą iki dviejų taškų – 38:40. Nepaisant Dainiaus Adomaičio paprašytos minutės pertraukėlės, Jurica Žuža dvitaškius įpusėjus kėliniui išlygino rezultatą – 40:40. E. Dimšos dvitaškis su pražanga leido kiek atsigauti „Juventus” puolimui, bet likus žaisti tris minutes jau „Lietkabelis” pirmavo – 48:47. Per likusį laiką komandos pasikeitė tiksliomis atakomis ir prieš lemiamas dešimt minučių svečiai ir toliau turėjo minimalų pranašumą – 54:53.

Ketvirtasis kėlinys tapo tikru nervų karu. Sužaidus keturias minutes Rashaunas Broadusas baudos metimu rezultatą išlygino, o E. Dimša ir S. Kulvietis sugrąžino keturių taškų persvarą aikštės šeimininkams – 62:58. Likus žaisti kiek mažiau nei tris minutes S. Buterlevičius padidino uteniškių atotrūkį iki septynių taškų, bet A. Labucko ir D. Šalengos tritaškiai sugrąžino intrigą – 68:65. Prasidėjus paskutinei minutei komandas teskyrė du taškai, bet S. Kulvietis pataikė iš po krepšio, o per likusį laiką „Juventus” pergalės iš rankų jau neišleido – 77:73.