Nenugalimi sportininkai rengiasi skrydžiui į JAV

Iš Tarptautinio žiemos sporto šakų centro Otepӓӓ (Estija) grįžo Lietuvos Specialiosios olimpiados (toliau – SO) slidinėjimo rinktinė, kurią sudarė Utenos specialiosios mokyklos- daugiafunkcio centro slidininkai, kurie dalyvavo Baltijos šalių SO Žiemos žaidynėse. Prieš šias paskutines žiemos sezono slidinėjimo varžybas Madonoje (Latvija) buvo surengta mokomoji treniruočių stovykla Baltijos SO žiemos žaidynėms pasiruošti. Puikios oro sąlygos, gerai įrengtos slidinėjimo trasos leido pasiekti gerų rezultatų.

Vaikų grupėje 1 km sprinto lenktynėse pirmą vietą iškovojo Mantas Burneika, o jaunučių grupėje aukso medalį pelnė Arūnas Martinonis. Šie vaikai yra Aulelių vaikų globos namų auklėtiniai. Tarp jaunimo 1 km sprinto lenktynėse aukso medalius laimėjo Aušra Burbulytė, Erikas Garbul, o tarp suaugusiųjų – Jonas Urbanovičius. Suaugusių 2 km lenktynėse pirmąsias vietas laimėjo Aurimas Jasiulionis ir Rūta Tuskenytė.
Lietuvos SO rinktinė nenugalima buvo ir sprinto 4×500 m. estafetėje. Tai ketvirta pergalė ketvirtus metus iš eilės. Čia antrąją vietą laimėjo Estijos SO, o trečiąją vietą laimėjo Latvijos SO slidininkai.
Uteniškius slidininkus šioms varžyboms ruošė kūno kultūros mokytojas-ekspertas Zenonas Misiūnas. Delegacijos vadovė Utenos specialiosios mokyklos-daugiafunkcio centro direktoriaus pavaduotoja socialinei priežiūrai ir globai Vilgelmina Rastenienė.
Pasibaigus žiemos sezonui sportininkai pradės ruoštis Pasaulio SO vasaros žaidynėms Los Angele (JAV), kurios vyks liepos 25 – rugpjūčio 2 dienomis. Čia Lietuvos SO rinktinės sudėtyje dalyvaus uteniškiai Rūta Tuskenytė ir Aurimas Jasiulionis.